Şehre Dönüş: Yaz Sonrası Nemlendirici Cilt Bakımı Rehberi


Yaz sonu cildini iyi bir şekilde nemlendirmenin en kolay yolunu anlatıyoruz!

Yaz tatili bitti şehre dönüş başladı. Her ne kadar tatilleri çok sevsek de şehir rutinlerimizi de çok özlediğimizi itiraf etmek istiyoruz. Uzun uzun yaptığımız cilt bakım rutinleri ve pazar günü bakım seansları gibi kendimize ayırdığımız kaliteli zaman dilimleri burnumuzda tüttü! 

Şehir hayatına cildini adapte etmek için yoğun nemlendiriciler kullanmaya başlamalısın. Yaz mevsiminin getirdiği kuru, mat ve solgun görünümün üstesinden gelecek nemlendiricileri seninle paylaşıyoruz. Cildini şehre hazırlamak için bakım rutinlerine geri dönme zamanı geldi!

Nemlendiren yüz temizleyicisi kullan

 Nemlendiren yüz temizleyicisi kullan

Yaz mevsiminden çıktıktan sonra cildinin yoğun nem takviyesine ihtiyacı olacak. Deniz, güneş ve havuzun etkisiyle kuruyan cildini nemlendirmek ve şehir hayatına döndürmek için yüz temizleyicisi seçimiyle bakıma başlayabilirsin. 

Cildin kuru olduğunda, klasik köpüren yüz temizleyicileri cildini kurutabilir ve daha mat görünmesine yol açabilir. Nemlendiren temizleyiciler arasında favorimiz olan CeraVe Nemlendiren Temizleyiciyi sana öneririz. 3 Temel Seramid ve Hyalüronik Asit içeren temizleyici cilt bariyerini onarıyor ve nemi cildine hapsederek cildinin gün boyu daha nemli, parlak görünmesini sağlıyor. Cildi kurutmadan nazikçe temizleyen CeraVe temizleyiciyi sabah akşam kullanmalısın. Cildini temizlemek için makyaj yapmış olup olmaman fark etmez. Gözeneklerine biriken yağ ve kiri arındırmak için düzenli olarak cildini temizlemelisin.

Yüz için nemlendirici seçimi

Yüz için nemlendirici seçimi

Her ne zaman yaz mevsimi geçse de güneş etkisini göstermeye devam ediyor. Bu nedenle yaz sonrası kullandığın nemlendiricinin güneş koruması olmasına dikkat etmelisin. 

CeraVe Yüz Kremi SPF 25 cilt bariyerini korumaya yardımcı olur ve cildini güneş ışınlarından korur. Şehir hayatının koşuşturması içinde güneş kremi sürecek zamanı bulamıyorsan CeraVe Yüz Kremi senin için oldukça pratik bir seçim olacak. 3 Temel Seramid ve Niasinamid (Vitamin B3) içeren CeraVe Nemlendiricinin en güzel yanı ise kontrollü salınım teknolojisine sahip olması. Böylece nemlendiricinin aktif bileşenleri gün boyu cilt üzerinde kalır ve nemlendirme etkisi gün boyu devam eder. Cildinin nemli, parlak ve ışıl ışıl görünmesi için yaz sonrası CeraVe nemlendiriciyi kullanmaya başlamalısın. 

Vücudunu nemlendir

Vücudunu nemlendir

Yaz sonrası nem dengeni ayarlamak için vücut nemlendiricisi kullanmalısın. Bronzluk sonrası kuruyan ve pul pul dökülen cildini yoğun bir şekilde nemlendirdiğinde çikolata rengini daha uzun süre koruyabilirsin. 

Kış rutinine nazaran, yaz sonrası daha sık vücut nemlendiricisi kullanmanı tavsiye ederiz. Her gün banyo sonrası nemlendirici sürmek yaz sonrası vücut bakımı için ideal! Vücudunda yapışkan bir his bırakmayan ve hızla kuruyan CeraVe Nemlendiriciyi tüm vücuduna uygulayabilirsin. Banyo sonrası hafifçe vücudunun nemini al ve kremini sür. Nemlendiricini her zaman yarı nemli vücuduna uygulamalısın. Böylece nemi, deriye hapsederek daha yoğun nemlendirici etkisi alacaksın. 3 Temel Seramid ve Hyalüronik Asit içeren CeraVe Nemlendirici, 24 saat boyunca vücudu nemlendirir, yoğun ve yağlı his bırakmaz. 

El- Ayak bakımı

El- Ayak bakımı

Yaz sonrası acil ihtiyaç duyulan bakımlardan biri de el- ayak bakımı oluyor. Kuruyan eller ve ayaklar için CeraVe kremleri tavsiye ederiz. Cerave Onarıcı El Kremi, kuruyan ellerin cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor, çatlayan ellere yoğun bakım yapıyor. El kremini her sabah ve akşam uyumadan önce sürmelisin. Yağlı ve yapışkan bir his yaratmadığı için gün içinde ihtiyaç duyduğun her an el kremini sürebilirsin. 

Kuruyan topuklar, çatlayan ayak derisi için CeraVe Yenileyen Ayak Kremi kullanmalısın. Ayakları ölü deriden arındıran, yatıştırır ve yenilenmesine yardımcı olan ayak kremini her banyo sonrasında nemi alınmış ayaklarına sürebilirsin. Unutma, sandalet sezonu hala devam ediyor :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala