Bacaklarda Kaşıntı ve Kızarıklık Neden Olur?

Bacaklarda Kaşıntı ve Kızarıklık Neden Olur?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bacaklarında yoğun kaşıntı ve kızarıklıklar oluyorsa bu işaretleri ciddiye almalısın. Herkesin hayatında en az bir kere yoğun bacak kaşıntısı ve hassasiyeti olabilir. Bacakları sinek ısırması, klimanın bacaklara çarpması ve sürekli oturmak gibi nedenlerden dolayı bacaklarımız istemsizce kaşınabilir. Her ne kadar yoğun bacak kaşıntısı yazın karşımıza çıksa da kış aylarında da bacak kaşıntı ve kızarıklık olabilir. Bugün seninle bacaklarda neden kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunların oluştuğunu paylaşıyoruz.

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık neden olur?

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık neden olur?

Bacaklar vücudumuzun en çok kuruma eğilimi olan bölgesidir. Genellikle vücut nemlendiricisi sürerken bacaklar atlanır. Gün için giyilen külotlu çoraplar, sıkı çoraplar veya naylon çoraplar bacaklarda hassasiyet yaratarak kaşınmasına yol açar. Aynı şekilde dar pantolonlar da bacaklarda kaşıntıya yol açabilir.

Sürekli oturmak da bacaklarda kılcal damarların artışına yol açar. Kılcal damarların artmasına bacaklarda kızarıklık ve kaşıntı oluşmasına yol açar. Bunların dışında eğer kaşıntın iki bacak arasına denk geliyor ve yoğun bir şekilde kızarıklıklar görüyorsan bunun sebebi mantar olabilir. Bacağındaki kaşıntı ve kızarıklıklar bir türlü geçmiyorsa mutlaka uzman bir dermatoloğa göstererek yardım almalısın.

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık ne zaman olur?

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık ne zaman olur?

Bacaklarda kaşıntının en çok yaz aylarında olduğunu görürüz. Bunun sebebi yaz aylarında bacaklarımızın daha çok kuruması olabilir. Yaz aylarında bacaklara yapılan ağda veya jilet gibi epilasyon uygulamaları da bacakların kızarmasına ve kaşınmasına yol açabiliyor. Ağda sonrası kızarıklık için mutlaka bacağına buz kompresi yapmanı ve uygulama sonrasında nemlendirici krem sürmeni öneririz. Eğer her uygulama sonrası bacağında yoğun kızarıklık ve kaşıntı duyuyorsan farklı epilasyon yöntemlerini uygulamayı dene.

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık nasıl geçer?

Bacaklarda pul pul dökülme ve kuruluk probleminden dolayı kaşıntı hissi duyuyor olabilirsin. Bu durumu ortadan kaldırmak için vücudunu düzenli olarak nemlendirmeni öneririz. Bazı kişilerde sürekli oturmaktan ve yoğun çalışmaktan dolayı da bacaklarda kaşıntı problemi oluşabiliyor. Düzenli kısa yürüyüşlere çıkmak ve bacakların hava almasını sağlamak da çok önemli.

Bacaklarında kaşıntı olduğu dönemde vücudu çok sıkmayan pantolonlardan uzak dur. Pamuklu çoraplar giymek bacaklarına daha iyi gelecek. Bu dönemde bileğini sıkan ve acıtan çorapları giymeni da tavsiye etmiyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?