Gözlük Kullananlar İçin 15 Makyaj Önerisi

Gözlük Kullananlar İçin 15 Makyaj Önerisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gözlük takanlar için makyaj stillerini merak ediyor musun? Gözlük çerçevesine uygun makyaj modellerini arıyorsan doğru yerdesin.

Gözlük takıyorsan çok şanslısın çünkü gözlük kullanmak artık daha çekici ve havalı! Gözlüklerin o kadar farklı ve şık çeşidi var ki hangi birini seçeceğimize şaşırıyoruz. Peki, gözlük takarken nasıl bir makyaj tercih etmeli? İşte bu yazımızda gözlük takanlara özel makyaj ipuçlarına değindik! Gözlük makyajı denildiğinde sadece birkaç klasik göz makyajı görebiliyorduk. Bugün senin için 15 makyaj önerisini derledik ve gözlük kullananlar için makyaj rehberini yazdık. Bakalım sen bu makyaj önerilerini sevecek misin?

Gözlük izini gizle

Gözlük izini gizle

Tüm yüzüne, özellikle de gözlüğünün iz yaptığı burun kısmına ve çevresine Maybelline New York Fit Me fondöten, uygulayarak kızarık görünümün önüne geçebilirsin. Ayrıca bu sayede yüzün de pürüzsüz ve kusursuz görünür! Yok gibi makyaj trendinden ilham alarak cildinde doğal-mat bir kusursuzluk yaratabilirsin. Fit Me fondöten gözlüğün yarattığı iz ve kızarıkları da gizleyecek, aynı zamanda formülündeki kil ile gözeneklerinin görünümünü de azaltacak.

Gözlüğündeki lekelerin önüne geç

gözlük lekesinin önüne geç

Gözlüğünün dayandığı kısımlar olan burnunun kemeri ve yanaklarına, uyguladığın fondöteni sabitlemek için ince yapılı bir transparan pudra uygulamanı tavsiye ederiz. Böylece ten makyajın transfer olmayacak ve sabitlenerek gün boyu kalıcı olacak.

Editörün önerisi: Varlığı belli olmayan, ince yapılı, iyi bir transparan pudra arıyorsan Maybelline Fit Me Transparan Pudra'yı önerebiliriz. Ten makyajında kullandığın tüm likit ürünleri harika bir şekilde sabitleyen bu transparan pudra, yapısı çok ince olduğu için asla ağırlık yaratmıyor.

Ok gibi kirpik görünümü oluştur

Ok gibi kirpik görünümü oluştur

Gözlüklü kadın makyajında kirpikler ön plana çıkıyor. Gözlüklerinin ardındaki gözlerinin çarpıcı görünmesi için ilk önce kirpik kıvırıcıyla iyice kıvırmalısın. Ardından maskarayı uygularken ilk katı kirpik köklerinden başlayıp uçlara kadar dikkatli şekilde uygula. İkinci katı ise kökten başlayarak maskarayı sağa ve sola doğru oynatarak uygula. Bu şekilde kirpiklerin inanılmaz bir hacim kazanacak!

Maskara önerisi: Maybelline New York Falsies Lash Lift son zamanlarda kullandığımız en etkili maskara! Kirpikleri adeta ok gibi yukarı kaldıran bu maskara sayesinde sanki evde kirpik lifting yaptırmışız gibi görünüyoruz. Sen de kirpiklerinde #lifting etkisi arıyorsan Falsies Lash Lift maskara ile hemen tanışmalısın!


Göz farında doğal tonlar tercih et

göz farını unutma

Eğer nude tonlu göz makyajlarını tercih ediyorsan, Maybelline New York Nudes of New York far paletindeki renkler tam sana göre demektir. Nude tonlu göz makyajları hem kahverengi kemik çerçeveli gözlükler için hem de renkli gözlük çerçeveleri için son derece uygun bir makyaj stili olacaktır. Bu far paletindeki renkler, ten rengine yakın tonlar olduğu için her gözlük çerçevesine uyum sağlar. Sezonun en trend renklerine sahip olan, tozutmayan ve uzun süre kalıcılığı olan bu farları severek kullanacaksın.

Hangi renkleri kullanmalı?: Işıltılı göz makyajları, gözlük camının yansıması ile bir araya gelince ortaya karmaşık sonuçlar çıkabilir. Bu nedenle mat, nude alt tonlu farlar ile daha doğal ve belirgin bir göz makyajı elde edebilirsin.

