Cilt Temizleyicilerle Makyaj Temizleyiciler Arasındaki Fark Nedir?


Konu cilt bakım ürünleri olunca aynı gibi görünen ürünlerin aslında birbirinden ne kadar farklı işlevleri olduğu ortaya çıkıyor. Örneğin, gece kremi ile gündüz kreminin aralarındaki fark gibi... Bugünkü konumuz ise yüz temizleme jelleri ile makyaj temizleme ürünleri! Hep birbiri ile karıştırılan cilt temizleme ürünlerini yakın markajımıza alıyoruz. Biz de senin gibi bu iki ürünün arasındaki farkı bilmeden önce cilt temizlemek için bazen tek bir ürün kullanabiliyorduk. Fakat makyaj ve cilt temizliği birbirinden tamamen farklı şeyler! Nasıl mı?

Cilt temizleme ürünleri nedir ve ne işe yarar?

Cilt temizleme ürünleri nedir ve ne işe yarar?

Gün içinde gittiğimiz yerlere, yaşadığımız bölgeye ve cilt tipimize bağlı olarak cildimiz yağlanır ve kirlenir. Bunu tıpkı ellerimizin gün içinde kirlenmesi gibi düşünebilirsin. Yaşadığın bölgedeki hava kirliliği cildini doğrudan etkiler ve gözeneklerinin tıkanmasına yol açar. Cilt temizleme ürünlerinin amacı, cildinde gün içinde biriken yağı ve kiri temizlemek. Eve geldiğinde ellerini sabunla yıkamak gibi... Yüzünde biriken yağlardan arınır, cildinin ferahlamasını sağlarsın. 

Yüz yıkama ürünleri genellikle jel formunda olur ve suyla buluştuğunda köpürürler. Bizim her cilt tipi için uygun gördüğümüz en iyi yüz yıkama jellerinden biri Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli'ni sana da öneriyoruz. %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip olan yüz yıkama jeli, gözeneklerine biriken yağ, ölü deriler ve kirleri dışarı çıkarır ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar. Üstelik bunu cildini kurutmadan yapar. Günde iki kere, cildini temizlemek cilt kusurlarının azalmasına ve cildinin daha sağlıklı ışıldamasına yardımcı olur. 

Kısaca, yüz yıkama jelleri makyaj yapıp yapmamandan bağımsız olarak her gün mutlaka kullanman gereken cilt bakım ürünlerinden biri. Temiz ve arınmış bir cilt için sabah ve akşam bol suyla yüzünü temizlemelisin. 

Makyaj temizleme ürünleri nedir ve ne işe yarar?

Makyaj temizleme ürünleri nedir ve ne işe yarar?

Makyaj temizleme ürünleri ise fondöten, maskara veya ruj gibi makyaj malzemelerini temizlemek amacıyla geliştirilen ürünlerdir. Uzun süre kalıcı olan makyaj malzemeleri gün boyu cildimizde kalır ve cildimizin ürettiği yağ ile birleşerek gözeneklerimize dolarlar. Gözeneklerde biriken makyaj kalıntılarını temizlemek için, makyaj malzemelerini çözebilen makyaj temizleme ürünlerine ihtiyacın olacak.

Günlük makyajı temizlemenin en kolay ve etkili yolu bize göre micellar su kullanmaktan geçiyor. Günlük olarak kullandığımız Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, gözeneklerimizdeki makyaj ve yağ artıklarını dışarı çıkararak kalıntıları yüzümüzden temizler. Yapman gereken tek şey micellar suyu pamuğa dökmek ve tek adımda cildini ovalamadan temizlemek. 

İnatçı makyajlar ve suya dayanıklı makyaj malzemeleri için ise argan yağlı Garnier Çift Fazlı Micellar Su'yu kullanabilirsin. Koyu renkteki, yoğun, inatçı göz ve dudak makyajlarını bile tek pamukla kolayca silebilirsin. Bu çift fazlı micellar su makyajı tek pamukla ciltten arındırdığı gibi, argan yağı içeren formülü ile cildi besliyor ve yumuşacık olmasını sağlıyor. En inatçı, suya dayanıklı maskarayı bile gözden ovuşturmaya gerek kalmadan çıkaran bu micellar su, bittikçe yenilediğimiz makyaj temizleyicilerimizin başında geliyor. Üstelik ciltte yağlı bir his de bırakmıyor!

Cilt temizleyicilerle makyaj temizleyiciler arasındaki fark nedir?

Cilt temizleyicilerle makyaj temizleyiciler arasındaki fark nedir?

Cilt temizleyiciler ve makyaj temizleyici ürünlerin görevlerini öğrendikten sonra bu iki ürünün arasındaki farkları inceleyelim. Cilt temizleme ürünleri, günlük cilt bakımı rutininde cildimizdeki hava kirliliği, yağlanma ve ölü derileri temizlemek için kullanılan bakım ürünleridir. Makyaj temizleme ürünleri ise, cildimizdeki makyaj kalıntılarını çıkarmakla görevli ürünlerdir. Cildindeki makyajı en iyi şekilde temizlemek için ilk adımda makyaj temizleyicilerden yardım alabilir, daha sonra ise tüm kalıntıları arındırmak için cilt temizleyici ürünleri kullanabilirsin. Böylece cildinde çift aşamalı bir temizlik yapmış olursun.

Biz, günlük makyajımızı Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile çıkartırken, daha kalıcı, yoğun makyajımı ise Garnier Çift Fazlı Micellar Su kullanarak çıkartıyoruz. Böylece cildimizi makyajdan kolayca arındırabiliyoruz. :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!