Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Günlük dumanlı makyaj tüyoları hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Dumanlı göz makyajları bir çoğumuzun olmazsa olmazı. Özellikle gece makyajlarında ve davetlerde kurtarıcımız olan bu göz makyajı, çekici ve şık görünmenin en güzel yollarından beri. Peki bu makyajı gündüz de kullanabilir miyiz? Cevap Evet! Şimdi sana “Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?” adım adım anlatıyoruz!

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1. Far öncesi göz kapağını eşitle

göz kapağını eşitle

Dumanlı göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarını eşitlemelisin. Bu noktada, göz altlarına uyguladığın kapatıcını göz kapaklarına da uygulayarak temiz bir zemin elde edebilirsin. Tabii göz kapağına kapatıcı uygularken kullanacağın kapatıcı da son derece önemli. Mat bitişli, çizgilere dolmayan bir kapatıcı tam bir far bazı görevi görecektir.

Biz gündüz dumanlı göz makyajı yapacağımız zamanlarda, göz altı morluklarımızı gizlemek için kullandığımız L'Oréal Paris More Than Concealer Kapatıcı'yı göz kapaklarımıza da uygulamayı seviyoruz. Bu kapatıcı çizgilere dolmadığı ve gün boyu çok kalıcı olduğu için bizim için aynı zamanda far bazı görevini de görüyor.


2. Doğal tonlarda bir far paleti kullan

2. Doğal tonlarda bir far paleti kullan

Dumanlı göz makyajını günlük makyaja adapte etmek için doğal tonlarda bir far paleti kullanmak önemli. Dumanlı göz makyajında önemli olan, renklerin açıktan koyuya doğru gitmesi ve birbirleriyle iyi bir şekilde karışması gerek. Günlük dumanlı göz makyajını bu adımları izleyerek yapabilirsin:

1. Adım: Göz kapağının tamamına ve katlanma bölgesine açık kahverengi tonlarında bir far sür.

2. Adım: Sadece göz kapağına, az önce kullandığın açık kahverengi tonundan 1-2 ton daha koyu bir far sür.

3. Adım: Göz kapaklarının dış köşesine kahverengi bir far sür ve güzelce dağıt.

4. Adım: Göz kapağında kullandığın kahverengi tonunu alt kirpiklerine de uygula.

5. Adım: Işıltılı krem rengi bir farı göz kapağının tam ortasına ve göz pınarlarına uygula. İşte bu kadar basit!

Editörün Notu: Kirpik diplerini biraz daha belirginleştirmek için kirpik diplerine kahverengi bir göz kalemi uygulayabilirsin.


3. Yoğun ve hacimli kirpikler

3. Yoğun ve hacimli kirpikler

Günlük dumanlı göz makyajını daha belirgin ve çekici bir hale getirmek için kirpiklerine yoğun hacim veren bir maskara tercih etmelisin. Böylece gözlerin çok daha ön plana çıkmış olacak ve maskara kirpiklerini yoğunlaştırarak dumanı etkiyi artıracak.

Günlük dumanlı göz makyajı için önerimiz L'Oréal Paris Bambi Oversized Maskara. Kirpik lifting ve XXL hacim etkisini bir arada veren bu maskara, kocaman kirpikler elde etmek için birebir. Kirpikleri dipten kaldırıp kıvırarak gözlere ceylan göz etkisi verirken, kolajen ve seramid içeren formülü ile kirpiklere yoğun bir hacim veriyor, çok daha uzun görünmelerini sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?