Sleek Bob (Slob) Saç Modeli Nedir?

Sleek Bob (Slob) Saç Modeli Nedir?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bob saç kesimleri her yeni yorumuyla trend saç modelleri listelerine damgasını vurmayı başarıyor. Dalgalı bob ve İtalyan bob kesimlerini bir kenara atan sleek bob, yani slob saç modeline sen de merhaba de!

Yeni saç trendleri TikTok ve Instagram aracılığıyla kısa süre içinde tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Özellikle bakımı ve şekillendirmesi kolay saçlar herkes tarafından benimseniyor. Sleek bob saç stili veya diğer adıyla slob saç stili de işte bunlardan biri. Ancak slob (pasaklı/dağınık) saç modeli, adının aksine pürüzsüz bir görünüm sunuyor. Hemen şekillendirebileceğin şık ve zarif bir saç modeli arıyorsan sleek bob saç kesimi nedir, slob saç nasıl yapılır biz anlatmaya çoktan hazırız. Hadi, kısa saç modeli trendlerini bizimle birlikte yakala!

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Nedir?

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Nedir?

Sleek bob/slob saç modeli, pürüzsüz ve keskin bir küt saç kesimi. Slob stili, bob ve sleek kelimelerinin birleşiminden oluşan bir kısaltma. Yani slob, burada kelime anlamının yanı sıra şık bir bob kesim modelini ifade etmek için de kullanılıyor.

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Sleek bob saç modelinin birçok farklı yüz şekline ve saç tipine hitap edebilen çok yönlü bir saç stili olduğunu söyleyebiliriz. Sleek bob modelinde pürüzsüz bir düzlük ön plana çıksa da biz bu saç kesiminin dalgalı ve kıvırcık saçlara da yakışacağını düşünüyoruz. Öte yandan slob saç kesimini oval, elmas ve kalp şeklindeki yüzlere daha çok yakıştırıyoruz.

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Slob saç stilinde saçlar çene hizasında küt bir şekilde kesiliyor. Bu modelde saçın ön ve arka kısmı aynı boyda tutuluyor. Sleek bob saç stilinde saça nereden bakarsan bak aynı keskin çizgiyle ve pürüzsüz bir görünümle karşılaşman gerekiyor.

Sleek Bob/Slob Saç Modeli Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kısa saç modellerine damgasını vuran slob saç stilinin keskin, pürüzsüz ve parlak görünmesi için düzenli bir saç bakım rutini uygulamalısın. Küt saç bakımını bilmiyorsan endişelenme. Adım adım ne yapman gerektiğini biz aşağıda detaylandırdık.

1.Sleek Bob/Slob Saç Bakımında Şampuan Adımı

Öncelikle saç yıkama sıklığını değiştirmeden saç tipinle uyumlu bir şampuan seçip her banyoda saçlarını yağdan ve kirden arındırmalısın.

2.Sleek Bob/Slob Saç Bakımında Saç Kremi Adımı

Şampuandan sonra saçlarını besleyip bakım yapmak için durulanmayan saç kremlerinden birini tercih edebilirsin. Bizim durulanmayan saç kremleri arasında favorimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Saçların kabarmasını ve elektriklenmesini önleyen bu krem aynı zamanda saçları 230 derecelik ısıya karşı da koruyor.

3.Sleek Bob/Slob Saç Bakımında Saç Serumu Adımı

Şimdi, bob model saçta en önemli bakım adımına geldik. Bu saç stilinin keskin ve pürüzsüz olduğundan bahsetmiştik. Dolayısıyla saçlara pürüzsüz bir düzlük katacak seruma çok ihtiyacın olacak. Bizce Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum bu adım için biçilmiş kaftan. Saçları 4 santime kadar daha uzun ve pürüzsüz gösteren bu serumla saç şekillendirme adımına son noktayı koyabilirsin. Serumu ıslak veya kuru saç uçlarına ve gövdesine uygulaman yeterli.

Editörün önerisi: TikTok videolarındaki gibi canlı ve parlak sleek bob modeline kavuşmak için saçlarının ideal nem dengesini de korumalısın. Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum ile saçlarını nemle dolgunlaştırarak daha canlı ve parlak bir saç görünümü elde edebilirsin. Bu serumu saçlarını nemsiz hissettiğin zamanlarda ıslak veya kuru saçlarına sıkabilirsin.

Sleek Bob/Slob Saç Modelleri

Sleek Bob/Slob Saç Modelleri
Sleek Bob/Slob Saç Modelleri
Sleek Bob/Slob Saç Modelleri
Sleek Bob/Slob Saç Modelleri
Sleek Bob/Slob Saç Modelleri

Sleek bob saç stiliyle birlikte şıklığı ve zarafeti yeniden keşfetmeye hazır mısın? Kuaför randevunu oluşturup alışveriş listeni hazırlamaya hemen başla, TikTok saç trendlerinin gerisinde kalma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?