Aloe Vera Yüz Bakım Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera Yüz Bakım Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera’nın faydaları saymakla bitmez! Cilt bakımında mucizevi etkileri olan Aloe Vera, yüz bakım kremlerinden toniklere, pek çok üründe bulunuyor. Peki Aloe Vera Yüz Bakım Kremi nedir ve nasıl kullanılır? Tek tek anlatıyoruz!

Aloe Vera’nın Faydaları

Aloe Vera’nın Faydaları

Aloe Vera’nın faydaları, gerçekten de saymakla bitmiyor. Doğal bir nem kaynağı ve iyileştirici özelliği bulunduğu için Aloe Vera içeren cilt bakım ürünleri sıkça tercih ediliyor. Peki, Aloe Vera ne işe yarıyor?

Aloe Vera, kaktüse benzer bir bitki ve içerisindeki saydam, jelimsi yapısı ile hücre yenilemeye, nemlendirmeye ve cildi iyileştirmeye yarıyor. Yanık tedavisinde sıkça kullanılan Aloe Vera Jeli, cildi kısa sürede rahatlatıyor ve iyileştiriyor. İçeriğindeki A, E, C ve B 12 vitaminleri ile cilde bakım yapıyor, egzama ve sedefe iyi geliyor, güneş yanıklarını ve tahrişleri iyileştiriyor. Antioksidan bakımından da son derece zengin olduğu için akneleri yatıştırıyor. Kuru ciltlilerin pul pul dökülme, kızarıklık ve tahriş gibi şikayetlerine iyi geldiği gibi cildi dengeleme özelliği sayesinde parlamayı da azalttığı için yağlı ciltler tarafından da çok yararlı bir içerik.

Aloe Vera Yüz Bakım Kremi

Aloe Vera Yüz Bakım Kremi

Aloe Vera içeren yüz bakım kremleri, hem cildi yatıştırma hem de nemlendirme özelliği taşıyorlar. Eğer kuru bir cilde sahipsen, aloe vera yüz bakım kremlerinin cildine vereceği nem sayesinde rahat bir nefes alabilirsin. Üstelik cildin kuruduğu için sık sık karşılaştığın pul pul dökülme, kızarma ve tahriş gibi sorunları da yatıştıracağı için, aloe vera içeren kremler işine çok yarayacak.

Aloe Vera Yüz Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera Yüz Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Cildine aloe vera sayesinde bol nem vermek için, aloe vera yüz bakım kremini sabahları ve akşamları olmak üzere günde 2 kere temiz cildine uygulayabilirsin. Cilt bakımını düzenli bir şekilde uyguladığında, kısa sürede Aloe Vera’nın cildine verdiği nem, ferahlık ve rahatlık hissini kısa sürede göreceksin.

Aloe Vera yüz bakım kremi sayesinde cildin eskisine oranla çok daha nemli, yatışmış ve yenilenmiş görünecek. Normal şartların dışında, güneşte fazla bronzlaştığın günler daha yoğun uygulayabilir, bu sayede güneş yanıklarının cildine verdiği rahatsızlık hissini azaltabilirsin.

Aloe Vera İçeren Yüz Bakım Kremi Önerisi

Aloe Vera İçeren Yüz Bakım Kremi Önerisi

Eğer cildinin neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, mutlaka aloe vera yüz bakım kremi kullanmalısın. Sana önerimiz ise L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, cildine vereceği yoğun nem ve su gibi hafif formülü ile gerçekten fark yaratacak. Cildinin ihtiyacı olan nemin %20’sini her gün kaybettiğini düşünürsek, bu nemi yerine koymak için en doğru seçeneklerden biri Nem Terapisi.

İçeriğindeki Aloe Vera sayesinde cilde yoğun nem veren, Hyalüronik Asit ile de bu nemi hapseden ve 72 saate kadar nemli kalmasını sağlayan bu yüz bakım kremi, su bazlı bir yapıya sahip olduğu için anında emiliyor ve ferahlatıyor. İlk kullanışta, anında daha ferah, yumuşak ve canlı bir görünüm elde ederken, düzenli kullandığında da cildinin günden güne ışıltılı bir güzelliğe sahip olduğunu, yoğun bir şekilde nemlendiğini göreceksin. Hassas, kuru ve karma olmak üzere 3 farklı cilt tipine yönelik çeşitlerini tercih edebilirsin.

Aloe Vera Maskesi Önerisi

Aloe Vera Maskesi Önerisi

Cildini nemlendirmek, yenilemek ve canlılık kazandırmak için aloe vera maskesi uygulayabilirsin. Kiehl’s’ın Calendula Aloe Soothing Hydration Masque’ı, içerisindeki kadife çiçeği özleri ve aloe vera ile cildi anında yatıştırıyor ve nemlendiriyor. Hafif jel formülü ile uygularken harika bir ferahlık duygusu veren bu yüz maskesini uyguladıktan sonra cildinin iyice nem kazandığını göreceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?