Yaşlanma karşıtı gece bakımı nasıl olmalı?

Yaşlanma karşıtı gece bakımı nasıl olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaşlanma karşıtı bakım denilince bizim için akan sular duruyor. Daha genç görünmek, daha fresh durmak ve mümkünse yaşımızdan daha küçük göstermek... İşte bunların hepsi yaşlılık karşıtı anti-aging cilt bakımı ile mümkün. Seninle şimdi yaşlılık karşıtı gece bakım önerilerimizi paylaşacağız. Cildimiz geceleri hücre yenilediği için geceleri yapılan cilt bakımı çok önemli! Daha genç görünmek için gece bakımının nasıl yapıldığını anlatıyoruz. 

Makyajını temizle

Makyajını temizle

Makyajını temizlemek cilt bakımının en önemli adımlarından biri. Gün boyu cildinde olan makyajını temizlemek ve cildini ferahlatmak için temizleme sütü kullanabilirsin. L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü, cildini kurutmadan temizler, makyajını tamamen çıkarır. Klasik makyaj temizleme ürünlerinin aksine Değerli Çiçekler Temizleme Sütü cildini temizlerken aynı zamanda nemlenmesini sağlıyor. Cildi kurutmayan ve yağlı bir his bırakmayan bu temizleme sütünü çok seveceğine eminiz. 

Editörün önerisi: Makyajını temizlemek için illa gece bakımını bekleme. Eve geldiğinde ilk iş olarak makyajını temizlemek evde daha rahat hissetmeni sağlar. Unutma, cildinde ne kadar uzun süre makyajını tutarsan makyaj kalıntıları gözeneklerine o kadar yerleşecek.

Cildine detoks yap 

Cildini temizle

Gece bakımında cildini şımartmak için detoks yapmaya ne dersin? L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli'ni kullanarak cildini temizlemek, gece kremlerinin daha emilmesini ve gece boyunca cildinin nefes almasını sağlar. 

Loreal yüz yıkama jeli 3 saf kil ve kömür içeriyor. Saf kil cildindeki sebum üretimini dengelerken, kömür de gözeneklerindeki kir, yağ ve makyaj kalıntılarını mıknatıs etkisiyle dışarı çekiyor. Saf kil yüz yıkama jelinin en güzel özelliği cildini temizlerken kuruluk hissi bırakmaması ve cilt yüzeyini sertleştirmemesi. Yaşlılık karşıtı cilt bakımı yaparken her zaman cildini optimum düzeyde nemlendirmeye odaklanmalısın. Anti-aging cilt bakımında cildini kurutacak ve donuklaştırıp matlaştıran ürünlerden uzak durmalısın. 

Cilt bakım yağları ile tanış

Cilt bakım yağları ile tanış

Cilt bakım yağları yaşlanma karşıtı gece bakımı için çok önemli bir adım. Cilt bakım yağları cildin ihtiyacı olan nemi ve besinleri sağlayarak cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Düzenli kullandığında cildindeki kırışıkların azaldığını ve yaşlanmanın getirdiği kuruluğun geçtiğini görebilirsin. 

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ formülündeki Lavanta, Gül, Mercanköşk, Papatya, Biberiye, Portakal, Sardunya ve Lavandin yağları sayesinde cildinin pürüzsüz görünmesini sağlar ve cildinin ışıl ışıl görünmesine yardımcı olur. Yüz yağını kullanmak çok basit. İlk önce avucuna birkaç damla al ve yağı avucunda ısıt. Daha sonra tampon hareketlerle elini yüzüne götür ve önce yüzünün dış köşelerine, sonra yüz ortasına, en sonda boyun bölgesine uygula. Mucizevi yağı sadece yaşlanma karşıtı bakımda değil, dudak ve tırnak bakımında kullanabilirsin. 

Yaşlanma karşıtı serum kullan

Yaşlanma karşıtı serum kullan

Yaşlanma karşıtı gece bakımı serumsuz olur mu hiç? Cilt bakım serumları konsantre formülleri sayesinde cildimize daha yoğun bakım yapma şansı sunar. Bizim en sevdiğimiz cilt bakım serumu ise  L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Serum. İçeriğindeki hyaluronik asit, konsantre Pro-Xylane, seramid pro ve LHA cildimizdeki yaşlılık etkilerini en aza indirirek yüzü daha genç ve enerjik göstermeyi hedefliyor. 

L'Oréal kırışıklık karşıtı serum, yüzün sıkılaşmasını, kırışık görünümün azalmasını ve cildin yeniden şekillenmesini sağlar. Gece bakım serumunu düzenli kullananlar ciltlerinin daha pürüzsüz, genç ve aydınlık olduğunu söylüyor. Senin de yaşlanma dolayısıyla cildinde kırışıklık ve sarkmalar oluştuysa Loreal serum sayesinde cildinde lifting etkisi görebilirsin. 

Gece bakımında nemlendirici kullanımı

Gece bakımında nemlendirici kullanımı

Yaşlanma karşıtı bakımda Hyaluronik asidin ne kadar önemli olduğunu duydun, değil mi? Kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma özelliği olan Hyaluronik asit, cildi nemlendirerek daha dolgun görünmesini sağlar. Yaşlanma nedeniyle deri altındaki yağ oranı azalır ve derinin elastikiyeti azalır. Bu da yüzünde çöküklük oluşmasına sebep olur. Hyaluronik asit tam da bu aşamada devreye giriyor! Tıpkı genç günlerinde olduğu gibi yüzün daha dolgun ve nemli görünüyor. 

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gece kremi formülünde 2 tip hyaluronik asit içeriyor. Böylece cildinin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Maske formundaki Hyaluron Uzmanı gece kremi, sen uyurken cildinin yenilenmesini sağlıyor ve yeni hücre oluşumunu hızlandırıyor. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?