Saç yağlanmasını önlemenin 5 yolu


Saçlarının inanılmaz hafif, uçuş uçuş olmasını isterken saç yağlanması peşini bırakmıyor değil mi? Saçların ağırlaşıyor, yağlanıyor ve bu döngü sürüp gidiyor… Belki de ihtiyacın olan sadece birkaç ipucudur! İşte yağlı saçları kontrol altına alabilmenin yolları!

1.Saçlarını sabah yıka

Saçlarını gece yıkamak yerine sabah, uyandıktan sonra yıkamayı dene çünkü yağ bezleri gece daha fazla çalışıyor. Bu nedenle yatmadan önce saçlarını yıkadığında saçların daha çabuk yağlanıyor. Yani “saçımı yatmadan yıkamıştım, ne çabuk yağlandı?!” diye düşünüyorsan sebebi bu :)

2.Sıcağa ve ısıya hayır de

Sıcak saçlarının daha çabuk yağlanmasına neden olabileceği gibi durumu daha da kötü hale sokabilir. Yağlı saç derisi oldukça hassastır bu nedenle saç derini tahriş edebilecek sıcak sudan, ısıyla şekillendirmeden kaçınmalısın.

3.Saçlarını arındır

Saçlarını yağdan arındırman gerekir; bunu da tabii ki arındırıcı saç bakım ürünleri kullanarak yapabilirsin. L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım serisi bence tam da senin saç ihtiyacına uygun olan bakım. Kil içeriği ile ağırlaşan, çok çabuk yağlanan saçlar kirden ve yağdan arınıyor, saçlar ferahlığa, gerçek temizlik hissine kavuşuyor!

Bu serinin şampuan öncesi kil maskesi ise benim favorim! Yağlı saç derisindeki yağ kalıntılarını arındırıyor ve saçlarının hafiflediğini hissedebiliyorsun. Tüm seriyi incelediğimiz içeriğimize buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

4.Fırça yerine tarak kullan

Fırçalar saç derindeki yağın daha fazla yayılmasına neden olabilir. Bunun yerine geniş dişli bir tarak kullanmayı deneyebilirsin. Ayrıca saçlarını kökten uca değil, uçlardan başlayarak taramalısın.

5.Duruladığından emin ol

Bazen saçlarının fazla yağlanmasının nedeni şampuan, saç kremi gibi ürünleri yeterince durulayamamak da olabiliyor. Saçlarına durulanması gereken hangi saç bakım ürününü uygularsan uygula en az 30 saniye boyunca duruladığından emin olmalısın çünkü ürünlerin kalıntıları saçlarında kaldıkça saçların daha çabuk yağlanıp, ağırlaşabilir.

Bonus: Kuru şampuan kullan!

Saçlarının yağlı görünmesine mümkün olan en çabuk şekilde engel olmak mı istiyorsun? O zaman tercihin en iyi kuru şampuanlardan yana olmalı! Biliyoruz kuru şampuanları uyguladığında saçında pudra gibi beyaz gibi kalıntı oluşuyor ve bu nedenle kullanmaktan kaçınıyorsun. Peki sana beyaz kalıntı bırakmayan bir kuru şampuan önerisinde bulunacağımızı söylesek! :)

L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan, saçta beyaz kalıntı bırakmıyor, saçtaki yağın arınmasını sağlıyor ve saçlara yeni duştan çıkmış gibi ferah bir his veriyor. Tabii parfüm gibi harika koktuğunu da unutmayalım! :) Biz bu kuru şampuanı denedik, kuru şampuan kullananlardan olarak detaylı şekilde inceledik. İncelediğimizi yazımızı okumak isteyenleri hemen buraya alalım!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!