Boya sonrasında solmayan, uzun süre kalıcı, parlak saç renginin sırrını bulduk!

Boya sonrasında solmayan, uzun süre kalıcı, parlak saç renginin sırrını bulduk!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını boyadıktan sonra saç renginin capcanlı, ışıl ışıl görünmesi aslında o kadar da zor değil. Saçlarını profesyonel ellere emanet ettikten sonra evde de düzenli bakım yaparsan saç rengin uzun süre canlılığını koruyabilir. Tabii ki burada kuaförünün önerileri ve kullandığın saç bakım ürünleri çok önemli.

Biz de senin için araştırdık ve boyalı saçlara özel, saç renginin 32 yıkamaya kadar canlı ve parlak görünmesini sağlayabilecek bir bakım bulduk! Hatta yazımızın sonunda sana güzel bir haberimiz var! :) Sen de hemen keşfetmek istersen seni yazımızın devamına alalım!

Saç rengimizin solmasına neden olan faktörler neler?

Saçlarımızı boyadıktan birkaç hafta sonra yavaş yavaş saç rengimiz solmaya, parlaklığını kaybetmeye başlıyor. Bunun en başlıca nedenlerinden biri saçlarımızı yıkadığımız su. Kullandığımız sular sert yapıya sahip olduğu için saçlarını yıkadıkça rengin akmaya başlar. Özellikle de sıcak suyla yıkadığında saç telinde bulunan kütiküllerin açılıp, saç boyasının durulanmasına neden olabilirsin.

Tabii kullandığın şampuanın da saç renginin solmasında etkisi büyük. Saçlarını yıkadığında kullandığın sudan etkilenmesini önleyebilecek, saç rengini koruyabilecek bakım şampuanlarını tercih etmelisin.

Tüm bunların dışında ısıyla şekil veren aletler ve güneşin zararlı ışınları da saç renginin solmasında önemli bir rol oynuyor. Maşalar, düzleştiriciler, fön makinesinin yanında uzun süre güneşe maruz kalmak da saç renginin çabucak solmasına neden olabilir. Özellikle bu aletleri çok sık kullanıyorsan ya da güneşin altında çok vakit geçiriyorsan, saçlarında da renklendirme işlemi varsa mutlaka uygun bakımlarla saçlarını, saç rengini koruma altına almalısın.

Uzun süre parlak, solmayan saç renginin sırrı!

Peki, bu kadar çok dış etken varken boyalı saçlarımızı nasıl koruyabiliriz? Burada en önemli nokta uzman kuaföründen destek almak ve profesyonel bakımlardan yararlanmak. Bizim son dönemde keşfettiğimiz Matrix Total Results Color Obsessed Renk Koruyucu ile uzun süre boyunca ışıldayan, bakımlı saçlarının tadını çıkartabilirsin.

Antioksidan içeriği ile saç renginin solmasını önlüyor ve parlaklığını daha uzun süre korumasını sağlıyor. Ve en sevdiğimiz, en dikkat çeken özelliği ise tam 32 yıkamaya kadar  saç renginin kalıcı olmasını sağlayacak güce sahip olması! Bu özelliği sayesinde bundan sonra saç rengin birkaç yıkamadan çabucak solmayacak! 

Tabii bir de de renklendirme işlemlerinden sonra ışıltısını, yumuşaklığını kaybeden saçlar için ideal diyebiliriz çünkü saça ipeksi bir doku sağlıyor.!

Seride bulunan Matrix Total Results Color Obsessed Renk Koruyucu Şampuan ile saç rengine zarar vermeden temizleyebilir, saç bakım kremi ile saçlarının yumuşacık olmasını sağlayabilir, serinin yıldız ürünü Mucizevi Durulanmayan Bakım ile de saçlarının karışmasını, kırılmasını önleyip, parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?