Kapatıcı uygula 

Kapatıcı uygula

Gözlüklerin nasılsa göz altlarını gizliyor diye kapatıcı kullanmayı atlıyor musun? Aslında gözlüklerin yarattığı gölge nedeniyle göz altın daha da belirginleştiriyor! O nedenle aydınlatıcı özellikte bir kapatıcıyı göz altlarını aydınlatmak ve mor halkalarını gizlemek için kullanabilirsin. En iyi göz altı kapatıcıları ile gözlük makyajını kusursuzlaştırmalısın.

Bakışlarını gözlüklerinin ardında dahi ön plana çıkarmak için koyu halkaları maskelemeye yönel. Teninle uyumlu Maybelline New York Instant Age Rewind Eraser kapatıcını göz kapaklarına ve göz altlarına uygula. İnce çizgilerine dolmayan bu kapatıcı, kısa sürede senin de favorilerin arasına girmeye aday!

Belirgin kaşlar

belirgin kaşlar

Kaşlarının bir kısmını gözlüklerin saklasa da, yüz ifadelerine anlam katan kaşlarını belirginleştirmeden makyajını tamamlamamalısın. Kaşlarının seyrek kısımlarını kaş rengine uygun tondaki Maybelline New York Tattoo Brow Pomade ile belirginleştirdikten sonra kaş fırçasıyla düzgün şekilde tarayarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsin.

24 saate kadar kalıcılığı olan bu pomad, uygulamadan kısa bir süre sonra sabitleniyor. Böylece kaş makyajın, gözlüklerini kirletmez ve gün içinde bozulmaz. Eğer kaş şeklini beğenmiyorsan, kaş pomadını bütün kaşlarına dipten uca doğru sürebilirsin.

Canlı renkleri dudaklarına bırak

Canlı renkleri dudaklarına bırak

Canlı renkleri gözlerine uygulamak yerine dudaklarına uygularsan, daha çekici bir görünüm elde edebilirsin. Kırmızı, bordo, mürdüm tonlarındaki rujlarla fark yaratabilirsin!

Renkli makyajları sevdiğini biliyoruz ama gözlük kullanıyorsan, renkli göz makyajları çok göz yorabilir. Bunun yerine dudağında Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat rujların canlı renklerini deneyebilirsin. Matte Ink serisindeki 25 Heroine, 40 Believer, 45 Escapist renkleri tam senin renkli makyaj stiline uygun tonlar. Matte Ink serisinin kadife yumuşaklığı ve uzun süre dudaklarda kalıcı bir etkisi olması bizim gibi mat ruj aşıklarını çok mutlu ediyor. Gözlük çerçevene uygun mat ruj renklerini belirle ve dudaklarını renklendirmeye başla.

Kalın çerçevelere kalın eyeliner

kalın eyeliner

Gözlük kullananlar için eyeliner önerileri isteyenler buraya! Gözlüklerinin çerçevesi ne kadar kalınsa, eyeliner’ın da o kadar kalın olmalı. İnce veya cam çerçeve kullanıyorsan da ince, kuyruklu bir eyeliner tam sana göre!

Kalın eyeliner çekmek için sana harika bir eyeliner önerimiz var: Maybelline Hyper Easy Eyeliner. Bu eyelinerın en sevdiğimiz özelliği esnek bir ucu ve kolay tutumunun olması. Böylece eyeliner çekerken, ürün elimizden kaymıyor ve bir eyeliner kazası yaşanmıyor. Esnek eyeliner ucu sayesinde, ister kalın, ister ince eyeliner görünümleri hemen yaratılabilir. Tek seferde elimizi kaldırmadan kalın eyeliner çekmek için biz hep bu eyelinerı kullanıyoruz.

Küçük göz? Büyük göz?

büyük göz küçük göz

Gözlük taktığında gözlerinin küçük göründüğünü düşünüyorsan, tüm göz çevrene göz kalemi uygulayıp parmak ucunla dağıtabilir, gözlüklerin nedeniyle büyük göründüğünü düşünüyorsan da kirpik diplerine ince şekilde Maybelline New York Tattoo Liner Gel uygulayabilirsin.

Kolay dağılabilen göz kalemi, senin gibi gözlük kullananların en çok ihtiyacı olduğu makyaj ürünüdür. Tattoo Liner Gel'in yumuşak ucu ve kolay dağılabilen özelliği sayesinde tek adımda buğulu göz makyajı yapabilirsin.

