Pirinç suyu ile saç uzatmak mümkün mü?

Pirinç suyu ile saç uzatmak mümkün mü?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hızlı saç uzatmak hepimizin dönem dönem arzuladığı konuların başında geliyor. Saçlarının hemen uzamasını, parlak ve sağlıklı görünmesini istemen çok normal, peki bu hayalini nasıl gerçekleştireceksin? Doğal saç bakım önerilerini takip edenler eminiz pirinç suyuyla saç uzatma tavsiyelerini görmüştür. Gerçekten pirinç suyuyla saç yıkamak saçların hızlı uzamasını sağlıyor mu? Pirinç suyunun saça faydasını ve pirinç suyunu nasıl kullanman gerektiğini anlatıyoruz. Hızlı saç uzatmak isteyenleri makalemizin devamına alabiliriz!

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

 Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

·       Saçların yeniden yapılanmasını sağlar,

·       Pirinç suyu saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur,

·       Pirinç suyunun içeriğindeki A, B ve C vitaminleri saçların daha sağlıklı olmasını sağlar,

·       Saçların parlaklığını arttırır,

·       Saçlara hacim katar,

·       Saç derisini rahatlatır,

·       Saçlara bakm yapar,

·       Saçları yumuşatır.

Pirinç Suyu Saç Uzatır Mı? 

Pirinç suyunun son dönemde sosyal medyada saç uzatmak için sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Hatta TikTok'ta viral olan saç trendlerinden diyebiliriz. 

Saç için pirinç suyu kullananlar saçların daha hızlı uzadığını söylüyor fakat pirinç suyu saç uzatma için üretilen bir bakım ürünü değil. Bu nedenle saça pirinç suyu, saç bakımında kullanmak için hiç bir testten geçmemiştir. Bizim gibi saç sağlığını düşünüyorsan pirinç suyuyla saç uzatmayı denemek yerine saç derisinde hassasiyet yaratmayan saç bakım ürünleri kullanmanı öneririz. Pirinç suyunun istenmeyen etkilerinden kaçınmak için saçları uzatan saç bakım ürünlerini seninle paylaşalım. 

Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Pirinç suyu saç bakımında nasıl kullanılır?: Pirinç saç maskesi yapmak için bir bardak pirinci 15 dakika boyunca kaynatmalısın. Sürenin sonunda pirinçleri süzgeçle al ve pirinç suyunu sakla. Pirinç suyu bakımı genellikle banyo sonrasında saç durularken tercih ediliyor. Saçlarını şampuan ile yıkadıktan sonra pirinç maskesi saç bakımı için ayırdığın suyla durulayarak saç uzatma etkisini deneyebilirsin. 

Saç Sırları Editörlerinin Saç Uzatma Önerileri:

Gelelim pirinç suyu gibi yöntemler yerine, saçlarını en doğru şekilde nasıl uzatabileceğine. Saç için pirinç suyu kullananların yorumları her ne kadar güzel olsa da biz doğal yöntemler yerine kendi denediğimiz yöntemleri daha güvenli buluyoruz. Aşağıdaki önerilerimizle sen de saçlarını sağlıklı şekilde uzatabilirsin. 

1.Doğru saç bakım ürünleri kullan

Doğru saç bakım ürünleri kullan

Şampuan seçerken her zaman ihtiyacına uygun ürünlere yönelmelisin. Uzun saçlara kavuşmak istiyorsan saç tellerini onaran, bakım yapan ve saç uzamasını destekleyen şampuanları kullanmalısın. Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı, formülündeki Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler sayesinde saçlarını besliyor ve onarılmasına yardımcı oluyor. Uzun ve bakımlı saçların hayalini kuruyorsan, saç uçlarını kırmayan bu şampuanı en kısa zamanda kullanmaya başlamalısın. 

Editörün önerisi: Yıpranan saçlarını sürekli uçlarından kestirmek zorunda kalıyorsan durulanmayan bakım kremlerini kullanma zamanın geldi demektir. Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi, saç uçlarına ve boylarına bakım yaparak daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlar. Saçların daha kolay taranır ve saç uçlarındaki kırıkların zamanla azaldığını fark edersin. Sürekli saçlarını kestirmek yerine uzun saçlarının keyfini çıkarmaya başlamalısın.

2.Sönük saçlarını canlandır

Sönük saçlarını canlandır

Saçlarını uzatmaya başladıktan sonra hep sönük, cansız ve mat göründüğünü düşünüyorsan Kérastase Resistance Bain Extentioniste Saç Banyosunu sana öneririz. Zayıflamış saçlar için Vita-Ciment kompleksi içeren bu şampuan, keratinin işlevini taklit ederek ve saçı yeniden yapılandıran Pro-Keratine sahip! Böylece saçların uzadıkça gücünü yitirmiyor ve sönükleşmiyor. Tam tersi saçların dolgunlaşarak uzuyor. Saç tellerinin yenilenmesini ve uzun saçlarının daha dolgun görünmesini sağlamak için Kérastase Resistance Bain Extentioniste saç banyosunu her yıkamada kullanmalısın. 

3.Saç maskesini atlama

Saç maskesini atlama

Uzun saçlarının daha bakımlı ve dolgun görünmesini sağlamak için düzenli olarak saç maskesi yapmanı öneririz. Saç maskesi, saçlarının yeniden yapılanmasına ve saçlarının daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bizim en sevdiğimiz saç maskelerinden biri olan Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske, saçlarının onarılmasına yardımcı oluyor. Böylece saç uçlarında görülen çatal çatal görünüm azalıyor ve saçlarımız daha pürüzsüz görünmeye başlıyor. Saçlarını uzatırken ne kadar çok bakım yaparsan uzun saçların o kadar sağlıklı görünecek.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?