Sarı saç için şampuan önerimizi keşfetmek isteyenler buraya!

Sarı saç için şampuan önerimizi keşfetmek isteyenler buraya!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sarı saç rengin için nasıl bir bakım uyguluyorsun? Yoksa saçlarını kuaförde boyattıktan sonra da hala aynı şampuanı mı kullanıyorsun? Saçlarını normalde yıkadığın şampuanlarla yıkamaya devam edersen, saç renginin uzun süre kalıcı olmasını sağlayamazsın. 

Peki, hangi şampuanı kullanmalı, hangi bakımı uygulamalısın? Sana özel önerimiz yazımızın devamında!

Sarı saç için şampuan önerisi:

Sarı saçlar söz konusu olduğunda özenli ve düzenli bakım şart. En önemlisi de boyandıktan, renk açma işlemlerinden sonra saç renginde ortaya çıkabilen turunculukların, istenmeyen sıcak yansımaların engellenmesi. Sarı saç renginde boya işlemlerinden sonra bu sıcak yansımalar oluştuysa, hayalindeki küllü veya soğuk tona ulaşamadıysan tam sana göre bir önerimiz var!

Hayalindeki soğuk sarı saçlar için şampuan önerimiz tabii ki mor şampuanlar! Sarı saç rengine tonlama sağlayan mor şampuanlar arasında bizim favorimizse Kérastase Blond Absolu Bain Ultra Violet!

Saç rengindeki sıcak yansımaları nötralize ederek, saç renginin çok daha soğuk bir tona ulaşmasını sağlayan Kérastase Blond Absolu Bain Ultra Violet, saçtaki istenmeyen sıcak yansımaları nötralize ediyor. Aynı zamanda da çok işlem görmüş saçı onarıp parlaklığını artırabiliyor. Yani eğer saçların renk açma işlemlerinden, boyadan dolayı zarar gördüyse içeriğindeki Hyaluronik asit ve Edelweiss çiçeği özleri ile saçlarını onarabiliyor.

Normalde sarı saç renklerine özel diğer mor şampuanlar ve bakımlar saçtaki rengin nötrlenmesine yoğunlaşır. Ancak Blond Absolu, açma işlemi görüp zarar gören saçın nem ihtiyacını karşılayıp, yoğun bakım da yapıyor.

Sarı saçlar mor şampuanı ne sıklıkta kullanmalı?

Eğer saç rengindeki sıcak yansımaların nötrlenmesini istiyorsan ve yüksek nötr etkisine ihtiyacın varsa mor şampuanı haftada 2 kez kullanabilirsin. Ancak çok yoğun nötr etkisine ihtiyacın yoksa haftada 1 kez kullanman yeterli olacaktır.

Geri kalan günlerde de saçlarına parlaklık verecek bir şampuan kullanabilirsin. Sarı boyalı saçlar için şampuan olarak sana önerimiz Blond Absolu Bain Lumiére, sarı saç rengine parlaklık verirken saçları onarıyor. Bu şampuanı, mor şampuanını kullanmadığın günlerde uygulayabilirsin.

Sarı saçlar mor şampuanı nasıl kullanmalı?

Mor şampuanın kullanımı yukarıda da açıkladığımız şekilde haftada 1-2 kez olmalı. Kullanırken de önce avucuna bir miktar şampuanı alıp saçlarına nazikçe masaj yaparak uygula. Ardından da 2-3 dakika saçlarına etki etmesini bekleyip bol suyla durula. İşte bu kadar!

Şampuanın ardından bakım yapmaya devam ederek saç renginin ve saçlarının tam istediğin gibi olmasını sağlayabilirsin. Blond Absolu saç bakım serisinin mor maskesi, saç bakım kremi, durulanmayan bakımı ürünlerini de kullanarak saçlarının mükemmel sarı saç renginle hava atmaya hazır mısın? :)


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?