Saç protezi hakkında bilmen gereken her şey burada!

Saç protezi hakkında bilmen gereken her şey burada!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç dökülmesi, kellik gibi problemlere gelişen teknoloji ile birlikte yepyeni bir çözüm geldi: Saç protezi. Saç protezi, saçları dökülen kişilere pratik bir çözüm sunuyor. Aslında saç ekimi kadar acılı ve uğraştırıcı olmayan saç protezi, peruk kadar da geçici bir çözüm değil. Peruk kayması, sahte görünmesi gibi problemlerden endişe edenler saç protezi ile hızlıca yepyeni bir görünüme kavuşabiliyor.

Biz de saç protezi hakkında merak edilenleri derlemek istedik. İşte merak edilenler!

Protez saç nedir?

Protez saç, kişiye özel tasarlanan ve doğal saçtan elde edilen, saçsızlık, kellik, seyrek saç sorunları yaşayan kişilerin imdadına koşan bir uygulamadır. Saç protezi, sen saçından çıkarana kadar saçında kalır, ekstra bir işleme ihtiyacı yoktur.

Özel bir yapıştırıcıyla uygulanan saç protezi, kişiye özel yapıldığı için saçta yapay bir görüntü oluşturmaz. Protezin uygulanacağı alanın ölçüsü alınır, özel ürünlerle saça sabitlenir. Saç ekiminden farklı olarak saç protezi acısız ve ameliyatsız bir şekilde oluşturulur. Peruk gibi yapay görünmüyor ve aynı zamanda rüzgarda uçmuyor. Hatta denize bile girilebiliyor, fön çekilebiliyor, farklı saç kesimleri uygulanabiliyor.

Protez saç kimler için uygundur?

Saçları dökülen, seyrelen veya saçları tamamen dökülmüş kişiler için saç protezi uygundur. Saçları tamamen dökülmüş kişilere saç ekimi yapılamadığı için, bu kişiler genelde protez saça yöneliyorlar. Hem kadınlara, hem de erkeklere uygun olan protez saçlar doğal saçtan yapıldığı için kimse tarafından yapay olduğu anlaşılmıyor.

Gerçek saçtan farkı nedir?

Protez saç, gerçek saçtan elde edilir. Bu nedenle en az gerçek saç gibi doğal ve hacimli görünüyor. Peruk, gerçek saç kadar natürel görünmez. Eğer arkadaşların tarafından anlaşılmayacak, herkesin kendi saçın olduğunu düşüneceği yeni saç tasarımı arıyorsan protez saç uygulamasını denemelisin. Protez saçlar, kişilerinin yapılarına ve saç yoğunluklarına uygun olarak kişiye göre tasarlanıyor. 

Saç protezi yaptırmadan önce nelere dikkat etmek gerekir?

Saç protezini mutlaka uzman bir yere yaptırmalısın. Saç protezi yapışkanla saçlarına yapıştırıldığı için işlemin doğru olarak saçına uygulanması çok önemlidir. Saç protezi yaptırmadan önce uzman kişilerin görüşünü almalı ve saçlarının doğal bir şekilde tasarlanmasını sağlamalısın. Saç protezi yaptırırken kullanılan saçların doğal saç olduğuna emin olmalısın. Ayrıca öncesinde mutlaka uzman bir doktora danışarak kullanılacak materyallere alerjin olup olmayacağını öğrenmen gerekir. Kötü sonuçlarla karşılaşmamak uzman görüşü şart.

Saç protezi yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Saç protezi, sen saçından çıkarana kadar saçından çıkmayacaktır. Eğer eve geldiğinde saç protezini çıkarıyorsan mutlaka temiz bir yere koymalı, ihtiyaç halinde protez saçlarını soğuk su ve şampuanla yıkamalısın. Saçlarını yumuşak bir şekilde yıkamalı, sert masaj hareketleri yapmamalısın. Saç protezi kullanırken saçlarını kıracak şekilde toka, aksesuar takmamalı, şapka kullanırken saçlarını çok bastırmamalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?