Ampulleri Cilt Bakımına Dahil Etmen İçin 5 Neden


Cilt ampulleri altın çağını yaşıyor. Cilt bakımında günden güne popüler olan ampul kürleri cildin daha nemli, genç ve dinamik görünmesine yardımcı olur. Peki, neden cilt bakım ampullerini kullanmamız gerekiyor?  Cilt ampulleri, cilt bakımında ne işe yarıyor? Cilt bakım ampullerini neden bakım rutinine eklemen gerektiğini anlatıyoruz!

1.Konsantre formüle sahip olması

1- Çünkü daha konsantre

Cilt bakım ampullerinin bu kadar etkili olmasının nedeni formüllerinin klasik serum ve kremlere göre daha yoğun olması. İçeriğindeki konsantre vitaminler, mineral ve asitler cildin etkili bir şekilde beslenmesini sağlıyor. Bu nedenle ampul kullanımını düzenli değil, 10'luk veya haftalık kürler şeklinde yapmalısın. Ara vermeden her gün yüz bakım ampulü kullanmak cildinin yorulmasına ve zamanla hassaslaşmasına yol açabilir.  

Bize göre cilt bakım ampulü kullanmanın en etkili yolu 10'luk ampulleri tercih etmek. Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul, içeriğindeki %10 C vitamini sayesinde kolajen kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık görünümünü azaltıyor. 10 günlük kür şeklinde uygulanan bu ampuller, cildinin yenilenmesini destekliyor ve yaşlanma karşıtı bakım sağlıyor. Özellikle 30'lu yaşlarından sonra kullandığın anti-aging ürünlere ek olarak cilt bakım ampullerini dönem dönem kullanmak cildinin sıkılığını arttıracak ve cildinin daha ışıltılı görünmesini sağlayacak.

2.Çünkü daha etkili

2- Çünkü daha etkili

Cilt bakım ampullerinin, anti aging cilt bakım ürünleri arasında en etkili sonuçlara sahip ürünlerden olduğunu biliyor muydun? Tabii bu aşamada kullandığın ampullerin içeriğine dikkat etmek de çok önemli. 30'lu yaşlardan sonra cildinde çıkan kolajen kaybını düzenlemek için içeriğinde peptitler olan ampulleri kullanmanı öneririz. 

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul, kolajen kaybı nedeniyle cildindeki yaşlanma belirtilerine karşı etki gösteriyor. Yaşlanma sürecinde cildinde matlık, daha solgun ve cansız bir görünüm oluşabilir. Tıpkı genç yıllarında olduğu gibi cildinin daha nemli, ışıltılı ve parlak görünmesi için Vichy cilt bakım ampullerini 10 günlük kür şeklinde uygulayabilirsin. 10. günün sonunda cildinin ışıl ışıl göründüğünü fark edersin. 

3.Çünkü cildimizin sıkılaşmasına destek olur

3- Çünkü cildini derinlemesine nemlendirir

30'lu yaşlardan sonra cildimizde sıkılık kaybı ortaya çıkmaya başlar. Hatta 50'li yaşlardan sonra bu sıkılık kaybı çok daha hızlı bir düşüşe geçer. Bu sıkılık kaybına engel olabilmek için vitamin içerikli cilt bakım ampullerinden yararlanabiliriz

İçeriğindeki peptitler ve %10 saf C vitamini sayesinde cilde daha ışıltılı ve sıkı bir görünüm sağlayan Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampuller cildimizin dolgun görünmesine yardımcı oluyor. 10 günlük kürün sonunda cildin daha dolgun ve daha sıkı olmasına destek oluyor. 

4.Çünkü çok pratik

4- Çünkü ampulleri kullanması çok pratik

Cilt bakım ampullerini kullanmak hem çok kolay hem de çok keyif verici. Minik ampullerin üzerindeki şapkayı parmağınla hafifçe kırarak içindeki serumu tüm cildine uygulamalısın. Bakım ampullerini mutlaka temiz cildine sürmeni öneriyoruz. Eğer gözeneklerin kirli veya tıkalı olursa ampullerin pek bir işe yaramayacağını hatırlatmakta fayda var :)

Vichy Liftactiv Peptit-C ampullerini sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cildine uygula. Sabahları ampulun yarısını, akşamlarını ise diğer yarısını kullanarak toplamda 20 kere Vichy ampulleri kullanmış olacaksın. Ampulleri kullandıktan sonra cildinde ağırlık oluşmaz, yağlanma meydana gelmez. Ampulleri uygularken yanak çizgilerine, alın çizgilerine ve şakaklarına yuvarlak hareketlerle masaj yapmalısın. Böylece kan dolaşımı hızlanacak ve ampullerin etkisini daha hızlı elde edebileceksin. 

5.Çünkü cilt bakımının demirbaşı

5- Çünkü cilt bakımının demirbaşı

Cilt bakım ampullerini 30 yaşının üzerinde olan herkes için öneririz. Cildinin yaşlanmaya ve daha mat görünmeye başladığı andan itibaren C vitamini içeren ampulleri kullanarak cildindeki ince kırışıkları kontrol altına alabilirsin. 

Vichy cilt bakım ampullerinin içeriğindeki C vitamini cildinin daha parlak, canlı ve ışıltılı görünmesini sağlar. bio-peptitler ise derideki ince kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor. Vichy ampullerin formülündeki hyaluronik asit de cildinin dolgunlaşmasından sorumlu! Bu kadar yoğun içerikleri başka hangi cilt bakım ürününde bulabilirsin?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!