Mucizevi besin kinoa nedir, saça faydaları nelerdir?

Mucizevi besin kinoa nedir, saça faydaları nelerdir?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eminiz ki son dönemde kinoayı çok sık duymaya başlamışsındır. Sağlıklı beslenenlerin öğünlerinden eksik etmediği kinoa, aslında cilt ve saç bakımında da sık sık kullanılıyor. Peki, kinoayı bu kadar popüler yapan özellikleri, faydaları neler? Merak edenleri yazımızın devamına bekliyoruz!

Kinoa nedir?

Kinoa, aslında yukarıdaki fotoğrafta da gördüğün gibi, etli yaprakları olan bir bitki. Bizim her yerde gördüğümüz kinoa ise bu bitkinin tohumları. Yani çeşitli yemeklere, salatalara konulan aslında kinoa tohumudur. Beyaz, siyah, kırmızı, altın gibi çeşitleri olan kinoanın bu kadar popüler olmasının nedeni ise içeriğinde bulunan besleyici maddeler.

Kinoada A, B, C, D, K vitaminleri bulunuyor. Aynı zamanda da protein, magnezyum, demir, çinko, kalsiyum ve fosfor açısından da zengin. Bu kadar besleyici bir bitki, tabii ki saçlarımız için de oldukça faydalı.

Kinoanın saça faydaları:

Saçı koruyor:

Kinoanın protein içeriği, saç tellerinin içerisine nüfuz ederek besliyor ve saç tellerini çepeçevre sararak dış etkenlerden zarar görmesine engel oluyor, koruyor.

Saçı onarıyor:

İçerisindeki vitaminlerle de saçları güçlendiriyor ve onarıyor. Yani yıpranmış saçlar için kinoa çok ideal bir bakım.

Saç kırıklarına engel oluyor:

Aynı şekilde kinoa, saçları nemlendirip beslerken saç kırıklarını da onarıyor. Kırık oluşumunu da engelliyor.

Ağırlaştırmadan besliyor:

Tabii tüm bunları yaparken de saçları ağırlaştırmıyor. Saçlar beslenirken ağırlaşmadan, nazikçe nem kazanıyor ve çok daha sağlıklı, bakımlı görünüyor.

Kinoayı saçlarına nasıl uygulayabilirsin?

Kinoanın saçlarımıza nasıl faydaları olduğunu duyduktan sonra saçımıza gözümüz gibi baktığımız için hemen araştırmalarımıza başladık! :) Kinoa bitkisini bulmanın ne kadar zor olduğunu ve kinoa tohumunu da bu haliyle saçlarımıza uygulamanın imkânsız olduğunu öğrendik (denemediğimizi mi sanmıştın :))!

Kinoayı saçlarına nasıl uygulayabilirsin?

Bizim ihtiyacımız olan ise kinoa içeren bir saç bakımıydı. Aradığımızı da kuaförümüzde bulduk! Kuaförümüzün önerisiyle yıpranmış saçlarımızı altın kinoa proteini içeren L’Oréal Professionel’in yenilenen Serie Expert Absolut Repair serisine emanet ettik!

Yenilenen Absolut Repair saç bakım serisi altın kinoa proteini içeriyor ve 7 üründen oluşuyor! Seride şampuan, saç kremi, onarıcı saç maskesi, onarıcı gold maske, saç bakım spreyi, serum ve durulanmayan bakım kremi bulunuyor. Altın kinoa proteiniyle saça 7 kata kadar parlaklık sağlıyor.

Yıpranmış saçları yeniden yapılandıran Absolut Repair, saç yüzeyini yenileyerek, incelmiş, yıpranmış ve kırılmış saç tellerine onarım sağlıyor. Yeniden canlanma sağlayarak, saçların daha yumuşak ve daha parlak olmasını sağlıyor. Kaybedilen nem dengesini yeniden kuruyor. Böylelikle saçtaki yıpranmalara bağlı kuruluğu giderebiliyor. E daha ne olsun! :)

Photo credit: Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?