Tek Bir Göz Kalemiyle 5 Farklı Göz Makyajı Yapmanın Tüyoları

Tek Bir Göz Kalemiyle 5 Farklı Göz Makyajı Yapmanın Tüyoları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kusursuz göz makyajı denilince aklına far paletleri ve birbirinden karışık fırçalar geldiğini tahmin edebiliyoruz. Eğer sen de bazı günler tek bir göz kalemi kullanarak göz alıcı görünmenin yollarını arıyorsan herkesicinguzellik.com'a hoşgeldin!

Sadece tek bir göz kalemi kullanarak yapabileceğin birbirinden farklı 5 göz makyajı ile seni tanıştıracağız. Her ne kadar ince uçlu eyelinerlar göz kaleminin yerini alsa da biz klasik göz kalemini hala kullananlardanız. Eğer sen de elindeki göz kalemlerini değerlendirerek farklı ve pratik bir göz makyajı yapmak istersen aşağıdaki makyaj görünümlerinden ilham alabilirsin.

Unutmadan, aşağıdaki makyajları bahar moduna uyarlamak için farklı renklerde göz kalemleri ile deneyebilirsin. Özellikle bu senenin trendi elektrik mavi göz makyajını mutlaka denemelisin!

Buğulu kedi gözü makyajı

Buğulu kedi gözü makyajı

Kedi gözü makyajını hem günlük makyajımızda hem de özel davetlerde kullanmanı çok seviyoruz. Genellikle eyeliner ile yapılan kedi gözü makyajını bugün sana tek bir göz kalemiyle nasıl yapacağını anlatacağız.

Buğulu göz makyajı için mutlaka kolay yayılabilen, kremsi yapıdaki göz kalemlerini kullanmalısın. Böylece göz kalemin kolayca dağıtarak buğulu görünüm yaratabilirsin. L'Oréal Paris Infallible Gel Crayon Eyeliner serisini bu göz makyajı için oldukça uygun! Kolayca yayılan yapılan yapısı ve gün boyu süren kalıcılığı sayesinde bu göz kalemi seni yarı yolda bırakmayacak. Biz koyu gri tonlarındaki buğulu göz makyajı yapmak için 02 Grey Fever rengini tercih ediyoruz. 

Buğulu kedi gözü makyajı için öncelikle kuyruk bölümünü oluştur, daha sonra kirpik dibini takip ederek göz pınarına kadar ilerle. Bu makyajın en güzel yanı kusursuz bir görünüm yaratmana gerek olmaması. Göz kalemini uyguladıktan sonra far fırçasıyla kalemini dağıtarak buğulu bir görünüm vermelisin. İşte bu kadar!

Tek renk göz makyajı

Tek Bir Göz Kalemiyle 5 Farklı Göz Makyajı Yapmanın Tüyoları_1

2018 yılı makyaj trendlerinde tek renk farlar ön plana çıkıyor. Sen de tek renk far makyajını tek renk göz kalemiyle yapabilirsin. Tüm gözüne tek renk göz kalemi uygulayarak gölgeli bir görünüm bile yaratmak mümkün.

Bu yaza en çok yakışan tonlardan biri de bakır tonları. L'Oréal Paris Infaillible Paint Gel Crayon Eyeliner 05 Copper rengini tüm gözüne yoğun bir şekilde uygula. Daha sonra far fırçası veya parmaklarınla uyguladığın göz kalemini göz kapağının katlanma çizgisine doğru dağıt. Böylece göz makyajın daha gölgeli görünecek. Son olarak kirpik dibine aynı göz kalemini tekrar geçerek göz makyajını belirginleştirebilirsin.

Grafik göz makyajı

Grafik göz makyajı

Modern ve minimal göz makyajlarını seviyorsan grafik göz makyajına bayılacaksın. Sadece iki dakikanı alacak grafik göz makyajı sayesinde özel günlerde ön plana çıkacaksın.

Grafik göz makyajı için yoğun siyah göz kalemine ihtiyacın var. Simsiyah göz makyajın için L'Oréal Paris Infaillible Gel Crayon Eyeliner 01 Black rengini denemeni öneriyoruz. Tek seferde yoğun siyah ve kalıcılık bırakan bu göz kalemi sayesinde istediğin göz makyajını kolaylıkla yapabilirsin. Grafik göz makyajı için göz pınarına ve gözlerinin bittiği çizgiye siyah göz kaleminle çerçeve çizebilirsin. Yan üçgen şeklindeki bu çerçevelerle gözlerini olduğundan daha büyük ve iddialı göstereceksin. 

Nude göz kalemi ile gözlerini aydınlat

Nude göz kalemi ile gözlerini aydınlat

Yok gibi duran göz makyajı yapmak istiyorsan sadece nude göz kalemiyle hazır olabilirsin. Bej tonlarındaki göz kalemleri, gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek ve aydınlık görünmelerini sağlacak. 

L'Oréal Paris Infaillible Gel Crayon Eyeliner 13 Uptown Beige göz kalemini kullanarak yok gibi duran makyajına aydınlık gözlerini ekleyebilirsin. Bu görünüm için gözlerinin sadece iç kısımlarına bej rengi göz kalemini sürmelisin. Hem üst hem de alt kirpik diplerinin iç kısmına uygulayacağın bej göz kalemi, gözle görülür bir aydınlanma yaratacak. 

Editörün önerisi: Bej göz kalemini biraz da kaşının altına uygulayıp parmaklarınla dağıtarak aydınlık görünümünü tamamlayabilirsin. 

Modern eyeliner

Modern eyeliner

Göz makyajında tek bir göz kalemini kullanarak modern bir görünüme kavuşmak için kalın eyeliner stilini deneyebilirsin. Göz kapağına kalın bir şerit şeklinde sürüdğün göz kalemin oldukça farklı görünecek. 

Bu görünüm için klasik renklerden uzakta, bahara uygun bir ton kullanmalısın. Mavi göz makyajının 2018 yılında ne kadar popüler olduğunu biliyorsun. L'Oréal Paris Infaillible Paint Gel Crayon Eyeliner 10 I've Got the Blue kalemi kirpik diplerinden başlayarak göz kapağının katlanma çizgisine kadar kalın bir şekilde sür. Modern bir görünüm için göz kalemini dağıtmadan kullanmalısın. Bu nedenle göz kaleminin başladığı ve bittiği çizgilerin kusursuz görünmesine dikkat etmelisin. 

Artık tek bir göz kalemiyle yapabileceğin kusursuz göz makyajları öğrendin. Sen de bahar mevsiminde farklı göz makyajı stilleri arayışındaysan bu modellerden ilham alabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?