Erkekler için Permalı Saç Modelleri


Erkek saç modası, cesur ve bir o kadar da cool saç stilleriyle hem beyleri hem de biz kadınları şaşırtmaya devam ediyor. İşte, o asi ve cezbedici saç trendlerinden biriyle daha karşındayız: Erkekler için permalı saç modelleri!  Değişime hazırsan başlayalım!

Saç stilinde farklılık yaratmanın sunduğu değişim ve yenilenme hissi, özellikle de gençler olmak üzere pek çok erkeği etkisi altına alalı uzun süre oluyor. Son yıllarda erkek saç trendleri arasında öne çıkan erkek permalı saç modelleri de bu güçlü değişim arzusuna güçlü bir yanıt niteliğinde. Özellikle de kendini klişe kalıplarla sınırlandırmayı sevmeyen moda guruları, erkek permalı saç stillerinin havalı çağrısına kayıtsız kalamıyor. Eğer sen de saç stilinde cool bir dönüşüm yaratmaya hazırsan, erkek saç perması hakkında merak ettiğin detaylara artık inebiliriz!

Perma Nedir? Erkekte Nasıl Görünür?

Perma, saçların aylar boyunca kıvırcık kalması amacıyla uygulanan bir kalıcı saç şekillendirme işlemi. Hem biliyor muydun? Erkek permalı saç modelleri caddelerde, cafe’de ya da bir ofis gününde karşına çıkan ve o havalı bukleleri hiç bozulmayan pek çok beyin saç stilinin sırrı.

Erkekler için Permalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Erkekler için permalı saç modellerini yapabilmek adına saçlar önce bigudi adı verilen aparatlarla kıvrılıyor. Sonrasında ise saçlara özel perma solüsyonları sürülüyor ve ardından saça kontrollü olarak yüksek ısı veriliyor. Isı uygulaması, solüsyonun saça daha iyi nüfuz etmesini ve buklelerin kalıcı olmasını sağlıyor. Erkek permalı saç modellerinin profesyonel kuaförler tarafından uygulanmasında fayda bulunuyor. Çünkü gerekli ısı ya da hedeflenen dalga kalınlığını evde yakalamak oldukça güç, hatta amatör koşullarda imkansız bile denebilir. 

Erkek Permalı Modelleri Kimlere Yakışır?

erkekler için permalı saç modelleri

Saçların erkek perma modelleri için uygun olup olmadığını belirlerken en önemli kriter saç uzunluğu oluyor. Çünkü erkek permalı saç modelleri ancak ve ancak bigudiye sarılabilecek uzunlukta olan orta boy ya da uzun saçlarda başarıyla sonuçlanıyor. Yani anlayacağın, saçların henüz yeterince uzamadıysa bu havalı bukleler için biraz sabretmelisin. Saçın orta boya ulaştığında ise hayal ettiğin yoğunlukta kıvırcık saçlarınla tüm dikkatleri üzerinde toplayabilirsin. 

Erkek perma modellerine kavuşmak için bekleyeceğin süre boyunca saç stiline biraz renk katmak istersen böyle buyur: En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modeli

Erkek Permalı Saç Stilleri

Erkek Permalı Saç Stilleri

Bakıyoruz da buralara kadar gelmişsin. :) O halde erkek permalı saç stillerinin farklı renk, boy uzunluğu ya da saç tiplerinde nasıl sonuçlar sağladığını da iyiden iyiye merak etmeye başlamış olmalısın. Söz konusu yenilik olunca trend öncülerinin duyduğu bu tatlı telaşlar doğrusu çok hoşumuza gidiyor. Neyse, hadi merakını giderelim!

Erkek Gri Permalı Saç Modelleri

Hafif kumsal dalgaları ya da yoğun kıvırcık perçemlerle renklenen havalı gri yansımalar… Saçlarında beliren gri tonlara çarpıcı bir görünüm yaratmak için erkek gri permalı saç modellerini denemek isteyebilirsin. 

Erkek Sarı Permalı Saç Modelleri

Saçlarının doğal tonunda erkek permalı saç modellerini deneyebileceğin gibi dilersen daha köklü bir değişim de yaratabilirsin. Erkekler için platin saç modellerini ya da daha koyu sarı tonlarını deneyerek ardından perma işlemini yaptırabilirsin. Tabii saçını fazla yıpratmamaya dikkat! Erkek sarı permalı saç modellerinin büyüsüne kapıldığında her fırsatta yeniden deneme isteğiyle dolup taşman olası, bizden söylemesi!

Erkek Siyah Permalı Saç Modelleri

Doğal saç renginde değişiklik yapmaktan çekinen beylerin kurtarıcısı, erkek siyah permalı saç modelleri oluyor. Sen de şehir stiline ya da havalı sahil kombinlerine cool bir dokunuş yapmak için erkek siyah permalı saç modellerini deneyebilirsin. Eğer bu değişime adım atmaya kararlıysan yeni saçlarınla dikkat çekici görünümler yaratmak için Kıvırcık Saçlı Erkekler için Yaza Özel Saç Modelleri blog içeriğimizden ilham alabilirsin!

Erkek Permalı Saç Modeli Örnekleri

Değişimin karşı konulmaz çağrısına kapıldıysan kendini akışa bırak ve favori erkek permalı saç modeli örneklerimizi hemen şimdi keşfet!

Erkek Permalı Saç Modeli Örnekleri
Erkek Permalı Saç Modeli Örnekleri
Erkek Permalı Saç Modeli Örnekleri
Erkek Permalı Saç Modeli Örnekleri
Erkek Permalı Saç Modeli Örnekleri

Erkek Permalı Saç Modelleri Ne Kadar Kalıcıdır?

Erkek Permalı Saç Modelleri Ne Kadar Kalıcıdır?

Erkek perma modelleri kişinin saç tipi, uzunluğu ve saç stiline göre farklılık gösterebilmekle birlikte yaklaşık 2 ila 6 ay arasında kalıcılık etkisi sunuyor. Bununla birlikte ideal bir görünüm için erkek permalı saç modellerinin ortalama 4 aylık bir periyotta yenilenmesi öneriliyor.

Erkek Permalı Saç Modellerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkek Permalı Saç Modellerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?
  • Erkekler için permalı saç modellerinin uygulama adımında saçlara çeşitli kimyasallar uygulandığından saç bakımına özen göstermelisin.
  • Permalı saçlara uygulanan yüksek ısı ve kimyasallar nedeniyle saçların nem desteğine ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle saçlarına nem ve güçlendirme desteği sunacak saç bakım ürünleri kullanmalısın. 
  • Buklelerini daha uzun süre korumak için saten ya da ipek yastık kılıfı da kullanabilirsin.

Bizce, cool bir saç stilinin getirisi olan o enerjik mod kesinlikle ertelenmemeli. Erkekler için permalı saç modelleriyle dikkat çekici bir görünüm yakalamaya hazırsan, hemen şimdi harekete geç!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala