Yanmış saçlara özel bakım rehberi

Yanmış saçlara özel bakım rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Beğendiğin 'O' rengi hemen saçlarında görmek istedin ve uygulama için kuaförünün ya da banyonun yolunu tuttun. Fakat sabırsızlığın kelimenin tam anlamıyla başını yakmış olacak ki, yanlış uygulama veya saç rengi seçimiyle saçlarının kopmasına, yıpranmasına, kısacası yanmasına yol açtın. Endişelenme, saçlarını kurtarmak için imdadına yetiştik!

Saçlarımın yandığını nasıl anlarım?

Aslında saçların yandığında kafanda 'acaba yandı mı?' şüphesi bile olmayacağına emin olabilirsin. Saç uçların son derece yıpranmış ve kopmaya meyilli olacağından, yanık saçları çok uzaktan bile ayırt edebilirsin. Saç tellerini eline aldığında, tıpkı ateşe tuttuğunda olacağı gibi eski dokusunu kaybettiğini ve çok daha pürüzlü olduğunu hissedeceksin. Peki şimdi ne yapmalı? Sabırlı ol ve okumaya devam et...

Saçlarının ihtiyaçlarına kulak ver

Saçlarını kurtarmaya en baştan başlıyoruz! Her koşulda saç tipine yönelik ürünler kullanmalısın. Saçların normal mi, kuru mu, yağlı mı, boyalı mı? Bu durumda saçlarının boyadan kuruduğunu ve yıprandığını göz önünde bulundurarak kuru ve yıpranmış saçlara yönelik ürünler kullanman gerekir. Banyondaki şampuanını, saç kremini ve saç maskeni değiştirmek için vakit kaybetme. Editör önerisi: Saçların özellikle mevsim geçişlerinde dökülebilir, zarar görebilir. Bu duruma engel olmak için yapman gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsin. 

Maskene güven!

Nasıl ki susadığında su içiyorsan, saçların neme ihtiyaç duyduğunda da saçlarının isteğini dinlemelisin. Ona nem desteğini en iyi haftada iki kere uygulayacağın saç maskesiyle verebilirsin. Normal şartlar altında haftada bir uygulama yeterli olsa da, yanmış saçların artık senden özel ilgi bekliyor...

Isıya ara ver!

Şu an saçlarının en az ihtiyaç duyduğu şey ısı ile şekillendirilmek! Zaten yanmış olan saçlarına, ısı uygulayarak kopmasına yol açmak istemezsin ne de olsa! Düzleştiricini ve saç maşanı bir süreliğine raflara kaldırmanı öneriyoruz. Saçlarını kurutman gerektiğinde saç kurutma makinanı en fazla orta ısıya getirmeyi ve kurutmadan önce mutlaka bir saç bakım yağı ile saç uçlarını koruma altına almayı unutma! Sabırlı ol, saçlarının yenilenmesi biraz zaman alacak ancak zamanla ve doğru bakımla eski sağlıklı saçlarına kavuşman mümkün!
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?