Ailece Cilt Bakımı: Evdeki Herkese Uygun Cilt Bakım Ürünleri!

Ailece Cilt Bakımı: Evdeki Herkese Uygun Cilt Bakım Ürünleri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Ailece sağlıklı bir cilt bakım rutinini sürdürerek, cilt sorunlarına savaş açabilir, olası cilt problemlerine engel olabiliriz. Çocuklara, bebeklere, gençlere, yetişkinlere, kısacası her yaştan kişiye uygun ürünlerle aile boyu cilt bakımı yapabiliriz. Peki hangi cilt bakım ürünleriyle bunu başarabiliriz? İşte bizim favorilerimizden olan, aile boyu kullanılabilecek cilt bakım ürünleri!

Ailece Kullanılabilecek Vücut Kremi Önerisi:

Ailece Kullanılabilecek Vücut Kremi Önerisi:

Nemlendirme, birçok cilt probleminden kaçınmanın en önemli adımlarından biridir. Özellikle çocuklara, doğumlarından itibaren doğru vücut kremleri uygulamak, ciltlerinin kurumasını, atopi oluşmasını önlemek için oldukça önemlidir. Ailede atopi geçmişi olmasa bile, çocuklara, bebeklere her gece yatmadan önce ve banyodan sonra vücut kremi uygulamak olası cilt kuruluklarını önleyebilmemizi sağlar.

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri de, La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M balsam. Bebeklere, çocuklara, yetişkinlere uygulanabilen bu balsam krem, cilt mikrobiyomunu dengeliyor. Bu sayede de kaşıntıyı ve kaşıntının tekrarlamasını engelliyor. Aynı zamanda da cildi yatıştırıyor. 

Özellikle çok kuru, atopiye eğilimli ciltlerde, kuruluk sonucu oluşan kaşınma hissinin azalmasına etki edip rahatlama sağlıyor. Yağlı ve yapışkan bir his bırakmadığını da söylemeden geçmeyelim. :)

Ailece Kullanılabilecek Vücut Yıkama Jeli Önerisi:

Ailece Kullanılabilecek Vücut Yıkama Jeli Önerisi:

Doğumdan itibaren bebeklere, çocuklara ve yetişkinlere uygun bir vücut yıkama jeli önerimiz var: La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+. Bebek ve çocukların cildi çok hassas olduğundan, parfüm içermeyen, nazikçe ciltlerini temizleyebilecek vücut yıkama jelleri kullanmaları gerekir. La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+, tüm vücudu kurutmadan temizliyor, cildi arındırıyor. Ancak bunu nazik şekilde yapıyor. Çok kuru ve atopiye eğilimli ciltlere de uygun bu temizleyici, biz yetişkinler için de oldukça uygun bir ürün.

Ailece Kullanılabilecek Bakımlar:

Stick bakım:

Stick bakım:

Çok kuru ve atopiye eğilimli ciltlerde gün içerisinde kaşıntı hissi oluşabiliyor. Bu nedenle hem bebeklerde hem de çocuklarda gün içerisinde kuruluk kaynaklı oluşan kaşınma hissini yatıştırmak için biz, La Roche-Posay Lipikar Stick AP+ kullanıyoruz. Stick formuyla kaşıma hareketini kolaylaştıran bu ürün içerisinde, yenileyici özelliği ile bilinen Madecassoside ve lipid yenileyici Shea yağı bulunuyor. Böylece kaşıntı hissinin azalmasına destek olmasının yanında cildi de nemlendiriyor.

Onarıcı bakım:

Yaz-kış demeden cilt bakım rutinimizden eksik etmediğimiz onarıcı bakım kreminde sıra! Bebeklerde ve çocuklarda pişik, tahriş gibi cilt sorunlarında, güneş yanıklarında, uçuklarda kullanılabilen bu onarıcı kremler arasında da favorimiz La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 krem. Vücut, yüz ve dudaklara uygulanabilen bu onarıcı krem, Madecassoside içeriği ile cilt hasarı oluşmuş bölgeyi onarıyor, hassas cilde bakım yapıyor ve yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Ayrıca çocuklarda ve bebeklerde de kullanılabiliyor. Bizce her evde olması gereken ürünlerden biri! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?