Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli

Küt saç kesiminin ne kadar havalı olduğunu kanıtlayan 26 saç modeli

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Küt saç kesiminin ne kadar havalı göründüğünü bilmeyen kalmadı diye tahmin ediyoruz. Bize en havalı saç kesimini sorsan, kesinlikle küt saç modelleri ilk üçe girer. Küt saç kesimini bu kadar beğeniyorken, onlara biraz daha yakından bakmak istiyoruz. Küt saçlar nasıl kullanılır, hangi renkler yakışır, bakımı nasıl olmalıdır gibi sorulara cevap bulduk. Eğer sen de bizim gibi küt saç modellerinden uzak duramıyorsan bu yazımızı çok seveceksin.

Küt saç ne demek?

Küt saç ne demek?

Küt saç, genellikle kulak hizasında biten kısa saç kesimine verilen isim. Küt saçlar genellikle çene hizasında düz bir çizgiyle sonlanırlar. Küt saçların uçları yoğun, düz ve alın görünür. Bu da saçlara yoğunluk kazandırır. 

Küt saçların sadece düz saç tipine yakıştığını doğru değil! Dalgalı küt saç modelleri de harika görünür. Önemli olan küt saçları şekillendirmek ve yüz tipine uygun kısa saç kesimini keşfetmek! 

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır?

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır?

Küt saç hangi yüzlere yakışır? Küt saç modellerini herkes tercih edebilir. Ancak önemli olan yüz şekline uygun olanı bulmak. Yüz şeklin ovalse tabii ki çok şanslısın çünkü yüz şeklinin uygunluğu nedeniyle her stildeki küt saç kesimini deneyebilirsin. Yani uzun, kısa, asimetrik her türlü küt kesimi tercih edebilirsin.

Editör önerisi: Küt saç modellerini şekillendirmek, özellikle şekillendirici aletlerden yardım alarak çok kolay. Ancak bu bahsettiğimiz herhangi bir şekillendirici değil, son dönemin favorisi olan L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 buharlı saç şekillendiriciden bahsediyoruz! Buharın gücünden ilham alarak saçlarımızı hem dalgalı hem de düz stilde şekillendirebiliyor. Ayrıca her saç tipini 2 kat daha hızlı, 2 kat daha pürüzsüz olarak şekillendiriyor ve saçlarımız klasik düzleştiricilere kıyasla %78 daha az yıpranıyor.

Hatta şimdi, yepyeni, Steampod x Karl Lagerfeld 3.0 Limited Edition var! Gösterişsiz şıklığı ile ünlü Parizyen stilinden ilham alan Steampod x Karl Lagerfeld,  Paris mirasına bağlı iki ikonik marka olan L'Oréal Professionnel ve Karl Lagerfeld işbirliği sonucunda ortaya çıktı. Bu sınırlı sayıdaki özel saç şekillendiriciyi denemek için sabırsızlanıyoruz! :)

1. Yuvarlak yüzler için küt saç

1. Yuvarlak yüzler için küt saç

Eğer yüz şeklin yuvarlaksa küt saç kesimini tercih etmemeni öneririz. Küt kesim yerine yüzünün daha köşeli ve hatlı görünebilmesi için bob saç modelini denemeni öneririz. Özellikle ön kısımdan arkaya doğru kısalan bob saç modelleri bizce tam sana göre.

Saçlarını bir türlü kestirmeye cesaret edemiyorsan evde kısa saç kesimini denemelisin! 

2. Köşeli yüzler için küt saç

Köşeli yüzler için küt saç

Köşeli yüz hatlarına sahip sen de küt saç kesimini tercih etmemelisin. Küt kesim köşeli olan yüz hatlarını yumuşatmak yerine daha da belirgin olmasına neden olabilir. Bu nedenle daha çok katlı kesimleri tercih etmelisin.

3. Üçgen yüzler için küt saç

3. Üçgen yüzler için küt saç

Üçgen yüz şekline sahipsen küt saç modellerinin kakülsüz, stillerini tercih etmelisin. Alnın dar olduğu için kaküllü saç kesimleri yüzünün daha da küçük görünmesine neden olabilir.