Kedi göz makyajı

kedi göz makyajı

Kuyruklu bir eyeliner görünümü gözlük kullananların en büyük makyaj silahıdır! Gözlüklerinin ardından yukarı doğru kıvrılan bir eyeliner kuyruğu ve kahve bir rujla dışarı çıkmaya hazırsın! Kedi gözü makyajı yaparken her zaman kuyruk bölümünden başlayıp, kirpik dibinden devam etmelisin. Gözlük kullananlar nasıl makyaj yapmalı konusuna artık hakimsin, değil mi?

Koyu gölgeleri aydınlat

Koyu gölgeleri aydınlat

Gözlüklü kadınların göz altı morlukları olduğundan daha koyu görünüyor. Özellikle kalın çerçeveli gözlük kullanıyorsan en çok şikayetçi olduğun durum göz altı morlukları olabilir.

Gözlüğünün çerçevesinin arkasında kalan alanları daha aydınlık göstermek ve koyu gölgelerden arınmak için mutlaka kapatıcı kullanmalısın. Pürüzsüz bir göz altı görünümü için Maybelline New York Instant Age Rewind Eraser kapatıcını göz altına sür ve parmaklarınla uygula. Parmaklarının ısısıyla yumuşayan bu kapatıcı oldukça doğal bir bitiş bırakıyor.

Editörün önerisi: Gözlük kullananların göz altı her zaman daha koyu görünmeye meyilli olduğu için kapatıcını bir ton açık seçmelisin.

Nude göz kalemi kullan 

Nude göz kalemi kullan

Gözlük kullananların mutlaka uygulaması gereken makyaj adımlarının başında nude göz kalemi geliyor.

Gözlerini olduğundan daha açık ve aydınlık göstermek için kirpik diplerine nude veya açık bej tonlarında göz kalemi sürmelisin. Maybelline New York Tattoo Gel Liner 960 Rose Gold ten rengi göz kalemi sayesinde hem göz makyajında metalik bir etki yakalayabilir, hem de gözlerini olduğundan daha büyük gösterebilirsin. Bu adımı hem alt hem de üst kirpik diplerine uygulayabilirsin. 

 Her zaman açık renk farları tercih et

Her zaman açık renk farları tercih et

Gözlüklü kadınların mutlaka kaçınması gereken renklerin başında koyu tonlar yer alıyor. Gözlüklü kadınların yapmaması gereken hatalardan biri koyu renk göz makyajıdır. Gözlüklerinin arkasında gölgede kalan gözlerini ortaya çıkarmak için açık renkli farlar kullanmalısın.

Göz makyajında ışılıtlı ve nude tonlar kullanarak gözlerini daha açık gösterebilirsin. Bunun için Maybelline New York Nudes of New York öneriyoruz. Paletin içindeki pembe ve nude tonlarını kullanarak ideal bir göz makyajı yapabilirsin. Öncelikle göz makyajına başlarken baz olarak açık pembe farı tüm göz kapağına sür. Daha sonra sıcak kahve tonunu gözlerinin dış köşelerine sür ve iyice dağıt. Paletin içindeki aydınlatıcıyı da göz pınarına ve kaş altına uygulamayı unutma. Gözlük kullandığın için aydınlatıcının daha ön plana çıkmasını istemekte haklısın. Bunun için ıslak far fırçasıyla aydınlatıcıyı göz pınarına uygulayarak daha yoğun bir etki yakalayabilirsin. 

Gözlerini çerçevele

Gözlerini çerçevele

Göz makyajını ortaya çıkarmak için gözlerine ince bir çerçeve yapmanı öneriyoruz. Bunun için siyah eyeliner yerine daha açık ve farklı renkleri deneyebilirsin. Göz makyajında siyah eyeliner dönemini bir süre ortadan kaldırmalısın. Gözlük kullananlar için en uygun renkler gümüş, kahve ve canlı renkler oluyor. Maybelline New York Tatto Liner Gel 961 Sparkling Silver rengiyle eyeliner çekerek hem metalik trendine ayak uydurabilir hem de gözlerini ön plana çıkarabilirsin. Göz makyajında daha koyu renkler tercih etmek istersen kahve göz kalemini de denemeni öneriyoruz. 

Allık yerine bronzera yönel

Kirpiklerini kıvır

Gözlük, yüzünün tam ortasında yer kaplayacağı için, allık kullanmak yerine bronzer ile yüzünü tekrar boyutlandırabilirsin. Gözlük yüzünü keseceği için, yüzün biraz daha geniş durabilir. Bu yüzden soğuk tonlu bir kontür pudrası veya bronzer ile elmacık kemiklerinin altını biraz daha gölgelendirebilirsin. Böylece yüzün daha uzun görünecektir. Maybelline City Bronzer'larını, soğuk tonları ile kontür için kullanabilir ve son derece doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?