Skin Flooding Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

Skin Flooding Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

TikTok'tan yayılan yepyeni bir cilt bakım rutini daha kapımızı çalıyor. Kış mevsiminin ciltte bıraktığı kuruluktan kurtulmak ve nemlendirici etkili bir cilt bakım rutinine "merhaba" demek istiyorsan, sen de cildinin kapılarını skin flooding trendi için aralayabilirsin!

Vizyona yeni giren filmler misali TikTok'ta da belli aralıklarla yeni cilt bakım trendleri milyonlarca izlenme alıyor. TikTok kullanıcılarından tüm dünyaya yayılan skin flooding akımı da bunlardan biri. Özellikle kuru cilt tipine sahip kişilerin öve öve bitiremediği skin flooding tekniğini biz de çok merak ettik ve tabii ki denemeye karar verdik. Sen de bizim gibi merakına yenik düşüyor ve her yeni cilt bakım trendinden haberdar olmak istiyorsan doğru yerdesin. Gel, skin flooding tekniği nedir ve ne işe yarar birlikte keşfedelim!

Skin Flooding Nedir?

Skin Flooding Nedir?

Skin flooding cilde dolgun, parlak ve nemli bir görünüm kazandırmak için yapılan aşamalı bir bakım işlemi. Bu teknik, cilt bakım rutinindeki nemlendirici adımlarını en inceden en kalına doğru hiç beklemeden uygulamayı temel alıyor. Yani cildi temizledikten sonra tam olarak kurutmadan tonik, serum ve krem uygulamak gerekiyor.

5 Adımda Skin Flooding Nasıl Yapılır?

5 Adımda Skin Flooding Nasıl Yapılır?

1. Skin Flooding Yüz Yıkama Adımı

TikTok’un viral cilt bakım trendi skin flooding rutinine cildini nazik bir temizleyiciyle yıkayarak başlayabilirsin. Her zaman kullandığın cilt temizleme jelinle yüzünü yıkadıktan sonra tam kurulamadan tonik adımına geçmelisin.

2. Skin Flooding Tonik Adımı

TikTok kullanıcıları toniği önce ellerine döküp ardından yüzlerine sürüyor. Dilersen sen de bu şekilde uygulayabilir veya tonik adımını pamuk yardımıyla tamamlayabilirsin. Tonik uygularken cildini kurutmayan bir tonik seçmeye özen göstermelisin. Biz bu adımda Kiehl's Cucumber Herbal Alcohol-Free Toner kullanmanı öneriyoruz. Salatalık özüyle cildi nemlendiren bu tonik, aynı zamanda cilt tonunu eşitlemeye de yardımcı oluyor.

3. Skin Flooding Serum Adımı

Skin flooding rutininde sıra serum adımına geldiğinde hyaluronik asit içerikli bir serum kullanmalısın. Ancak skin flooding tekniğini uygularken hızlı olmaya dikkat etmelisin. Serum uygulamasına cildin henüz nemliyken geçmelisin. Serumu eline 3-4 damla damlatarak cildine uygulayabilirsin.

Editörün Önerisi: Skin flooding rutininde Kiehl's Ultra Pure High-Potency Serum 1.5% Hyaluronic Acid kullanmanı tavsiye ediyoruz. Kiehl'sın bu hyaluronik asit serumu, içeriğindeki yüzde 1,5 oranındaki hyaluronik asit sayesinde cildi nemlendirmeye yardımcı oluyor. 

Skin flooding tekniğinin serum adımında cildinin ihtiyacına göre birden fazla serum da kullanabilirsin. Hyaluronik asit serumuyla birlikte Kiehl's Ultra Pure High-Potency Serum 5.0% Niacinamide ve Kiehl's Ultra Pure High-Potency Serum 9.8% Glycolic Acid serumlarını da rutinine ekleyebilirsin.

4. Skin Flooding Nemlendirici Krem Adımı

Yüz temizleme jeli, tonik ve serumların cildine kazandırdığı nemi hapsetmek için bir de nemlendirici krem uygulamasın. Bizim önerimiz gün boyu nemlendirici etki sunan Kiehl's Ultra Facial Cream. İçeriğindeki skualan, avokado ve kayısı çekirdeği yağıyla Kiehl's Ultra Facial Moisturizer, cildi besliyor ve nemlendiriyor. Ayrıca yoğun nemlendirici formülüyle cildin gün boyunca nemli kalmasına yardımcı oluyor.

5. Skin Flooding Göz Kremi Adımı

Skin flooding tekniğinin son adımında göz kremi uygulayabilirsin. Biz bu adımda favori göz kremimiz olan Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado’yu tercih ediyoruz. Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado, içeriğindeki avokado yağı sayesinde göz çevresinde etkili bir nemlendirme sağlıyor. Ayrıca formülündeki shea yağıyla cilde esneklik kazandırırken kuru cilt görünümünü gidermeye de yardımcı oluyor.

Skin Flooding Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Skin Flooding Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Skin flooding tekniği özellikle kuru ve nemsiz cilde sahip insanlara yönelik gibi görünse de tüm ciltlerin uygulayabileceği bir yöntem. Sanılanın aksine yağlı ve karma ciltler de sık sık nemsiz kalabiliyor. Ayrıca cilt tipinden bağımsız olarak her cilt dolgun ve parlak bir görünüme ulaşabilmek için nemlendiricilere ihtiyaç duyuyor. Özetle, skin flooding akımı tüm cilt tipleri için uygun kabul ediliyor.

Skin Flooding İşe Yarıyor mu?

Skin flooding tekniği bol nemlendiricili bir rutin olarak ciltteki su kaybını önlediği gibi kaybedilen nemin kazanmasına da yardımcı oluyor. Amaç nemli bir cilde kavuşmak olduğu için skin flooding tekniğinin gayet işe yarar bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Yoğun nemlendirici etkili yeni bir cilt bakım rutini arıyorsan skin flooding akımına sen de bir şans verebilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?