Saç uzatmaya neler engel olabilir?

Saç uzatmaya neler engel olabilir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Uzun saçlara olan tutkumuz tartışılmaz! Bu nedenle saç uzatmak, hayalimizdeki upuzun saçlara kavuşmak ve bu uzun saç görünümünü korumak için birçok yönteme başvuruyoruz. Ancak saçımızın uzamasına engel olabilecek faktörleri çoğu zaman göz ardı edebiliyoruz…

Biz de bundan sonra saçlarını uzatırken, önünde hiçbir engel olmaması için karşına çıkabilecek engelleri derledik. Hiç merak etme, hayalini kurduğun uzun saçlara sadece bir adım uzaktasın! :)

Yetersiz beslenme

Saçların hem içeriden, hem de dışarıdan beslenerek uzar. Doğru beslenmek, saçlarının uzamasında en önemli rolü oynayan faktörlerden. Protein, vitamin ağırlıklı beslenmek, saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Yetersiz beslendiğinde ise saçların günden güne cılızlaşır, incelir. Saçların zayıf olunca sağlıklı şekilde uzayamaz. Bu nedenle beslenme düzenine oldukça dikkat etmeni öneriyoruz.

Doğru bakımları uygulamamak

Saçlarına iyilik yapacağım derken, belki de uzamasını yavaşlatıyor olabilirsin! Saçlarını uzatmak için güçlenip sağlıklı şekilde uzamalarını sağlayacak saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisin. Unutma, saçların ne kadar besine, neme doyarsa, o kadar hızlı uzar.

Stres

Stresin sağlığımıza olduğu gibi saçlarımıza da zararı var. Hatta sen de fark ettiysen stresli olduğunda saçların gibi tırnakların bile daha yavaş uzar. İşte bu nedenle kaliteli ve sağlıklı yaşam için stresten uzak durmalısın. Kendini stresten arındırmak için spor yapmaya yönelmeni öneririz. Mesela biz öyle yapıyoruz ve sonuçlarından da çok memnunuz! :)

Yoğun ısı uygulamaları

Maşalar, düzleştiriciler, üst üst çekilen fönler saçlarının güzel şekil almasını sağlıyor olabilir ama maalesef saçlarının daha yavaş ve zayıf uzamasına neden olabiliyor. Şekillendiricilerle beraber ısı, saçlarına direkt olarak uygulandığı için saç tellerindeki nemin, besinin azalmasına, saçlarının zarar görmesine neden olabiliyor. Özellikle saçlarını uzatmaya çalışırken ısı uygulamalarından olabildiğince uzak durmanı öneririz. Hatta ısı kullanmadan yapabileceğin saç modellerine yönelmeni öneririz. 

Kimyasal uygulamalar

Kalıcı şekillendirme, saç açma işlemleri gibi kimyasal uygulamalar da saç uzatma hızına etki edebiliyor. Bu kimyasallar saç tellerine etki ederek saçın zarar görüp zayıflamasına neden olabiliyor. Bu kimyasal uygulamaları kullanmak yerine saçlarını kendi doğal haline bırakıp saçlarının daha sağlıklı uzamasına ne dersin?

Hızlı saç uzatmak için ihtiyacın olan bakım!

Saçlarının uzamasına hangi etkenlerin neden olabileceğini öğrendiğine göre şimdi de sıra saçını nasıl sağlıklı uzatabileceğini öğrenmeye geldi! Son dönemde herkesin konuştuğu, Elseve Dream Long saç bakım serisi, bizim de favorilerimizden! :)

Hint yağı, vitaminler, bitkisel keratin içeriği Dream Long’u saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını isteyenler, uzun saçlarının formunu korumak isteyenler için ideal saç bakımlarından. Hem saçlarını besleyip saçlarının uzamasına destek oluyor, hem de kırık oluşumuna, cansız görünüme engel olabiliyorsun.

O zaman bundan sonra Elseve Dream Long ile saçlarının son 3 cm'inden bile vazgeçme diyoruz! :)

Photo credit: Pinterest.com, Unsplash.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?