Kısa küt saç modelleri

Ünlülerinde çokça tercih ettiği kısa küt saç modeli özellikle küçük yüze sahip olanlara biçilmiş kaftan! Yüzün daha fazla belirginleştiği kısa küt saç modeline yandan perçem kestirerek farklı bir hava katabilirsin.

1. Kaküllü süt saç 

1. Kaküllü süt saç

Eğer geniş bir alnın varsa kısa küt saç modelini kaküllerle de tamamlayabilirsin.

2. Bob saç kesimi

2. Bob saç kesimi

Boyun hizasında bir kısa küt saç modelini düz stilde kullanarak çok havalı görünebilirsin. Hatta saçlarını sarıya boyayarak çekici bir görünüm elde edebilirsin. Küt saç abiye modellerinde sarı saç çok dikkat çekiyor. 

3. Katlı küt kesim

3. Katlı küt kesim

Eğer ince telli saçlara sahipsen kısa küt saç modellerinin hacimsiz görünmesine engel olmak için arkalara içten kat kestirebilirsin. Saçın altına katlar kestirerek saçlarının arka kısmının daha kabarık, daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin.

Orta uzun küt saç modelleri

1. Küt, uzun bob saç modeli

1. Küt, uzun bob saç modeli

Küt saç kesiminin bize göre mevsimi yok. Hem yazın hem de kışın rahatlıkla kullanabileceğin bu saç modeliyle her mevsim şıklığı yakalayabilirsin. Sıcak havalarda ferah kalmanı sağlayan, kış aylarında da pratikliğiyle gönlümüzü fetheden bu saç modelini denedikten sonra eminiz ki sen de çok seveceksin.

2. Dalgalı küt saç modeli

2. Dalgalı küt saç modeli

Dalgalı küt saç modelleri bizim favorilerimiz arasında! Saçlarını küt kestirdikten sonra şekillendirmek için sadece 5 dakika yeterli olacaktır. Saç köpüğü veya jöle yardımıyla saçlarının uçlarına dalgalı efekti vermen yeterli! Küt saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine saç şekillendirici köpüğü de kullanabilirsin. Böylece saçların zarar görmemiş olur.

Küt saça yakışan saç renkleri

1. Platin sarı, dağınık küt saçlar

2. Dalgalı küt saç modeli

Küt saç kesimi son günlerde daha çok platin sarı renkte ve dağınık görünümde kullanılıyor.  Sen de hem saçını kestirmeyi, hem de boyatmayı düşünüyorsan bu stile bir şans verebilirsin! Saçlarını kısa kestirdikten sonra boyalı saçlar seni korkutmasın. Boyalı saçların rengini canlı tutan bu bakımlara göz atabilirsin.

2. Balyajlı küt saçlar

2. Balyajlı küt saçlar

Küt saç kesimini ön plana çıkarmak için balyaj yaptırmaya ne dersin? Saç boylarındaki ışıltılar, yaz mevsiminde göz kamaştıracaktır. Saçlarında doğal ve canlı bir görünüm arıyorsan balyaj senin için ideal!

Küt saç örgü modelleri

1. Küt saçlar & örgülü saç modeli

Küt saçlar & örgülü saç modeli

Küt saç örgü modelleri ile beraber kullanılır mı? Küt saç kesimine sahip olunca saçlarını öremeyeceğini kim söyledi? Bizce yeterli uzunluktaysa kesinlikle kullanılabilir! Saçlarının ön kısmında başlayarak hem salaş, hem de şık bir balıksırtı örgülü saç modeli elde edebilirsin.

2. Romantik kısa örgüler

2. Romantik kısa örgüler

Küt saçlarının ön kısmından tepe noktasına kadar örerek de güzel bir örgülü saç modeli elde edebilirsin. Saç çizginden başlayarak balıksırtı şeklinde örerek bu görünüme ulaşabilirsin.

3. Balıksırtı örgü

3. Balıksırtı örgü

Saçlarının sadece yan kısmını balıksırtı şeklinde de örebilirsin. Saçların kısa olduğu için örgülerin daha çabuk dağılabilir. Bu nedenle örgüleri elde ettikten sonra mutlaka sabitleyici saç sprey uygulamalısın. Bu şekilde saçların gün boyu sabit kalır.

Küt saç toplama modelleri

1. Yarım topuz küt saçlar

1. Yarım topuz küt saçlar

Yarım topuz modeli, küt saçlıların hayatını kurtarıyor. Sezon trendlerinden olan yarım dağınık topuzun sayesinde günü kurtarabilirsin. Yani saçlarını küt kestirdikten sonra yalnızca açık saç modelleri kullanacaksın diye bir şey yok! 

2. Yarım atkuyruğu küt saç

küt saç modelleri

Saçların yeterince uzun olmadığı için tam atkuyruğu yapamayabilirsin. Ancak yarım atkuyruğu stillerini kullanabilirsin. Saçlarını alt ve üst olarak ikiye ayırdıktan sonra üstteki kısmı toplayıp lastik tokayla sabitle. Görünümü bozan saçların olursa bunları tel tokayla sabitleyebilirsin.

3. Burgulu saç modeli

3. Burgulu saç modeli

Saçlarının tamamını toplayabileceğin bir saç modeli de var. Küt saçlarını yukarıdaki gibi burgu şeklinde toplayıp lastik tokalarla sabitleyerek hoş bir saç modeli elde edebilirsin.

İlham alabilmen için küt saç modelleri:

Saçlarını küt şekilde kestirmeye karar verdiysen sana ilham olabilmesi için en beğendiğimiz küt saç modellerini listeledik. Bakalım sen hangi küt saç modelini beğeneceksin?

1. Ortadan ayrılmış küt saçlar

1. Ortadan ayrılmış küt saçlar

Ortadan ayrılmış, düz stilde şekillendirilmiş bu küt saç modeli bizim favorilerimizden! Glass hair trendi de denilen bu saç kesimi bizce en çok oval yüz hatlarına sahip olanlara yakışıyor. 

2. Kahküllü küt saç 

2. Kahküllü küt saç

Eğer uzun bir yüze ve geniş bir alına sahipsen, küt saçlarına kakül de ekleyerek hoş bir görünüm elde edebilirsin. 

Editör önerisi: Pürüzsüz görünen saçlara herkes sahip olmak ister. Bu görünüm için saç bakım ürünlerine Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu eklemeni öneririz. Lamellar teknolojisi ile saçları 10 kat daha pürüzsüz*, parlak ve yumuşak görünmesini sağlayan Wonder Water, saçlarında mucize bir dönüşüm yaratacak. Ağırlık yapmayan, saçları her daim yumuşacık gösteren Wonder Water'ı banyonun en son aşamasında kullanabilirsin. Küt saçların için 1 doz Mucize Bakım Suyu yeterli olacak. 

3. Yandan ayrılmış küt saç

4. Platin sarısı küt saç

4. Platin sarısı küt saç

Herkes saçlarını konuşsun ister misin? O zaman açık ten rengine sahipsen ve saçların da açık tonlardaysa küt saç kesimini platin sarısı saçlarla tamamlamaya var mısın? Dilersen küt saç ombre modellerini de deneyebilirsin. Bizce ortaya inanılmaz havalı bir görünüm çıkacak! :)

5. Salaş küt saç

5. Salaş küt saç

Küt saç kesimini düz, dalgalı saçlar dışında dağınık stilde de kullanabilirsin. "Yeni uyanmış" gibi görünen bu saç modasını denemek için ihtiyacın olan ise sadece şekillendirici köpük. Şekillendirici köpüğü saçlarına uygula ve fön makinesi ile dağınık şekilde kurut. İşte bu kadar!

6. Kestane küt saç

6. Kestane küt saç

Kestane renginde saçlar ve küt saç kesimi modelleri çok havalı görünüyor! Hatta saçının yalnızca ön kısımlarını çok hafif katlı kestirerek daha hareketli bir görünüme ulaşabilirsin.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?