Sadece Gece Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri


Cilt bakımında sadece geceleri kullanılması gereken ürünleri ve içerikleri bir araya getirdik!

Cildin kendini geceleri daha hızlı yenilediği bir gerçek. Cilt bakımında kullandığımız bazı içeriklerin de, ciltteki etkileri yüzünden sadece geceleri kullanılması öneriliyor. Özellikle bazı aktif içerikler, ciltte güneşe karşı hassasiyete neden olabiliyor. İşte cildini pürüzsüzleştirirken, zarar görmesine de engel olmak için sadece gece kullanman gereken cilt bakım ürünlerini ve içeriklerini bir araya getirdik!

Glikolik asit

Glikolik asit

Bir AHA formu olan glikolik asit, cilt tonu eşitlemede ve aydınlatmada son derece etkili bir asit içeriği. Ciltte yarattığı nazik peeling etkisi sayesinde cilt daha hızlı yenileniyor, koyu leke görünümü ve renk eşitsizliği azalıyor. Cildin üst katmanını çok ince bir şekilde soyduğu için cilt de güneşe karşı daha hassas bir hale geliyor. Bu yüzden glikolik asit içeren ürünleri geceleri kullanmalı, ertesi gün ise mutlaka SPF 50 içeren bir güneş kremi kullanmalısın.

Glikolik asit bakımı önerisi:

Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampuller, %10 glikolik asit kompleksi, doğal kaynaklı CG vitamini ve hyaluronik asit içeren formülüyle leke görünümü, cilt tonu eşitsizliği ve ışıltı kaybı gibi yaşlanma belirtilerini gidermek için etkili bir ampul bakımı. Bu cilt bakımı ampullerini, düzenli olarak geceleri cildine uyguladığında, cildinin ışıltı kazandığını, leke görünümünün azaldığını ve cildinin daha eşit tonda olduğunu fark edeceksin.

Retinol

Retinol

Retinol, geceleri kullanılması gereken içeriklerin başında geliyor. Aktif bir içerik olan Retinol, hücre yenilenmesini hızlandırdığı için, tıpkı AHA/BHA içeriklerinde olduğu gibi cildi güneşe karşı hassas bir hale getirebiliyor. Bu yüzden retinol içeren serumlarını veya kremlerini mutlaka geceleri uygulamalı, gündüzleri ise minimum SPF 20 içeren güneş kremini uygulamayı ihmal etmemelisin.

Retinol serumu önerisi:

Cilt bakımında retinol kullanmak istiyorsan, sana L'Oréal Paris Revitalif Saf Retinol Gece Serumu'nu önerebiliriz. %0,2 saf retinol içeren bu serum, derin kırışıklıklar olmak üzere ciltteki tüm kırışıklıklar üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip. Loreal Retinol Serum'u ilk uyguladığın anda cildinin nem kazandığını ve pürüzsüz göründüğünü, 1 ay sonunda cilt dokusunun daha düzngün ve parlak göründüğünü, 4 ay sonunda da kırışıklık görünümünün fark edilir bir şekilde azaldığını görebilirsin. Gece cilt bakım rutinine dahil edebileceğin L'Oréal Paris Retinol serum hakkında merak ettiğin her şeyi bu makalemizden öğrenebilirsin.

Salisilik asit

Salisilik asit

Salisilik asit de tıpkı glikolik asitte olduğu gibi, ciltte mikro peeling etkisi yaratan diğer bir asit içeriği. Özellikle akneye eğilim gösteren ciltlerde, siyah nokta ve gözeneklerde etkili olan bu içerik, cildi mikro düzeyde soyduğu için geceleri kullanıma daha uygun. Yine tıpkı tüm diğer ürünlerde olduğu gibi, salisilik asit içeren cilt bakımı ürünleri kullandığında, gündüzleri de hassaslaşan cildini yüksek SPF içeren güneş kremleriyle koruman gerekiyor.

Salisilik asit bakımı önerisi:

Akneye eğilim gösteren cildindeki cilt kusurları ve leke görünümünü gidermek için La Roche Posay’in Effaclar Serum’unu önerebiliriz. Salisilik asit, glikolik asit ve naicinamide içeren formülüyle, ciltte peeling etkisi yaratarak cilt kusurlarını ve leke görünümünü gidermeye yardımcı olan bu serum, aynı zamanda tıkanmış gözenekleri arındırıyor ve cilt yüzeyini pürüzsüzleştiriyor.

Gece bakım kremleri

Gece bakım kremleri

Gece kremleri, genellikle normal nemlendiricilere göre daha yoğun, adeta maske dokusunda oldukları için gece bakımında kullanmaya daha uygun olurlar. Gece cildin kendini yenilemesine yardımcı olan gece kremlerinin işlerini daha iyi yapmasını sağlamalısın. Aynı zamanda bu yoğun doku, gündüz kullanımı için çok konforlu olmayabilir, özellikle de makyaj yapacağın zamanlarda.

Gece kremi önerisi:

Cildindeki ince çizgi ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak, cilt dokusunu düzeltmek ve cilt bariyerini güçlendirmek için L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Gece Kremi’ni kullanabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit ve konsantre Pro-Xylane ile cildi nemlendirmeye, tonunu eşitlemeye ve kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Revitalift Lazer X3 serisindeki gündüz kremi, göz kremi, serum ve gece kremini birlikte kullanarak çok daha belirgin sonuçlar elde edebilirsin.

Resveratrol

Resveratrol

Resveratrol, üzüm kabuğundan elde edilen son derece güçlü bir antioksidan olma özelliğine sahip. Ciltteki ince çizgiler, yaşlanma belirtileri ve UV zararları üzerinde son derece etkili. UV ışınlarının cilt üzerindeki yaşlanma belirtilerini artırıcı özelliğine karşı etkili bir şekilde savaştığı için, resveratrol içeren ürünleri de gece kullanmak, gündüzleri de güçlü bir güneş kremiyle desteklemek gerekiyor.

Resveratrol içeren bakım önerisi:

Cildinde yaşlanma belirtileri görüyorsan ve etkili bir bakım arıyorsan, SkinCeuticals'ın Resveratrol B E antioksidanını önerebiliriz. Formülündeki %1 saf resveratrol, B vitamini ve baicalin sayesinde ciltteki ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya, cildin daha sıkı ve aydınlık görünmesine yardımcı oluyor. Geceleri uygulayabileceğin bu bakımı düzenli kullandığında cildinin daha genç göründüğünü fark edeceksin.

Dinlendirici kağıt yüz maskeleri

Dinlendirici kağıt yüz maskeleri

Dinlendirme ve onarma etkili gece maskeleri, cildin geceleri kendini onarma hızına ayak uydurarak bu işlemi destekleme özelliğine sahipler. Gece uyumadan önce cildine uygulayabileceğin bir kağıt maske ile cildine yoğun nem verebilir, onarıcı etki sayesinde yorgun görünümün azalmasına yardımcı olabilirsin.

Dinlendirici gece maskesi önerisi:

Yorgun olduğumuz günlerde, cildimizdeki bu yorgunluğun izlerini silip atmak, cildimizin gece boyu nemlenmesini ve onarılmasını sağlamak için favori gece maskemiz: Garnier Nem Bombası Gece Kağıt Yüz Maskesi. Formülündeki derin okyanus suyu, mavi kantaron ve hyaluronik asit sayesinde bu maske, cildi nemlendiriyor, ferahlatıyor, yorunluk belirtilerinin azalmasına ve cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!