Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!


Pembe kuvars taşı özellikleri ve faydaları hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik.

Sevgi taşı ve aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars, en popüler doğal taşlar arasında yer alıyor. Takıdan cilt bakımına pek çok alanda kullanılabilen ve şifalandırıcı etkisiyle bilinden pembe kuvars taşı özellikleri ve faydalarını tüm detaylarıyla anlatıyoruz!

Pembe kuvars taşı nedir?

Pembe kuvars taşı nedir?

Pembe kuvars taşı, kuvars ailesine ait, açık pembe renkli ve yarı değerli doğal taştır. Bulunduğu ortama aşk, sevgi, mutluluk ve huzur getirdiği düşünülür ve çok eski çağlardan beri kullanılır.

Pembe kuvars taşı, en sık Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika’da çıkarılır. Pembe kuvars bileklik, kolye ve yüzük gibi takılarda çok sık kullanıldığı gibi, pembe kuvars masaj aletleri ile cilt bakımı da yapılır. Aynı zamanda meditasyon sırasında, sevgiyi geliştirme ve huzur etkisi ile de sık sık tercih edilir.

Pembe kuvars taşı özellikleri nelerdir?

Pembe kuvars taşı özellikleri nelerdir?

Pembe kuvars faydaları en çok merak edilen konular arasında geliyor. Aşk taşı olarak bilinen pembe kuvars taşının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Pembe kuvars, kalp çakrasının taşıdır ve taşıyan kişiyi duygusal anlamda şifalandırır.
 • Bulundurulduğu ortama sevgi, aşk, mutluluk ve huzur getirir.                    
 • Olumsuz düşünceleri temizler, koşulsuz aşka yer açarak güçlenmesini sağlar.
 • Romantik bağı teşvik eder.
 • Stres ve kaygıyı hafifletir, rahat bir ortam yaratır.
 • Öfke ve kırgınlığı iyileştirir, kalbin rahatlamasını sağlayarak sakinlik verir.
 • Taşıyanların kendilerini keşfetmesine, tanımasına ve kendilerini sevmesine yardımcı olur.
 • Baş ağrısını azaltma, kaygı ve stresi gidermede etkilidir.
 • Tek başına kullanılabildiği gibi kolye, bileklik ve yüzük şeklinde de üstte taşınabiliyor.

Pembe kuvars taşı cilt bakımında nasıl kullanılır?

Pembe kuvars taşı cilt bakımında nasıl kullanılır?

Pembe kuvars taşı cilt bakımında da çok sık kullanılıyor. Antik Mısır’da yaşlanmayı geciktirdiğine inanılan bu taşın stresi azaltma ve vücudu dengeleme özellikleri, cilt bakımından da son derece etkili. Pembe kuvars taşından masaj aletleri ile cilde masaj yaparak cildin daha sıkı olması sağlanırken, yaşlanma belirtilerinin de önüne geçilebiliyor.

Yüz serumu uygularken pembe kuvars gua sha taşı ile masaj yaparak hem serumun cildine daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilir, hem de yüz masajı ile cildinin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsin. Pembe kuvars taşının stres giderici ve dengeleyici özelliği, dış faktörlerin ciltte neden olduğu etkileri gidermeye yardımcı oluyor.

Editörün Önerisi: Yaşlanma karşıtı bakımda retinol ve hyaluronik asit gibi içerikler son derece etkili. Biz cilt bakımı rutinimizde pembe kuvars gua sha veya roller ile masaj yaparken Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Serum’u kullanmayı çok seviyoruz. Cilt görünümünü yenileme, cilt bariyerini güçlendirme ve cildi onarma özelliği olan bu gece serumu, pürüzsüz, daha sıkı ve aydınlık bir cilt görünümü sağlıyor. Pembe kuvars gua sha taşı ile masaj yapılarak uygulandığında ise cilde çok iyi bir şekilde nüfuz ediyor. Mis gibi lavanta kokusu ise, pembe kuvars’ın şifalandırıcı etkisiyle birleştiğinde sakinlik ve huzur veriyor.

Bununla birlikte, koyu leke karşıtı Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum, kırışıklık görünümü için C vitaminli Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate Serum ve retinollü Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum, pembe kuvars masaj aleti ile kullanmayı sevdiğimiz diğer favori Kiehl's serumlarımızdan.

Pembe kuvars taşı hangi çakra ile ilgilidir?

Pembe kuvars taşı hangi çakra ile ilgilidir?

Pembe kuvars taşı, kalp çakrası ve boğaz çakrası ile ilişkilendirilir. Üstte taşındığında kalp çakrasını aktive eder. Yaydığı frekans ve titreşimlerle kişinin sevgi konusunda dönüşüm yaşamasını sağlar. Sevgiye ve aşka daha açık olma, hem kendini hem de başkalarını sevme konusunda destek sağlar.

Pembe kuvars taşı arındırma nasıl yapılır? Nasıl temizlenir?

Kristallerin hem ilk alındığında, hem de düzenli aralıklarla arındırılması gerekiyor. Doğal taşların üzerlerinde topladıkları negatif enerjiyi arındırmak ve enerjilerini düzenlemek için son derece önemli. Pembe kuvars taşını arındırmak için de aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsin:

Akan suda arındırma: Pembe kuvars su ile temas edebilen bir taş olduğu için akan suda bir süre yıkayabilirsin.

Ay ışığı ile arındırma: Doğal taşları arındırmak için ay ışığı da çok sık kullanılan bir yöntemdir. Pembe kuvars taşını bir gece pencere önünde bırakarak ay ışığı ile arınmasını sağlayabilirsin.

Topraya gömerek arındırma: Pembe kuvarsı arındırmak için dışarıda bir toprağa veya evde saksıya gömebilirsin. 24 saat beklettiğinde doğal taşın arınacaktır.

Tütsü ile arındırma: Doğal taşları arındırmak için en sık kullanılan yöntemlerden biri de tütsü ile arındırma yöntemidir. Sevdiğin tütsüyü yakıp pembe kuvars taşını yanına koyabilirsin.

Pembe kuvars hangi burcun taşıdır?

Pembe kuvars hangi burcun taşıdır?

Doğal taşlar sıklıkla burçlarla ilişkilendirilir ve her burcun özelliğine göre ona uygun bir doğal taşı vardır. Doğal taşlar burçlara göre seçilebildiği gibi bundan bağımsız olarak isteğe göre de seçilebilir. Eğer bir taşı gördüğünüzde yakınlık duyar ve dokunmak isterseniz, sizi çekerse, o taş size uygundur. Pembe kuvars taşı yeni başlayanlar için de son derece uygundur.

Pembe kuvars hangi burcun taşıdır sorusunu da şu şekilde yanıtlayabiliriz:

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Başak
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?