Mevsim Geçişlerinde Saç Derisini Yatıştırmak İçin Neler Yapmalısın?

Mevsim Geçişlerinde Saç Derisini Yatıştırmak İçin Neler Yapmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Mevsim geçişlerinde sadece saçlarımız değil, saç derisi de hassaslaşır. Bu nedenle mevsim geçişlerinde saç dökülmesi, saç matlaşması gibi şikayetlerde bulunuruz. Peki, mevsim geçişlerinde yaşanan bu saç derisi sorununu nasıl çözebiliriz?

Her mevsim geçişinde saç derisinin daha kaşıntılı, hassas ve kaşımaktan sonra daha sert bir hale geldiğini gözlemliyorsan aşağıdaki saç bakım önerilerine dikkat etmelisin. Mevsim geçişlerinde hangi şampuanı kullanacağını ve nelere dikkat etmen gerektiğini anlatıyoruz. 

1- Yatıştırıcı şampuan kullan

1- Yatıştırıcı şampuan kullan

Mevsim geçişlerinde saçlarını yatıştırmanın en rahatlatıcı yöntemi doğru şampuanı bulmaktan geçiyor. La Roche Posay Kerium Extra Gentle şampuan, saç derisini anında rahatlatan ve uzun süre saç derisinin yatışmasına yardımcı olan en iyi şampuanların başında geliyor. Saç derisiyle uyumlu pH oranı sayesinde deride hassasiyet yaratmıyor, saça hafiflik ve yumuşaklık sağlıyor. 

La Roche-Posay Termal Suyu içeren Kerium şampuan, saçlara hafiflik kazandırırken aynı zamanda daha parlak görünmesine yardımcı olur. Bu da mevsim geçişlerinde meydana gelen mat, solgun ve bakımsız görünümün engellenmesi anlamına geliyor. Mevsim geçişleri gibi hassas dönemlerde saç derisiyle uyumlu şampuanlar kullanarak bu süreci en hasarsız şekilde atlatabilirsin.

2- Saçlarını iki günde bir yıka

2- Saçlarını iki günde bir yıka

Mevsim geçişlerinde saç derisinin daha hassas olduğunu artık öğrendin! Saç derisini yatıştırmak için bu dönemde saçlarını her gün yıkamak yerine iki günde bir arındırmalısın. Saç derisinin pH seviyesine uygun bir şampuan seçerek saç derisini iki günde bir temizle. 

Saç derisini yatıştırmak ve kaşıntıyı kontrol altına almak için La Roche-Posay Extra Gentle Kerium şampuanı kullanabilirsin. Saç derisine rahatlatıcı bir etki sağlayan bu şampuan, tahrişe karşı özelliği sayesinde mevsim geçişlerini daha konforlu bir hale getiriyor. En sert sularda bile saçların esnekliğini ve ışıltısını koruyan bu şampuan bize göre günlük kullanabileceğin en iyi şampuanların başında geliyor. 

3- Saç derisini koruma altına al

Mevsim geçişlerinde beklenmedik güneş, yağmur gibi hava şartları olabiliyor. Cildini nasıl güneşten koruyorsan, saç derisini de korumalısın. Bu nedenle mevsim geçişi gibi hassas dönemlerde mutlaka şapkayla saç derisini güneşten korumalısın. Eğer şapka takamıyorsan at kuyruğu, örgü gibi saç modelleriyle saç derisini güneşten uzak tutabilirsin. 

4- Sıcak sudan uzak dur

4- Sıcak sudan uzak dur

Mevsim geçişlerinde saçları yıpratan en önemli nedenlerin başında sıcak suyla saçları temizlemek geliyor. Sıcak su hepimiz için rahatlatıcı bir etkiye sahip, fakat saç derimizin sıcak suyu çok da sevdiğini söyleyemeyiz. 

Mevsim geçişi gibi hassas dönemlerde saç derisini sıcak sudan mutlaka uzak tutmalı, saç derisinin kurumasına engel olmalıyız. Sıcak suyun hassaslaştırıcı etkisi bu dönemde saç derisine pek iyi gelmez. Saçlarını ılık veya soğuk suyla temizlediğinde saç derisinin yatıştığını ve saç derisindeki kaşıntılı hissin azaldığını fark edersin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?