Zencefilin faydaları nelerdir? Saç üzerinde nasıl etkileri vardır?


Zencefil denildiğinde aklımıza hemen, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için içtiğimiz zencefil çayları geliyor. Tabii zencefilin yararları sadece vücudumuzu hastalıklara karşı korumakla kalmıyor, bu gücünü saçlarımıza da gösteriyor.

Şimdi, zencefilin faydalarını öğrenmeye hazır mısın?

Zencefil bitkisinin içeriğinde neler bulunuyor?

Yemeklerde baharat olarak da kullanılan zencefilin içerisinde C vitamini, B6 vitamini, magnezyum, demir bulunuyor. Bu içerikleri sayesinde de zencefil bitkisi genelde çeşitli hastalıkların tedavisinde, özellikle de bağışıklık sistemiyle alakalı rahatsızlıklarda gıda takviyesi olarak sık sık kullanılıyor.

Zencefilin faydaları nelerdir?

Zencefilin faydası saymakla bitmiyor! Kuvvetlendirici etkisi ve antioksidan içeriği ile cilt bakımında kullanılıyor, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Tabii bizim ilgimizi en çok saçlar üzerindeki etkileri çekiyor! :)

Saçı güçlendiriyor

Zencefil ne işe yarar diye araştırdığımızda, saçlarımızı da aynı vücudumuz gibi güçlendirdiğini keşfettik. İncelen, kopan, cılızlaşan, dökülen saçlar için saçları besleyip güçlendirmek oldukça önemli. Bu nedenle saçlarına güç kazandırmak için zencefil içeren saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisin.

Kan dolaşımını arttırıyor

Saç derindeki kan dolaşımı az olduğunda, saçların ihtiyacı olan besini alamaz. Zencefil, kan dolaşımını arttırarak, saçları köklerden itibaren besliyor. Böylece saçlar güçleniyor ve saç dökülmesi engelleniyor.

Saçın güçlü büyümesini sağlıyor

Saçın ihtiyacı olan tüm besini aldığında büyümesi de daha güçlü olur. Saçların güçlü uzadığı için cılızlaşmadan, dökülmeden uzar.

Saçların daha sağlıklı görünmesini sağlıyor

Zencefil ile beraber saçlar beslendiği için saçlar daha yumuşak, daha sağlıklı ve bakımlı görünür. Işıl ışıl parıldayan güçlü saçlar kulağa harika geliyor değil mi? :)

Zencefil bitkisini nerede bulabilirsin?

Bu kadar güzel faydaları olan zencefili, sen de hemen kullanmaya başlamak ister misin? :) O zaman seni, içerikleriyle yenilenen Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisi ile tanıştıralım!

Zencefil özleri içeren, tamamen vegan bu bakım ile saçlar gücüne geri kavuşuyor! %98 doğal kaynaklı Zencefil ve Kişniş Güçlendirici seri, zencefilin ve kişniş bitkisinin güçlendirici etkisiyle saçların dökülmelere karşı dirençli kazanmasını, kuvvetlenerek beslenmesini sağlıyor.

Bu doğal bakım serisinde şampuan, saç kremi, saç maskesi ve saç serumu bulunuyor. Tüm seriyi düzenli olarak kullandığında ise güçlenen saçların doğal bir güzelliğe kavuşuyor! Bizce bir denemende fayda var! :)

Photo by Luke Pennystan on Unsplash, Photo by Roma Dope on Reshot, Photo by AYDAMIR NEHAY on Reshot, Photo by Kourosh Qaffari from Pexels, Photo by Tobi from Pexels, Photo by Tiago Cardoso from Pexels

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!