Makyaj 101: Dipliner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj 101: Dipliner Nedir? Nasıl Kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tüm kafa karışıklığı bu yazımızda son buluyor: Dipliner nedir? Nasıl kullanılır? Dipliner ve eyeliner arasındaki fark nedir?

Dipliner’ın ne işe yaradığı senin için bir muamma olabilir, hatta eyeliner’dan ne farkı olduğunu da düşünüyor olabilirsin. Görünürde bir farkı olmasa da bu yazımızda dipliner nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve eyeliner ile aralarında nasıl bir fark vardır tek tek anlatıyoruz.

Editörün Önerisi: En iyi eyeliner önerileri için bu makalemize göz atabilirsin.

Dipliner nedir?

Makyaj 101: Dipliner Nedir? Nasıl Kullanılır?_1

Dipliner, aynı klasik veya renkli eyeliner gibi göz makyajında kirpik diplerini belirginleştirmek için kullanılan bir makyaj malzemesi. Diplinerlar genellikle likit ürünler olurlar ve sivri bir keçe uçları vardır bu sayede de uygulama kolaylığı sağlarlar. Keskin ve sivri ucu, eyeliner çekme konusunda en acemi olanlara bile kolaylık sağladığı için popüler makyaj malzemeleri arasında yer alıyor ama baştan söyleyelim dipliner ile eyeliner arasında öyle büyük bir fark da bulunmuyor.

Dipliner ile eyeliner arasındaki fark nedir?

Makyaj 101: Dipliner Nedir? Nasıl Kullanılır?_2

Dipliner, hem likit olduğu için hem de sivri keçe ucu sayesinde eyelinera oranla çok daha kolay uygulama sağlayan bir makyaj malzemesi dediğimiz gibi. Ucu biraz daha sivri olduğu için eyelinera oranla kirpik dibine çok daha ince bir çizgi çekilmesini sağlıyor.

Dipliner özellikle eyeliner konusunda yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Eğer kuyruklu bir eyeliner çekmek yerine kirpik dibini belirginleştirmek istiyorsan dipliner kullanabilirsin. Aynı zamanda dipliner ile kuyruklu bir eyeliner da çekebilirsin, keskin ucu sayesinde işini çok kolaylaştıracağı kesin.

Dipliner nasıl uygulanır?

Makyaj 101: Dipliner Nedir? Nasıl Kullanılır?_3

Diplinerın uygulama şeklinin eyeliner ile hiçbir farkı yok. Eğer bu işte zaten ustalaşmışsan kalem eyeliner, jel eyeliner ve likit eyelinerda herhangi bir sıkıntı yaşamadan kuyruklu kusursuz bir çizgi çekebilirsin.

Dipliner çeşitlerini uygularken dikkat etmen gereken tek nokta göz şeklin. Göz şekline göre eyeliner uygulama taktiklerini bildikten sonra bize inan, gerisi son derece kolay. Diplinerını çalkalayarak işe başla, böylece çok daha opak bir sonuç elde edeceksin. Sonrasında da ister göz pınarlarından gözünün dışına doğru tek seferde veya parça parça çizgiler çekerek birleştir, işte bu kadar basit!

Eğer gözlerin badem şeklindeyse, gözünün dış kısmında yukarı doğru ufak bir kuyruk yapabilirsin. Gözlerinin arası açıksa, göz pınarlarının daha iç kısmından başlayabilir, gözlerin birbirine yakınsa da aynı şekilde daha uzaktan başlayarak bu görünümü dengeleyebilirsin.

Hangi diplinerları kullanabilirsin?

maybelline lasting drama liquid ink eyeliner

Maybelline New York’un Master Ink Matte eyeliner’ı uygulama kolaylığı ve kalıcılığı açısından listemizin ilk sıralarında. Maybelline eyeliner hem tek seferde simsiyah bir çizgi çekmemize imkan sağladığı için hem de gün boyu dökülmeden kaldığı için sen de mutlaka denemelisin.

L’Oréal Paris’in Ultra Precision Superliner’ı da incecik çizgiler çekmek için birebir. Sivri ucu ile hem çok kolay uygulanan hem de siyah opak etkisini çok sevdiğimiz bu eyeliner da en sevdiklerimizden.

Lancôme’un Artliner’ı ise eyeliner ve dipliner kullanmaya yeni başlayanların çok seveceği bir ürün. İnce ötesi ucuya uygulaması o kadar kolay ki, göz pınarından gözün dış köşesine kadar tek bir hamlede çizgi çekmeyi sağlıyor. Hatta eğer diplinerda farklı renkler denemek istersen mavi, mor ve kahverengi tonlarını da deneyebilirsin!

Hem incecik ve kusursuz, hem de renkli eyeliner makyajları için L'Oréal Paris Matte Signature eyelinerları deneyebilirsin. Dipliner formatındaki bu eyelinerlar, o kadar kolay uygulanıyorlar ki, artık eyeliner makyajları bizim için çocuk işi. Pembe, beyaz, mavi, gri, bordo, yeşil gibi farklı eyeliner makyajları için çok kullanışlılar. Formülleri de son derece pigmentli ve kalıcı. Tek seferde kusursuz bir çizgi çekmeyi kolaylaştırıyorlar.

Dövme etkili bir eyeliner çekmek istiyorsan da, Maybelline Tattoo Liner Liquid Ink'i sana önerebiliriz. 36 saate kadar kalıcı, dövme etkisi gösteren bu eyeliner ile kalıcı dipliner uygulamasına ihtiyaç duymadan kalıcı bir eyeliner görünümü elde edebilirsin. İnce ucuyla çok kolay bir şekilde uygulanan Tattoo Liner Liquid Ink, çift fazlı makyaj temizleyicilerle de çok kolay bir şekilde çıkıyor.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?