​Renkli saç trendi: Kıvırcık saçlılar nasıl uygulamalı?


Önceleri ünlü yıldızlarla sıklıkla gördüğümüz renkli saçları artık sokak stillerinde de görmeye başladık! Pembe, mor, yeşil, mavi gibi canlı renklerle saçlarına eğlenceli bir dokunuş katabilirsin. Saçlarında modern bir yenilik isteyenler için ideal! Ancak kıvırcık saçların varsa bazı endişelerin olabilir.

Saçlarının kıvırcık olması nedeniyle bu trendin dışında kalacaksın diye bir şey yok! Buklelerine uygun bir rengi sen de deneyebilirsin ama bazı kurallara uyarak!

Boyamadan önce alman gereken önlemler

Kıvırcık saçlar daha hassas ve kırılmaya meyillidirler, bu nedenle saçların boyadan dolayı zarar görebilir. Ayrıca daha kuru yapıda oldukları için sürekli neme ihtiyaç duyarlar. Kıvırcık saç tellerine, saç derisinde üretilen doğal yağlar ulaşamadığı için düzenli olarak bakım uygulamanın yanında, saç uçlarını 60-90 günde bir kestirmek de gerekir.

Boya öncesinde neler yapmalı?

Boyama öncesinde kuru saçlara özel formüle edilen şampuan ve bakım ürünlerini kullanıp saçlarının boya karşısında daha güçlü olmasını sağlayabilirsin.

Saçların güçlü olduktan sonra ise saçlarını rahatlıkla boyayabilirsin. Rengi seçmeden önce saçlarının hangi durumda olduğunu bilmen gerekir. Doğal saç rengine göre, soğuk veya sıcak renkleri denemelisin.

Boya sonrası bakımı

Her kimyasal işlemde olduğu gibi, kıvırcık saçlar da boya işlemi sonrasında özel bakım gerektirir. Kullandığın şampuan, bakım kremi ve masken boyalı saçlara uygun olmalı. Saç renginin parlaklığını yitirmemesi için sürekli nem bakımı yapmak oldukça önemlidir.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala