Evde Vakit Bulmuşken Yapabileceğin 10 Cilt Bakımı Önerisi


Hepimiz evlerimizde kendimizi güvene aldığımız bu günlerde, hazır evde vakit bulmuşken, kafa dağıtmak için yapabileceğin 10 cilt bakım önerisiyle karşındayız!

Hem ülke olarak hem de dünyada zor günlerden geçtiğimiz bir dönemdeyiz. Birçoğumuz eve kapanıp kendimizi ve sevdiklerimizi güvene aldığımız, bugünlerin bir an önce geçmesini beklediğimiz bir zaman dilimindeyiz. Evet, sıkılıyoruz, bunalıyoruz, hareketli hayatımızı, hayatımızın normal akışını özledik ama şu an yapabileceğimiz en iyi şey “Evde kalmak”. Madem ki bu dönem evde geçecek, can sıkıntısını, negatif düşünceleri ve anksiyeteyi uzak tutmak için yapabileceğimiz, hatta bize keyif verecek, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak birkaç öneriyle geldik. Yoğun tempodan vakit bulamayıp ertelediğimiz, kendimize ve cildimize iyi gelecek 10 cilt bakımı önerimizi bir araya getirdik!

1. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt bakımı önerisi

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt bakımı önerisi

Evde olman, cildini temizlemene gerek kalmadığı anlamına gelmiyor. Evde olsan bile cildin sebum üretmeye devam ediyor. Bu yüzden her gün cildini temizleyerek cildinin fazla yağlanmasını önleyebilir, kalıntılardan ve ölü derinden arındırarak pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsin. Üstelik şu an buna daha bol vaktin var. Bunun için her sabah uyandığında yüzünü bir yüz temizleyiciyle yıkayabilir, sonrasında bir tonikle silebilirsin. Böylece cildin fazla yağdan ve kirden arınacak, cildin çok daha canlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünecek.

Yüz temizleyicisi önerisi: Garnier  Hyaluronik Aloe Yüz Temizleme Jeli

Tonik önerisi: L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleyici Tonik

2. Çatlayan ve kuruyan ellerine bakım önerisi

Çatlayan ve kuruyan ellerine bakım önerisi

Bu aralar en sık yaptığımız şey, ellerimizi sık sık ve uzun süre yıkamak. Hatta yetmiyor üzerine alkol içeren dezenfektanlar ve kolonya da uyguluyoruz. Haliyle de ellerimiz kuruyor, pul pul dökülüyor ve çatlıyor. Sık yıkamaktan kuruyan ellerin için nemlendirici ve onarıcı bir bakım uygulayabilirsin. Ellerinin bu kuru görüntüsünü ortadan kaldırmak için düzenli olarak, hidrolipidik tabakayı yenileyecek bir el kremi kullanabilirsin.

3. Kil maskesi ile gözeneklerini arındır

Kil maskesi ile gözeneklerini arındır

Uzun zamandır çözüm bulamadığın gözeneklerine eğilmenin zamanı gelmiş olabilir! Hazır evdeyken, yapmayı hep ertelediğin kil maskelerini ön plana alabilirsin. Kil maskeleri, ciltteki fazla yağı ve kiri arındırma özelliğine sahip oldukları için, gözenekler üzerinde son derece etkililer. Evde olacağın bu süre boyunca, evden çalışsan bile kil maskesini bilgisayar başında kolayca yapabilirsin. Bir süre sonra gözeneklerinin arındığını ve azalmaya başladıklarını göreceksin!

Gözenekler için kil maskesi önerisi: L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi

4. Kağıt maskelerle cildini neme doyur

Kağıt maskelerle cildini neme doyur

Kağıt maskeler, pratik cilt bakımı konusundan en sevdiğimiz ürünlerden biri. Evdeyken de kendimizi şımartmak için onlardan daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz! Cildine ihtiyacı olan nemi verecek, sağlıkla ve canlılıkla parlamasını sağlayacak kağıt maskelerin en iyi tarafı ise, uyguladıktan sonra yüzden düşme ve kayma derdi olmadan günlük işlere devam edebilmek. Hatta bilgisayar başında çalışırken bile 15 dakikada cildine günlük nem ihtiyacını kolayca verebilirsin. Üstelik ferahlatıcı etkileri ise bonus!

Kağıt maske önerisi: Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kağıt Yüz Maskesi

5. Göz maskeleri ile yorgunluk izlerini gider

Göz maskeleri ile yorgunluk izlerini gider

Tabii göz çevresini de unutmamak gerek! Birçoğumuz evden çalıştığımız için, bilgisayar başında geçirdiğimiz vakit, normal zamana oranla biraz daha artmış durumda. Bu da biraz yorgun göz çevresi anlamına geliyor. Göz çevrendeki yorgunluk izlerini gidermek ve nemlendirmek için kağıt göz maskelerinden yardım alabilirsin!

Kağıt göz maskesi önerisi: Garnier Nem Bombası Yorgunluk Karşıtı Kağıt Göz Maskesi

6. Cildine dolgunluk veren bir nemlendirici kullan

Güneş kremi içeren nemlendiriciler kullan

Evden çıkmayacak olsan da, cildini her gün aksatmadan nemlendirmelisin. Özellikle nemini ve sıkılığını kaybetmiş ciltlere ihtiyacı olan nemi verecek, daha dolgun ve pürüzsüz görünmelerini sağlayacak en iyi içerik hyaluronik asit. Hatta iki farklı boyutta hyaluronik asit molekülü içeren yüz kremleri, cildine yoğun bir şekilde nem verirken, aynı zamanda kırışıklık görünümünün azalmasını ve cildinin daha dolgun görünmesini sağlayacak. Evde olduğun bu süre içinde, cildine harika bir bakım yapmış olacaksın.

Dolgunluk veren nemlendirici önerisi: L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

7. Vücut kuruluğuna veda et

Vücut kuruluğuna veda et

Malum kış aylarından bahar mevsimine geçiş sürecindeyiz. Kış ayları boyunca iyice koruyan vücudun yenilenmeye başladığı bu dönemde, vücuduna ihtiyacı olan nemi kazandırmak için, cilt bariyeri onarıcı kremleri uygulayabilirsin. Pul pul dökülme ve çatlama gibi kuruluk belirtilerini giderebilir, aynı zamanda cildinin yumuşacık ve rahat olmasını da sağlayabilirsin.

8. Cilt bakım ampulleri ile cildini yenile

Cilt bakım ampulleri ile cildini yenile

Gelelim evde olduğun süre boyunca cilt problemlerine uygulayabileceğin cilt bakım kürü önerisine. Aksatmadan uygulama gerektiren bu özel bakımları düzenli uygulamak bazen zor olabiliyor. Hazır evde olduğumuz bu süre içinde, cildinin yenilenmesini, daha aydınlık ve pürüzsüz olmasını sağlamak için cilt bakım ampullerini deneyebilirsin. Özellikle glikolik asit içeren cilt bakım ampulleri, ciltte peeling etkisi yaratarak yeniliyor, leke görünümünü azaltıyor ve cildin sağlıkla ışıldamasını sağlıyor.

7 günlük glikolik asit kürü önerisi: L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Bakım Kürü

9. Ferah bir etki için nemlendirici jelleri dene

Ferah bir etki için nemlendirici jelleri dene

Şu bir gerçek ki, evde geçirdiğimiz uzun süreler boyunca bunaldığımız, ferahlayıp nefes almak istediğimiz anlar sık sık oluyor. İşte bu anlarda kendini ferahlatmak, aynı zamanda da cildini nemlendirmek için nemlendirici jellerden yardım alabilirsin. Özellikle hyaluronik asit ve aloe vera'nın cilde nem verme ve ferahlatma etkileri bu konuda çok başarılı.

Nemlendirici jel önerisi: Ganrier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel

10. Dudaklarına bakım yap

Dudaklarına bakım yap

Bakım deyince dudakları da atlamamak gerek. Sık sık elimizi ve yüzümüzü yıkadığımız bu dönemde, üstüne bir de stres eklendiğinde dudakların daha da kuruyabilir ve çatlayabilir. Bunun için dudağına maske uygulayabilirsin. Dudaklarını, ebegümeci içeren bir kil maskesi ile rahatlatarak daha canlı görünmelerini sağlayabilirsin.

Dudak maskesi önerisi: L'Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!