Kışın mutlaka kullanman gereken saç bakım ürünleri!

Kışın mutlaka kullanman gereken saç bakım ürünleri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kışın saç bakımında hangi ürünleri tercih ediyorsun? Kış şartları saçlarımız için çok da elverişli değil… Saçlarımız soğuk havadan zarar görüyor, kırılıyor, cansız görünüyor… Peki bu kış, mükemmel saçlara sahip olmaya ne dersin? Aslında doğru saç bakım ürünleriyle saçlarına bakım yaparak sağlıklı, canlı saçlara ulaşabilirsin.

O zaman şimdi, bu kış mevsiminde saç bakımı için kullanman gereken ürünleri hemen öğrenmeye ne dersin?

1.Buhar Maskesi

Soğuk kış günlerinde saçlarına sıcacık bir dokunuş yapmaya ne dersin? Bu sıcacık dokunuşla beraber hem saçların onarılacak hem de sağlıklı görünecek. Kış aylarında saçlarına buhar maskesi yaparak saçlarını kışın etkilerine karşı koruma altına alabilirsin.

Buhar maskesinin saçlarımıza etkileri:

Buhar maskesi sayesinde saçlarımız ısının da etkisiyle kökten uca besleniyor. Kış boyunca yıpranan, zarar gören saçlar buhar maskesiyle beraber canlılığını, yumuşaklığını kaybetmiyor.

Buhar maskesi nasıl kullanılır:

Buhar maskesi için evde bir sürü karışımlar hazırlamana, saçlarının ısınmasını sağlayacak yöntemler araştırmana hiç gerek yok! Elseve Dream Long serisinin en yeni üyesi Buhar Maskesi, hem besleyici balsamıyla saça bakım yapıyor hem de paketten çıkan, kendiliğinden ısınan kâğıt bonesiyle saçlarına buhar bakımı sağlıyor.

Gelelim buhar maskesini nasıl yapabileceğine! :)

İlk adım: Nemli ve taranmış saçlarına, Dream Long Buhar Maskesi’nin yoğun besleyici balsamını saçının boy ve uçlarına uygulayıp saçlarını topuz yap.

İkinci adım: Paketten çıkan kağıt boneyi başına yerleştirip bone üstünden saçlarına nazikçe masaj yap. 10 dakika kadar bekledikten sonra saçını durulayabilirsin.

2.Besleyici yağ krem

Yağları saç bakımında kullanmanın saçlarımızda nasıl harikalar yarattığını artık hepimiz biliyoruz. Son zamanlarda ise saç bakımında yepyeni bir trend var; yağ içeren saç bakım kremleri! Eminiz ki sen de besleyici yağ kremleri duymuşsundur. Peki, saçlarına ne gibi faydaları olduğunu ve nasıl kullanacağını biliyor musun?

Besleyici yağ kremlerin saçlarımıza etkileri:

Güzellik ritüellerimize yeni eklenen besleyici yağ kremler, aslında kış-yaz fark etmeksizin daima kullanmamız gereken ürünlerden. Ancak özellikle bu soğuk kış aylarında, fön makinesi ile sık sık kurutmaktan, ısıyla şekillendirmeden cansızlaşan, matlaşan, kabaran saçlarımızı hayata döndürmek için bire bir!

Besleyici yağ krem olarak da sana önerimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem. Bu besleyici yağ krem, özellikle “saçlarımı ağırlaştırır mı" diye düşünenler için ideal çünkü hafif, krem dokusu ile saçlarını ağırlaştırmadan, yağlı his bırakmadan besler.

Durulanmaya gerek olmadığı için yağ kremi günlük olarak kullanabilirsin. Gün içinde saçlarını cansız hissettiğinde ya da saçın kabardığında boy ve uçlarına uygulayıp canlı, pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin.

3.Şekillendirici sprey ve köpükler

Saçlarını şekillendirmek son zamanlarda senin için zorlaştı mı? Kışın saçın kabarıyor, zor şekil alıyorsa şekillendirici köpük ve spreylerden destek alabilirsin. L’Oréal Paris Elnett’in saç şekillendirici spreyleri ve köpükleri ise bu konudaki en büyük yardımcılarından olmaya aday!

Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile hem saçlarını şekillendirdikten sonra sabitleyip gün boyunca bozulmamasını sağlayabilir hem de Argan yağı ile saçlarının parlamasına destek olabilirsin. Elnett Belirgin Dolgun Bukleler için Köpük ve Dalgalı Saçlar için Köpük’le de elektriklenmeyen, kabarmayan mükemmel bukleler ve dalgalar elde edebilirsin.

4.Isı koruyucu kremler

Kış aylarında daha çok fön makinesi, düzleştirici kullandığımız bir gerçek… Ancak ısının etkilerinden saçlarımızı korumak için atabileceğimiz bir adım var! Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi’ni saçlarını ısının zararlı etkilerine karşı korumak için, saçını kurutmadan, maşa, düzleştirici gibi aletleri kullanmadan önce saçının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Böylece saçların hem 230 dereceye kadar ısıdan korunur, zarar görmez hem de beslenir, onarılır. Daha ne olsun? :)

Artık saçların kış aylarında da ışıl ışıl parlak, ipeksi yumuşaklıkta ve capcanlı olacak!

Photo credit: istock.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?