​Ağırlaşan saçlarına çözüm mü arıyorsun?

​Ağırlaşan saçlarına çözüm mü arıyorsun?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yoksa sen de çabucak ağırlaşan, yağlı saçlarını gizlemek için her yolu deneyenlerden misin? Ne kadar yıkarsan yıka saçların çok çabuk yağlanıyor, ağırlaşıyor değil mi? Aslında saçlarının böyle görünmesine engel olabilirsin. Bunu nasıl yapabileceğini merak ediyorsan yazımızın devamını mutlaka okumalısın!

Saçların neden yağlı görünüyor, ağırlaşıyor?

İlk olarak saç derinin neden yağlandığını, saçlarının neden ağırlaştığını anlaman gerekiyor. Saç derinde üretilen yağ aşırı olduğunda birikme yapar ve bu da saçlarının hacimsiz, yağlı görünmesine neden olur. İşte bu noktada, fazla yağı absorbe edebilecek, saç derini arındıracak bir bakıma ihtiyacın var.

Ağırlaşan saçın bakımı: Killerin mucizesi!

Tam saçlarını düzleştirmiş ya da maşayla dalgalandırmışken, gün ortasına doğru saçların ağırlaşmaya, yağlanmaya başladı ve saçların bütün volümünü kaybetti! İşte bunun olmasını engellemek için doğal kil içeren saç bakım ürünlerini kullanabilirsin. Ağırlaşan ve yağlanmaya eğilimli saçın bakımında killeri kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

1.Şampuan öncesi kil maskesi

'Şampuan öncesi deyince şaşırdın değil mi? Çünkü maskeleri hep şampuan sonrasında saç uçlarına yoğun bakım ve besleme için kullanıyorduk. Çok yakında seni, saç diplerine özel, şampuandan önce kullanılan maskelerle tanıştıracağız!

Saçlarını yıkamadan önce kuruyken kil maskesini saç derine uygulayıp yaklaşık 5 dakika kadar bekle. Ardından durula ve şampuanla yıka. Bu kil maskesi sayesinde saç derin fazla yağdan arınır ve saçlarının ağırlaşmasına engel olabilirsin.

2.Kil içeren saç bakım ürünleri

Kil maskesi dışında, doğal kil içeren şampuan ve bakım kremlerinden de yararlanabilirsin. Şampuanla saçlarını temizleyip, saç derinin nefes almasını sağlayabilir, bakım kremiyle de saçlarını ağırlaştırmadan nemlendirebilirsin.

Yağlanmaya meyilli saçları olanlar genelde saç diplerinin yağlı, saç uçlarının ise kuru olmasından şikâyetçidirler. Eğer senin de böyle bir sorunun varsa, kil içeren bakım ürünlerini mutlaka kullanmanı öneririz.

Ne düşünüyorsun? Doğal killeri saç bakımında kullanacak mısın?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?