Bakuchiol nedir? Ne işe yarar?


Cilt bakımında doğadan gelen içeriklerin ne kadar önemli bir yer tuttuğunu biliyoruz. En yeni keşfedilen doğal içeriklerden olan Bakuchiol, cilt bakımında günden güne daha popüler oluyor. Cilde oldukça nazik davranan Bakuchiol, özellikle yaşlanma belirtilerine karşı kusursuz bir etki gösteriyor. Peki, Bakuchiol nedir? Bakuchiol nasıl kullanılır? Bakuchiol cilde faydalarını öğrendikten sonra hemen denemek isteyebilirsin. 

Bakuchiol Nedir?

Bakuchiol nedir?

Babchi bitkisinin tohum ve yaprak kısımlarından elde edilen Bakuchiol, cildin rahatlaması ve yatışması için kullanılan bir ekstrattır. Ayurveda tıbbında kullanılan Bakuchiol, cilde iyi geldiği ve güzelleştirdiği keşfedilince cilt bakım ürünlerine de eklenmeye başlandı. 

Retinol kremlerine alternatif olarak gösterilen Bakuchiol, tıpkı retinol gibi ince kırışıklara iyi geliyor ve cildin daha sıkı görünmesine yardımcı oluyor. Eğer sen de cildinde daha pürüzsüz bir görünüm istiyorsan Bakuchiol serumlarını araştırmaya başlayabilirsin. 

Bakuchiol Ne İşe Yarar?

Bakuchiol
  • İnce kırışıkların azalmasına yardımcı olur. 
  • Cildi gençleştirir ve sıkılaştırır.
  • Bakuchiol, Retinol gibi kolajen üretimini destekler. 
  • Cilde hassastır ve nazik davranır. 
  • Cildi dolgunlaştırır.
  • Cildin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlar.
  • Sivilce izlerine iyi gelir. 
  • Ciltteki kızarıklara iyi gelir ve renk eşitsizliğini düzenler. 
  • Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır.
  • Gençleştirici etkisi vardır.

Bakuchiol Nasıl Kullanılır?

Bakuchiol

Bakuchiol faydalarını öğrendikten sonra herkesin aklına 'Bakuchiol nasıl kullanılır?' sorusu geliyor. Hemen cevaplayalım. 

Bakuchiol içeren serumlarını temiz cildine direkt uygulamalısın. İlk kullanımda iki günde bir Bakuchiol serumu kullanıp daha sonra arttırabilirsin. Bakuchiol serumu sabah ve akşam kullanılabilir. Serum sonrası cildine mutlaka nemlendirici krem uygulamanı öneririz. Eğer cildin çok kuru ve cansızsa ilk önce nemlendirici kremi uygulamalı daha sonra Bakuchiol serumu cildine sürmelisin. 

Bakuchiol serum veya Bakuchiol krem kullandığın günlerde cildine güneş kremi sürmeyi unutmamalısın. Güneş ışınlarıyla birleşen Bakuchiol serumları ciltte leke bırakabilirler. Bakuchiol serum kullandığın günlerde diğer serumları veya peelingleri cilt bakımından elemene gerek yoktur. 

Bakuchiol Ve Retinolun Farkı Nedir?

Bakuchiol ve retinol içeriklerinin faydaları birbirine çok benziyor. Bakuchiol, tıpkı retinol gibi ince çizgilerin dolgunlaşarak daha az belirgin bir hale gelmesine yardımcı oluyor, cildi aydınlatıyor ve cildi daha pürüzsüz bir hale getiriyor. Bakuchiol'un retinolden en büyük farkı cilde daha nazik davranmasıdır. Özellikle hassas cildi olanlar, retinol kullanımı sonrasında yanma veya kızarıklık gibi istenmeyen etkiler yaşayabiliyorlar. Bakuchiol kullananlar ciltlerinde istenmeyen yan etkiler görülmediğini ve en az retinol kadar cilde faydası olduğunu söylüyorlar. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala