Arap Saç Bakım Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Arap Saç Bakım Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç bakımına özen gösterenler veya saçlarını uzatmak isteyenler buraya! Arap saç bakım yağını bugün mercek altına alıyoruz. Arap saç yağı gerçekten işe yarıyor mu? Saç uzatma konusunda iddialı olan arap saç uzatma yağını araştırdık. Eğer sen de bu yeni saç yağı hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsan, seni yazımızın devamına alalım!

Arap saç bakım yağı nedir?

Arap saç bakım yağı nedir?

Arap saç bakım yağı, yıpranmış ve hasar görmüş saçları onarmayı hedefliyor. Arap saç yağının içeriğinde birden fazla doğal yağ bulunuyor. Çay özü yağı gibi saça iyi gelen yağların olduğu bu karışım, saçlara uygulanıyor ve bir süre sonra durulanıyor. Saç uzatma etkisi olduğu söylenen arap saç uzatma yağını dilersen şampuanı ve saç kremi ile birlikte kullanabilirsin. 

Arap saç bakım yağı kullananlar, saçlarının ayda 5 ila 8 cm arasında uzadığını söylüyorlar. Bazı arap saç yağı kullananlar ise işe yaramadığını ve saç uzama hızını değiştirmediğini ekliyor. 

Arap saç bakım yağı ne işe yarar?

Arap saç bakım yağı ne işe yarar?

Arap saç bakım yağının amacı saçları daha hızlı uzatmak. Saç uzama hızını arttırarak ayda 5-8 cm arasında saçları uzatmayı hedefliyor. Arap saç yağının içeriğinde bulunan çay ağacı yağı, saçların daha güçlü ve dolgun görünmesini sağlıyor. Bu karışımın içeriğindeki hindistan cevizi yağı ise, saçların ihtiyacı olan nemi takviye ediyor ve saçları daha parlak gösteriyor. Hindistan cevizi yağı, saçlara yumuşaklık kazandırarak daha kolay taranmasına yardımcı olur. 

Arap saç bakım yağlarının içeriğinde keratin de olabiliyor. Keratin, saç dökülmesini azaltır ve saçların eski canlılığını korumasını sağlar. Eğer saçlarının son dönemlerde zayıfladığını ve daha mat göründüğünü düşünüyorsan Keratin içeriğinden faydalanabilirsin. Arap saç uzatan yağların içeriğinde Arginine de vardır. Bildiğin üzere, Arginine proteini, saçların direç kazanmasını sağlar ve saç uzamasını hızlandırır. 

Arap yağı saçı uzatır mı? Arap saç bakım yağları birçok farklı marka altında satılıyor. Arap yağının içeriğinde saç uzatmaya yarayan içerikler vardır. Ancak farklı içerikleri olan saç uzatan Arap yağı, bazı saçlarda hassasiyet de yaratabiliyor. Aynı zamanda saçının ihtiyaçlarına bağlı olarak saç uzama hızı kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. 

Arap saç bakım yağı faydalı mı?

Arap saç bakım yağı faydalı mı?

Saç uzatan Arap saç yağı her saç tipi için uygun değildir. Bu gibi aktar karışımlarını uygulamadan önce mutlaka içeriğinden emin olmalısın. Aksi takdirde saçların hasar görebilir ve saç derinde hassasiyet olabilir. Arap saç bakım yağı kullananlar arasında memnun olanların olduğu gibi, memnun olmayanlar ve bir işe yaramadığını düşünenler de var.

Saç uzatmak istiyorsan içeriğine güvendiğin ürünleri ve markaları tercih etmelisin. Saç uzatan Keratin, Arginine ve biotin gibi içerikleri tercih ederek saçların daha sağlıklı uzamasını sağlayabilirsin. Kullanabileceğin bitkisel saç bakım yağları ve faydaları için buraya tıklayabilirsin!

 Arap saç bakım yağı nasıl kullanılır?

 Arap saç bakım yağı nasıl kullanılır?

Arap saç bakım yağı temiz ve kuru saçlara uygulanmalıdır. Arap saç bakım yağını saçta en fazla 4-5 saat boyunca tutuluyor, sürenin sonunda saçlar bol suyla durulanıyor. Arap saç uzatan yağı saçlarına sürdükten sonra karıncalanma, yanma veya kaşınma hissediyorsan mutlaka bol suyla durumalısın. Gece uyumadan önce Arap saç bakım yağını sürmeni ise önermiyoruz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?