Tıraş Sonrası Bakımı: Balsam Nasıl Kullanılır?

Tıraş Sonrası Bakımı: Balsam Nasıl Kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tıraş sonrası cildinin yumuşacık ve pürüzsüz olması için balsam kremi kullanmalısın. Tıraş sonrası balsam, cildine kadifemsi bir bitiş sağlar, cildini nemlendirir ve tıraşının daha bakımlı görünmsini sağlar. Eğer tıraş sonrası çay ağacı balsam veya at kestanesi balsam gibi ürünlerin ne kadar işe yaradığını merak ediyorsan doğru yerdesin! Tıraş sonrası yapacağın minik bir cilt bakımı ile cildinin çok daha pürüzsüz ve bakımlı görünmesi mümkün. Makalenin devamında ‘balsam ne işe yarar ve balsam nasıl kullanılır?’ sorularının cevabını bulabilirsin.

Balsam nedir?

balsam nedir

Tıraş sonrası balsam yağ bazlı yoğun bir nemlendiricidir. Krem bir formu olan balsamlar, tıraş sonra cildin nemlenmesine ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olurlar. Genellikle balsamlar yoğun bir şekilde yağ içerir. Bu nedenle balsam sonrası cildin daha parlak, nemli ve aydınlık görünür.

Tıraş sonrasında cildin nem kaybeder, mat görünmeye başlar ve cildinde gergin bir his oluşabilir. Balsam kremi, cildinin yumuşamasına ve tıraş sonrası bakımını tamamlamana yardımcı olur. Tıraş sonrası balsamların gözenek sıkılaştırma, cildi nemlendirme, ve yağlı cilde bakım yapma gibi özellikleri de olabilir.

Editörün önerisi: Tıraş sonrası neme ihtiyacı olan cildine L'Oréal Paris Pure Carbon Cilt Problemleri Karşıtı Günlük Nemlendirici Krem kullanmanı öneririz. Pure Carbon nemlendirici, cildini yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve cilt kusurlarının görünümü azaltıyor. Cildini fazla yağdan arındırır ve aşırı yağlanma sonrası oluşan parlamayı azaltır. Formülündeki volkanik mineraller ve salisilik asit sayesinde erkek cilt bakımını tek nemlendirici ile tamamlayabilirsin.

Balsam ne işe yarar?

After shave balsamlar tıraş sonrası cildi nemlendirmeye ve cildinin daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Tıraş sonrası cildin hassaslaşabilir, kızarabilir hatta minik kabarıklar oluşabilir. Bunun önüne geçmek için tıraş sonrasında hızlıca balsam sürmelisin. Erkek cilt bakımı için balsamlar, cilde nemi hapseder, cildi narır ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Cildini rahatlan balsamlar, tıraş sonrası hızlıca toparlanmaya ve cildinin daha aydınlık göstermeye yardımcı olacak.

Tıraş sonrası balsam nasıl kullanılır?

Tıraş sonrası balsam nasıl kullanılır?

Tıraş sonrası after shave balsam kullanmak çok basit. Tıraş makinesi veya klasik jilet yöntemi ile sakallarını kestikten sonra cildini ılık suyla durula. Bütün tıraş kreminin ve köpüğün gittiğinden emin olmalısın. Pamuklu bir havlu yardımıyla yüzünü durula. Cildine hemen sonra tıraş sonrası balsamı uygula. Parmağının ucuna birkaç damla balsamı al ve tıraş olduğun bütün bölgeye sür. Eğer tıraş balsamı sonrası cildinde yanma, kaşınma veya kızarıklık ibi şikayetlerin varsa kullandığın balsamı değiştirmelisin. Tıraş sonrası balsam cildini rahatlatmalı ve nemlendirmeli. Kızarıklık yaratan balsamların içeriğindeki alkol veya diğer içerikler sana iyi gelmiyor olabilir.

Tıraş sonrası losyon mu balsam mı kullanılır?

Tıraş sonrası losyon mu balsam mı kullanılır?

Tıraş sonrası losyon ve balsam kullananlar adeta ikiye ayrılıyor. Aslında tıraş sonrası losyon ve balsam kullanımının ikisi de uygundur. Bu aşamada önemli olan senin cilt tipin ve cildinin ihtiyacıdır. Tıraş sonrası losyonlar, balsamlara göre daha fazla su ve daha az yağ içerir. Hassas ciltler için uygun olan tıraş losyonları,cildine yoğun nem kazandırır ve jilet darbelerinin yarattığı tahrişi azaltır.

Tıraş sonrası balsamlar ise formülündeki yoğun yağları ile cildi besliyor ve aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Jiletin yarattığı gerginlik hissinni alıyor ve yüze daha fresh bir bitiş sağlıyor. Balsamların formu daha yoğun olduğu için cilde daha uzun bir nemlendirme hissi kazandırabiliyor. Bu nedenle tıraş sonrası balsamları kuru ve kuruma eğilimi olan ciltler için öneririz.

Editörün önerisi: Eğer cilt problemlerine eğilimli cildin varsa L'Oréal Paris Pure Charcoal Cilt Problemlerine Karşı Savaşan Kömürlü Yüz Yıkama Jeli kullanmanı öneriyoruz. Leke, siyah nokta, yağlı cilt, pürüzler ve izlerle savaşıyorsan erkek cilt bakımı için önerdiğimiz Loreal yüz yıkama jelini her gün kullanmalısın. Ciltte yoğun temizleyici etki bırakan bu jeli, sabah akşam kullanmaya başladığında cildinin daha pürüzsüz, bakımlı ve canlı göründüğünü fark edersin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?