Evde kumral saç boyamak hakkında bilmen gereken her şey burada!

Evde kumral saç boyamak hakkında bilmen gereken her şey burada!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kumral saç rengini denemek, saç rengini değiştirmek isteyenler buraya! Size özel bir rehber hazırladık. Kumral saç rengini elde edip hayalindeki o doğal saç rengine ulaşmak istiyorsan seni yazımızın devamına alalım! :)

Kumral saç boyası seçimi nasıl olmalı?

Saç rengi sonucunun hayalindeki gibi olabilmesi için evde saçını kumral rengine boyamadan önce saç boyası seçimine çok dikkat etmen gerekir. Kullanacağın saç boyası hem saçlarına doğal bir görünüm vermeli, hem de saçlarının ışıl ışıl görünmesini sağlamalı.

excellence cool creme

Özellikle yoğun ve zengin bir kumral tonu istiyorsan sana önerimiz L'Oréal Paris Excellence Cool Créme'in kumral saç renkleri. Turunculaşma karşıtı mor teknolojiyle zenginleştirilmiş 3’lü bakım ile uzun süre kalıcı soğuk renklere ulaşmamızı sağlayan Cool Créme ile sezonun trendi küllü kumral saçlara ulaşabilirsin. 

L'Oréal Paris Excellence Cool Créme 7.11 Ekstra Küllü Kumral ve 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral renkleriyle hayalimizdeki küllü kumral saçlar artık bizimle!


Eğer doğal ve parlak bir saç rengi için tam sana göre bir önerimiz var! Garnier Color Naturals koleksiyonundaki bütün renkler tam hayalimizdeki doğallıkta! Hangi kumral saç rengini denemek istiyorsan, doğal bir görünüm elde etmek için bizim favorilerimizden olan Garnier Color Naturals’a bir şans vermelisin.

Color Naturals’ın içerisinde besleyici yağlar bulunuyor ve bu yağlarla saçı beslerken saç renginin parlamasını sağlıyor. Tabii uzun süre kalıcı bir saç rengi ve %100 beyaz kapama sağladığını da söylemeden geçmeyelim. :)

Hangi kumral saç rengini seçmeli?

Kumral saç rengi çok güzel bir renk ama farklı tonları arasından seçim yapmakta birazcık zorlanabiliyoruz. Ancak evde boyadıktan sonra saç rengi sonucundan memnun kalmak için mutlaka ten rengini tamamlayan bir kumral tonu seçmelisin.

Eğer esmersen ve koyu saçtan kumral saç rengine geçeceksen, daha koyu kumral tonlarını, saç renginle ten rengin açık tonlardaysa da açık kumral tonlarını tercih etmeni öneririz. Koyu kumral saç rengi olarak Garnier Color Naturals 6N Koyu Kumral rengini deneyebilirsin.

küllü kumral

Buğday ten rengine sahipsen de küllü kumral saç rengini denemeni öneririz. İçerisindeki küllü yansımalarla bu saç rengi, buğday tenle süper bir uyum yakalıyor! En sevdiğimiz küllü kumral tonları ise L'Oréal Paris Excellence Cool Créme 7.11 Ekstra Küllü Kumral ve 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral saç renkleri. Soğuk yansımalarıyla bu saç renkleri oldukça ışıltılı görünüyor ve saç renkleri uzun süre parlaklığını koruyor. 

Kumral saç boyama adımları:

Yukarıda sana özel hazırladığımız süper bir video var. Bu videoyu İrem Çalhan’la beraber hazırladık ve adım adım saçlarını nasıl koyu kumral saç rengine boyadığını detaylı şekilde öğrenebilirsin. Sen de saçlarını kumral tonlarına evde boyamaya karar verdiysen bizce mutlaka bu videoyu izlemelisin! :)

Saçını boyadıktan sonra nasıl bir bakım yapmalısın?

Kumral saçların büyüsüne kapılıp evde saçlarını boyadıktan sonra bakımına da önem vermelisin. Özellikle saç rengini küllü kumram rengine boyadıysan hemen boya uygulaması sonrasındaki bakıma oldukça önem vermelisin. L'Oréal Paris Excellence Créme boya kutusundan çıkan pH dengeli boya sonrası mor şampuan ile saçlarını arındırabilir, ardından da turunculaşma karşıtı mor maske ile istenmeyen turuncu ve sarı yansımaları nötralize edebilirsin. Bu sayede boya işlemi sonrasında saçlarına doğru bakımı yapmış olursun.

Eğer saç renginin uzun süre parlaklığını kaybetmemesini istiyorsan ısıdan olabildiğince uzak durmalısın. Düzleştirici, maşa, fön kullanacağın zamanlarda mutlaka saçlarını koruma altına alacak ürünleri tercih etmelisin. En önemlisi de boyalı saçlara özel saç bakım ürünleri kullanmalısın. Boyalı saçlarına nasıl bir bakım uygulaman gerektiğini bilmiyorsan buraya tıklayabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?