Salyangoz kremi ne işe yarar?

Salyangoz kremi ne işe yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Salyangoz özü eski çağlardan bu yana kullanılan en popüler kremlerin başında geliyor. Eski Yunan döneminde yara iyileştirme ve leke kremi olarak kullanılan salyangoz kremleri yeniden cilt bakımında kullanılmaya başlandı. 

Salyangoz kremiyle ilgili merak ettiklerini senin için derledik. En çok merak edilen konuya da açıklık getirelim. Salyangoz özleri nasıl toplanıyor? Salyangoz kremleri salyangoz ilerlerken arkasında bıraktığı sıvıların toplanmasıyla elde ediliyor. Salyangozun kendisi değil, bıraktığı özler kullanılır. 

Salyangoz özünün faydalarını ve cilde nasıl etkisi olduğunu makalenin devamından öğrenebilirsin. 

Salyangoz kremi nedir?

Salyangoz kremi nedir?

Salyangoz kremleri her ne kadar antik Yunan çağlarında kullanılsa da günümüzde salyangoz özünün faydasının keşfedilmesi 1980'li yıllarda meydana gelir. Salyangoz çiftliklerinde çalışanların ellerinin ve ciltlerinin ne kadar pürüzsüz olduğunu keşfeden bilimadamları, salyangoz özünün faydalarını araştırmaya başlıyor ve salyangoz kremini ortaya çıkarıyorlar.

Salyangozların kendi kabuklarını bile yenileyebildiğini düşünürsek özellikle cilt ve doku yenilemede ne kadar marifetli olduğunu görebiliriz. Salyangoz özünde bulunan kolajen, elastin, glikolik asit ve doğal antibiyotikler cilt iyileşmesine destek oluyor ve cildin daha genç görünmesine yardımcı oluyor. Evet, salyangozlar için küçük bir anti aging kürü oldukları söylenebilir! 

Salyangoz kremi ne işe yarar?

Salyangoz özünün içeriğindeki en önemli maddelerin başında allantoin geliyor. Hücre yenilenmesini destekleyen bu doğal içerik, yarayı hızlı bir şekilde onararak cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Salyangoz sıvısının antiseptik özelliği de sivilce ve siyah nokta gibi cilt kusurlarının azalmasını ve yeni kusur oluşmasını engelliyor. 

Salyangoz özündeki kolajen, elastin ve doğal antibiyotikler cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlar. Cilde dolgunluk kazandırır ve sıkılığını arttırır. Özellikle ciltte ince kırışıklar başladığında ve cildindeki sıkılığın azaldığını hissettiğinde salyangoz kremi kullanarak cildinin toparlanmasını sağlayabilirsin. Salyangoz kreminin diğer faydalarını aşağıda görebilirsin. 

 • Salyangoz kremindeki glikolik asit cildin yenilenmesini ve aydınlanmasını sağlar. 
 • Yüzdeki ölü hücreleri atar ve hücre yenilenmesini hızlandırır. 
 • Yara izlerini hafifletir ve leke tedavisinde kullanılır. 
 • Yüzdeki sivilceleri azaltır ve yeni sivilce oluşumunu kontrol altına alır.
 • Güneş lekeleri için kullanmaya uygundur.
 • Yanık tedavisinde salyangoz kremi kullanılabilir. 
 • Formülündeki elastin sayesinde cildi sıkılaştırır ve yaşlanma belirtilerine iyi gelir. 
 • Tıraş, ağda ve epilasyon sonrası cilde uygulanabilir ve cildi rahatlatır. 
 • Tamamen doğal olduğu için göz çevresinde kullanılabilir. 
 • Nemlendirme özelliği bulunur, salyangoz özü cildi aydınlatır. 
 • Çatlak ve selülit tedavisinde kullanılabilir.

Salyangoz kremleri nasıl kullanılır?

Salyangoz kremleri nasıl kullanılır?

Salyangoz kremini tıpkı nemlendirici gibi temiz cildine uygulamalısın. Her doğal içerikte olduğu için salyangoz kreminin de alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu nedenle mutlaka kullanmadan önce cildinde test yapmalısın. Salyangoz kremleri genellikle jel formda oluyor. Kolay yayılabilir ve kokusuzdur. 

Salyangoz kremini yatmadan önce kullanabilir veya gündüz kremi olarak tercih edebilirsin. Salyangoz kremlerine alternatif olarak salyangoz ampul, salyangız serumu ve salyangoz maskesi de kullanılabilir. Kullandığın ürünlerin gerçek olduğuna ve içeriğinin tamamen doğal olduğuna emin olmalısın. 

Cilt yenileyici ürün önerisi

Salyangoz kremlerini aktardan veya internetten almanı önermiyoruz. Güvenmediğin markalar salyangoz kremlerine farklı içerikler ekleyebilir ve cildinde istenmeyen yan etkiler oluşabilir. Güvendiğin bir salyangoz kremi bulamazsan veya salyangoz kremi kullanmayı tercih etmezsen, aynı etkiyi alabileceğin cilt bakımı ürünleri önerebiliriz. 

L'Oréal Paris Revitalift %5 Saf Glikolik Asit Peeling Etkili Tonik, saf glikolik asit içeren formülü ile daha ilk kullanımda cildin daha parlak ve pürüsüz görünmesini sağlıyor. Düzenli olarak kullanıldığında ise peeling etkisi sayesinde ciltteki koyu leke ve kusurların görünümünü azaltıyor.

Yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkları gidermek, daha sıkı ve genç görünen bir cilt için de Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem'i öneririz. Kolajen kaybı belirtilerinin tamamı için mükemmel olan bu kırışıklık kremi, keten özü içeren formülü ile cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlıyor. Kırışıklık, ince çizgi ve koyu leke görünümünde gözle görülür farklar yaratıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?