​Daha güzel saçlar için bu bakım önerilerine kulak ver!

​Daha güzel saçlar için bu bakım önerilerine kulak ver!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Daha güzel, daha ışıltılı, daha yumuşak saçlar… Hepimiz saçlarımızın bu özelliklere sahip olmasını istiyoruz ama bu görünüme kavuşmak için bir türlü harekete geçmiyoruz. Ne yazık ki hep aynı şampuanı, saç bakım ürünlerini kullanmaya devam ediyoruz. Böyle olunca da güzel saçlar sadece hayalimizde kalıyor… Ama artık harekete geçme ve değişim zamanı! Saç bakım rutinine yeni ürünler, yeni alışkanlıklar kazandırarak herkesin gıpta edeceği saçlara kavuşmak için bu önerilerimize kulak ver!

Güzel saçlar, düzenli bakım rutiniyle başlar

Yumuşak ve parlak saçları elde etmek için ilk önce düzenli bir saç bakım rutinin olmalı. Bahsettiğimiz sadece saçlarını yıkayıp, saç kremi uygulamak değil; daha özenli bir rutinin olmalı.

Saçlarına her şampuandan sonra bakım kremi, haftada 2 kere bakım maskesi uygulamalısın. Banyodan sonra ise saçların nemliyken bakım yağı uygulayıp, saçların kuruduktan sonra durulanmayan, yağ içeren saç bakım kremi uygulamalısın. Bu saç bakım rutini ile saçların muhteşem görünecek ve herkes saçına neler uyguladığını soracak, emin ol!

Yağları bakım rutininden eksik etme

Bakım rutininin nasıl olması gerektiğini öğrendin. Peki, hangi ürünleri kullanmalısın? Yumuşaklık, parlaklık ve saç güzelliği konusunda bizim tercihimiz daima, besleyici çiçek yağları içeren saç bakım ürünlerinden yana oluyor. Papatya, gül gibi çiçeklerin özlerinden elde edilen yağları içeren şampuan, bakım kremi, maske gibi ürünler saçlarını derinlemesine besleyip, harika bir görünüm elde etmene büyük katkıda bulunur!

Yıkamadan önce tara

Saç tellerin ıslak olduğunda kırılmaya daha fazla meyillidirler. Bu nedenle saçlarına zarar vermemek için banyoya girmeden önce, saçların kuruyken tüm saçını nazikçe taramanı öneririz.

Şampuandan önce nemlendir

Kullandığın şampuanın saç tellerine nüfuz edebilmesini sağlamak için, şampuanı uygulamadan önce saçlarını iyice nemlendirdiğinden emin olmalısın.

Kuruyunca şekillendir

Maşa, düzleştirici gibi ısıyla şekil veren aletleri kullanmadan önce saçlarının tamamının kuru olması gerekir. Saçını düzleştirirken ya da maşayla dalgalandırırken eğer buhar çıkıyorsa saçların yeterince kurumamış demektir. Bu şekilde de ısıdan çok daha fazla zarar görür. İşte bunun olmaması için hem saçlarını iyice kurutmanı, hem de ısıyla şekillendirmeden önce yağ içeren, durulanmayan bakım kremini uygulamanı öneririz.


Photo credit: stock.adobe.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?