Kuaförlerin önerdiği saç bakım ürünleriyle evde saç bakımı nasıl yapılır?

Kuaförlerin önerdiği saç bakım ürünleriyle evde saç bakımı nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuaförde kullanılan saç bakım ürünleri ile evde kendin de saç bakımı yapabilirsin. Evde etkili ve profesyonel bir saç bakımı yapmak istiyorsan doğru ürünlerle tanışmalısın. Saçlarının daha sağlıklı, parlak ve saç renginin daha uzun süre canlı görünmesi için saç bakım önerilerimizi dikkate almalısın. 

Profesyonellerin tercih ettiği saç bakım ürünleri sayesinde saçların yumuşacık görünmesini sağlamak için yapman gerekenler çok basit. Aşağıdaki adımları takip et, tıpkı kuaförden çıkmış gibi ışıl ışıl görünmeye başla!

Peeling ile saç derin nefes alsın!

Saç bakımına peeling yaparak başlamalısın. Peeling yapmak saç derisini fazla sebumdan arındırır ve saç köklerine bakım yapar. Kérastase Fusio-Scrub, yağlanmaya eğilimli ve hassas saç derisi için iki farklı peeling ve aromotik yağdan oluşuyor. 

Fusio-Scrub Hassas Baş Derisi Yatıştırıcı ve Arındırıcı Peeling'in formülündeki jojoba özü ve tatlı portakal kabuğu saç derisindeki kaşıntıyı ve kızarıklığı alıyor. Aynı zamanda saç derisinde biriken ölü deriyi atarak saç köklerinin nefes almasını sağlıyor. Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling ise yağlı saç derisindeki fazla sebumu kontrol altına alıyor ve deniz tuzu sayesinde saç derisine enerji veriyor. Peelingi saç derisine masaj yaparak uyguladığında kan dolaşımının da hızlanmasına destek olacaksın.

Şampuan ile saçlarını arındır!

2. Adım: Şampuan

Kökten ve koparak dökülmelere müsait saçlarını güçlendirmek ve dökülmeleri engellemek için en iyi şampuanlardan biri olan Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant saç banyosunu kullanmalısın. Kuaförlerin de önerdiği bu Kérastase şampuanı, yeni nesil arındırma teknolojisi sayesinde saç tellerine hızlı bir şekilde nüfuz ederek arındırma sağlar ve saç dökülmesinin önüne geçer. 

Kérastase Genesis serisinin içeriğindeki zencefil kökü, Edelweiss kök hücresi ve Aminexil saç köklerindeki kolajen sertleşmesinin önüne geçerek, saç tellerinin köküne daha güçlü tutunmalarını sağlıyor. Ee, kuaförlerin bir bildiği olmalı!

Maske ile saçlarını yoğun şekilde besle!

Kuaförde yapılan saç bakımlarından sonra saçlarının neden o kadar yumuşak göründüğünü biliyor musun? Sebebi çoğunlukla kullandıkları maske! Saç maskesi kullanmak, saç tellerindeki sertliği alarak saçların kadife kadar yumuşak görünmesini sağlıyor. Kuaförlerin de elinden düşürmediği Kérastase Genesis Masque Reconstituant bizim için en iyi maskelerden biri. Saç tellerini yoğun bir şekilde besleyen ve saçlarımızı onaran bu saç maskesini sana da öneriyoruz. Nemi alınmış saçlarına saç maskesini uygula ve 5 dakika boyunca bekle. Sürenin sonunda ılık suyla durulayarak parlak saçlarının tadını çıkar. 

Saç kremi ile saçların yumuşacık olsun!

Saçlarının sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsan saç uçlarını koruma altına almalısın. Kırık saç uçlarını onarmak ve saç tellerinin güçlenmesini sağlamak, saç uzatmanın iki altın kuralı. Saç bakımı yaparken saç kremi kullanmayı unutma. Çünkü saç kremi, saç uçlarını besleyen en önemli adım. Kérastase Fondant Extentioniste Saç Kremi, Kreatin R ve Maleik Asit içeriği sayesinde saç tellerinin yumuşamasını sağlıyor ve saç uçlarındaki kırıkları onararak saçları güçlendiriyor. Extentioniste Saç Bakım Kremi'nin hafif yapısı sayesinde saçlarımız ağırlaşmıyor ve saç kreminden sonra daha hacimli görünüyor.

Durulanmayan saç bakımı ile saçlarını koru!

5. Adım: Durulanmayan saç bakımı

Kuaförde saç bakımı yaptırdığında fön spreyi kullanıldığını kesin görmüşsündür. Kérastase Genesis Défense Thermique durulanmayan saç bakım spreyi, saçlarını 230 dereceye kadar koruyarak fön, maşa ve saç düzleştiricisinin zararlı etkilerinden seni kurtarıyor. Durulanmayan bakım kremleri saçlarının daha kolay taranmasını sağlar ve saç elektriklenmesini azaltır. Saçlarını ısıyla şekillendirmeden önce mutlaka ısı koruyucu fön spreyini uygula. Yoksa yaptığın bu profesyonel saç bakımının ne etkisi kalır?

Saç bakım yağı ile ışıl ışıl parlak saçlara ulaş!

elixir ultime

Saç bakım yağları, ışıl ışıl, parlak saçlara ulaşmak için en önemli yardımcılarımız! Bu konudaki favorilerimizden biri ise Kérastase Elixir Ultime saç bakım yağı! Artık neredeyse bir ikon haline gelen bu saç bakım yağları, saçları derinlemesine besliyor. 2 farklı çeşidi bulunuyor. Biri doğal saçlara uygun Elixir Ultime L'Huile Originale, diğeri ise boyalı saçlara uygun Elixir Ultime L'Huile Rose

Beslenen saçlar bu bakım yağları ile beraber doğal bir parlaklığa kavuşuyor, anında canlanıyor. Özellikle 48 saate kadar kalıcı parlaklık sağlamalarını çok seviyoruz! O muhteşem kokuları ise... Tam anlamıyla büyüleyici! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?