Anında Botoks Etkisi: Argireline Nedir?


Botoksun tahtına göz diken argireline etkisi hakkında bilmediğin ne varsa bu yazımızda seni bekliyor!

Son yıllarda kozmetik sektöründe adını sıkça duyduğumuz bir içerik var: Argireline. Özellikle cilt bakım kremi ve serum gibi içeriklerin formülünde yer alan bu içerik, botoks etkisi sunmasıyla biliniyor. İyi ama bunu medikal işlemler olmadan nasıl yapıyor dersin? İşte argireline hakkında tüm merak edilenleri araştırıp, yazıya döktüğümüz bu makaleyi okuduğunda her şeyi öğrenmiş olacaksın. O zaman söz konusu içeriğin tanımıyla başlayalım...

Argireline Nedir?

Argireline Nedir?

Argireline, Botulinum Toxin benzeri, laboratuvar ortamında oluşturulmuş bir içeriktir. Temel görevi, cildin sinir hücreleri ile kas hücreleri arasındaki bağlantıyı durdurmak olan bu peptit, kasların kasılmasını sağlayan asetikolin miktarına etki ederek kırışıklık görünümünün önüne geçiyor. Yani, cilde tam bir botoks etkisi sağlıyor. Bu bileşenin botokstan farkı ise şu;

  • Botoks cilt altına enjekte edilen bir madde iken, argireline serum formülüyle cildin direkt üzerine uygulanabiliyor.

  • Botoks sonrası ciltte gelişebilen şişlik ve benzeri etkenler, argireline uygulaması sonrasında oluşmuyor.

  • Medikal bir işlem olması nedeniyle oldukça pahalı olan botoksa nazaran argireline, çok daha ekonomik.

  • Üstelik, uygulaması da çok daha pratik. Argireline içeren kremler ve serum gibi cilt bakımı ürünlerini satın alarak etkisinden faydalanabileceğin bu bileşen, uygulama esnasında herhangi bir medikal uzmana duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Gördüğün gibi argireline cilt için tam bir mucize! Sen de argireline içeren ürünler kullanarak ya da cildinde en az argireline kadar etkili olabilecek cilt bakım ürünlerine yönelerek kırışıklık bakımını tamamlayabilirsin.

Şimdi gelelim, bizim de favorimiz olan ve tıpkı bu yararlı peptit gibi pahalı botoks işlemleri yaptırmana gerek kalmadan yaşlanma belirtilerine dur diyebileceğin ürünlere. Bakalım, cilt gençleştiren bu ürün önerilerimizi sevecek misin. 😊

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı ile Yaşlanma Belirtilerine “Dur” De!

L’oréal Hyaluron Uzmanı ile Yaşlanma Belirtilerine “Dur” De!

İlk önerimiz, L’Oréal’den geliyor. Bizim kullanıp, etkisinden oldukça memnun kaldığımız Hyaluron Uzmanı serisi, içerisinde yaşlanma karşıtı bakımda öne çıkan “hyaluronik asit” bileşenini barındırıyor. Bu bileşen, ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme özelliğine sahip. O nedenle ciltte mükemmel bir su tutucu özelliği göstererek, cildin nemli kalmasına yardımcı oluyor. Kırışıklık görünümüne neden olan etmenin nemini kaybetmiş kuru görünümlü cilt olduğuna göre, içerisinde bu bileşenin olduğu bakım ürünlerine ağırlık verebilirsin. L’oréal de bu içeriği en doğru kullanan markalardan biri. Peki, “hyaluron uzmanı” serisi bize ne vadediyor?

Serinin içerisinde gündüz ve gece nemlendirici krem, temizleme jeli, temizleme suyu, göz çevresi kremi ve nemlendirici maske bulunuyor. 2 çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyonu ile güçlendirilen bu ürünler, yüksek moleküler hyaluronik asit ile cildi nemli ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor. Mikro hyaluronik asit ile de cildin epidermis tabakasına etki ederek cilde dolgunluk kazandırıyor. Ki biz de düzenli kullandığımızda tüm bu etkileri cildimizde fark ettik. Yaşlanma karşıtı bakımda bizim güvenimizi kazanan bu aileye sen de bir şans verebilir, kırışıklık görünümünü durdurabilirsin.

Cildinde Gençlik Etkisi: Lancôme Advanced Génifique

Cildinde Gençlik Etkisi: Lancôme Advanced Génifique

İlk çıktığı anda büyük yankı uyandıran ve daha sonra mikrobiyom bilimi ile yenilenen, bizim de merak edip hemen alıp denediğimiz bir serumdan bahsetmek istiyoruz şimdi sana: Gençlik etkisi yaratan Lancôme Génifique serum! İçerisinde 7 prebiyotik ve probiyotik bulunan bu seri, yalnızca 7 günde pürüzsüz bir cilt görünümü vadediyor, düzenli kullanımında ise ince çizgi ve kırışıklık görünümünde gözle görülür bir fark sunuyor.

Bu serumu kullandığımızda ilk fark ettiğimiz şey cildimizin daha ışıltılı bir görünüme kavuşmasıydı. Ee Lancôme’da boşuna gençlik ışıltısı demiyor bu ürününe! Öte yandan seride yer alan tüm ürünleri kullandığımızda -ki bunlar serum, göz çevresi kremi, göz & kirpik serumu, gece-gündüz kremi, ikili konsantre serum, yüz maskesi ve göz çevresi maskesi- ışıltısını geri kazanmış, sıkılaşmış, kırışıklık görünümü azalmış ve aydınlık görünen bir göz çevresine kavuşturdu. Tüm dünyada en çok sevilen kırışıklık bakımı olarak bilinen bu seriyi muhakkak denemeni tavsiye ediyoruz.

Daha Genç Bir Göz Çevresi İçin Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment

Daha Genç Bir Göz Çevresi İçin Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment

Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresiyle başlar. Çünkü göz çevremizdeki deri, çok daha hassas bir dokuya sahiptir. Bunu bilen ve doğal kaynaklı bileşenleriyle çığır açan Kiehl’s, Youth Dose Eye Treatment isimli göz çevresi kremini yaratmış. Biz de tabii ki kendisini alıp hemen denedik. Formülünü pro-retinol, C vitamini ve üzüm çekirdeği ile geliştiren bu göz çevresi kremi, anında ışıltılı ve pürüzsüz bir göz çevresi vadediyor. Bizi de bu özelliği ile kendine çekmeyi başarıyor.

Bir antioksidan olarak bilinen ve A vitamininden elde edilen pro-retinol, cilt rengini eşitlemeye yardımcı C vitamini ve yine cilt dokusundaki hücreleri yenileme etkisiyle antioksidan kaynağı üzüm çekirdeğinden oluşan bu formül, bizce hakkını veriyor. Düzenli kullanımda göz çevremizdeki ince çizgi görünümünün azaldığını gördüğümüz ürün, ayrıca mor halka görünümünü de yok etti. Üstelik, göz çevremizi aydınlık ve parlak bir görünüme kavuşturan bu ürünü, hafif renkli yapısı sayesinde makyaj öncesi baz niyetine de uygulayabildik. Biz bu ürüne gerçekten kefiliz. Sen de hem nemlendirici hem baz olarak kullanabileceğin bir ürün arayışı içindeysen, Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment ürününü inceleyebilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala