Beyaz Saç Boyası Trendi


Bir modern zaman prensesi ya da çılgın bir trend öncüsü gibi hissetmek istersen, beyaz saç boyası trendini bizce mutlaka senin de denemen gerek! Saç modasının parlayan yıldızı beyaz saç rengine dair yorumlarımız, tüm detaylarıyla karşında!

Saç trendleri bizi daha fazla şaşırtamaz diye düşünmeye başladığımız her an, beyaz saç boyası trendi gibi göz alıcı bir sürprizle daha karşılaşıyoruz. Sakın şikayet ettiğimiz düşünülmesin. Çünkü saç modasının nabzını tutmaya bayılıyoruz! Beyaz saç renginin savaşılması gereken bir sorun olduğu düşüncesi aşılalı uzun zaman oldu bile. Sen de beyaz saçlarını deneyimlerinin izleri olarak gururla taşıyabilir ya da bu gümüş telleri rengarenk tonlarla buluşturabilirsin. Hatta kendini bu akıma kaptırarak beyaz saç boyası ile stiline bambaşka bir soluk da kazandırabilirsin!

Beyaz Saç Boyası Trendi Nedir?

Beyaz Saç Boyası Trendi Nedir?

Beyaz saç boyası trendi, adı üstünde beyaz saç boyası ile saçların beyaza boyanma işlemini ifade ediyor. Yani artık saçında yeni birkaç beyaz tel gördüğünde, bu cool akıma bir adım daha yaklaştığın için sevinebilirsin. Peki, yeni saç renklerinin kuşkusuz en çarpıcı alternatifi olan beyaz saç kimlere gider? Eğer hayalinde çoktan saçlarını beyaz renkte görmeye başladıysan ve kendi stilinle beyaz seç renginin uyumunu merak ediyorsan, doğruca bir alt satıra inelim. Daha öğrenecek çok şey var!

Beyaz Saç Boyası Trendi Kimlere Yakışır?

Beyaz Saç Boyası Trendi Kimlere Yakışır?

Beyaz nötr bir renk olması bakımından tüm cilt alt tonları için uygun bir alternatif oluşturuyor. Açık beyaz tenlerden esmere kadar geniş bir ten rengi skalasına hitap eden beyaz saçın, sadece tek ve aynı zamanda oldukça önemli bir eleme kriteri bulunuyor. O da saçların daha öncesinde ağır bir işlem görmemiş olması. Öyle ki saçları yakın zamanda açıcı gören veya koyu renk tonlarında boya uygulamış olan bakımseverlerin yakın zamanda bu trende ayak uydurması zor görünüyor.

Beyaz saç boyası uygulaması, en ideal sonucu hiç boya işlemi uygulanmamış saçlarda sağlıyor. Açık kumral ve sarı saç tonlarının kuzguni siyah ve kızıl saçlara göre daha şanslı olduğunu da ayrıca belirtelim.

Beyaz Saç Boyası Trendi Nasıl Uygulanır?

Beyaz Saç Boyası Trendi Nasıl Uygulanır?

Tiktok viral saç boyalarının en cool örneklerinden biri olan beyaz saç trendi için gerekli kriterleri karşılıyorsan, aşağıdaki adımları tek tek uygulayabilirsin:

  • Öncelikle saçlarını açarak boya için uygun bir zemin hazırlamalısın.
  • Saç tipin ve saçının rengine uygun bir saç açıcı yardımıyla, açık sarı bir ton yakalayana kadar işleme kontrollü şekilde devam edebilirsin.
  • Ardından saçında kalan melanin pigmentlerini nötrlemek için beyaz saç boyası uygulayarak buzlar kraliçesi stiline “Merhaba!” diyebilirsin!

Saç açma işlemi öncesinde bu uygulamanın dikkat ve yakın takip gerektirdiğini de kendine sık sık hatırlatmalısın. Dilersen, Saç Açıcı Nasıl Kullanılır ve En İyi Saç Açıcılar Hangileridir? içeriğimizle merak ettiğin tüm detaylara en baştan hakim olabilirsin.

Boyalı Beyaz Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Boyalı Beyaz Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Rengi ne olursa olsun boyalı saç bakımının özen ve dikkat gerektiren bir süreç olduğunu sen de iyi biliyor olmalısın. Özellikle de açıcı uygulaması gerektiren beyaz saç boyası trendine adım atacaksan boyalı saç bakımı ürünleriyle yakın bir ilişki kurmaya hazır ol. Boyalı saçlara özel bakım kremleri, ısı koruyucular ve saçının beyaz tonunu daha uzun süre korumasına destek olacak bir mor şampuan her daim elinin altında olmalı. Mor şampuan nedir, nasıl kullanılır soruları aklında sıralanmaya başladıysa seni böyle alalım: Mor Şampuan Hakkında Bilmen Gerekenler!

Beyaz Saç Boyası Trendi Hangi Saç Modellerine Yakışır?

Beyaz Saç Boyası Trendi Hangi Saç Modellerine Yakışır?

Kısa ve maskülen saç kesimleri, bukleler ya da uzun hacimli saç kesimleri… Beyaz saç boyası trendinin kapsayıcılığı ve cömertliği saç modelleri konusunda da kendisini gösteriyor. Üstelik beyaz saç örgü modellerinden at kuyruğuna ve topuzlara kadar uzanan pek çok saç modeline de ayrı bir ruh ve güzellik katıyor.

Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri

Beyaz saç modelleri konusunda ilham almak istiyorsan, başlığımıza hoş geldin! Senin için aşağıda en havalı beyaz saç modellerini bir araya getirdik:

Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri
Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri
Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri
Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri
Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri
Birbirinden Çekici Beyaz Saç Modelleri

Hadi, hayallerini erteleme ve yeni saç trendlerini deneyerek bambaşka senler yarat!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!