Saç düzleştirme sonrası herkesin bilmesi gereken 7 ipucu

Saç düzleştirme sonrası herkesin bilmesi gereken 7 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarının pürüzsüz ve düzgün görünmesi çok hoşuna gidiyor değil mi? Saçların düz olunca istediğin saç modelini de kolayca elde edebiliyorsun. Tabii saç düzleştirme aletlerinin sık kullanımının saçlarımıza zarar verdiği gibi bir gerçek de var! İşte hem bu sorunla karşılaşmamak, hem de saçlarının düz görünümünü uzun süre korumak için sana bazı önerilerimiz var. Bakalım kalıcı düzleştirme için önerilerimiz nelermiş?

Saç düzleştirirken dikkat edilmesi gerekenler & ipuçları:

1.Saçlarını düzleştirdiğin günler arasında boşluk bırak

Saçlarını düzleştirdikten sonra hemen ertesi gün ya da aynı gün içinde bir kere daha düzleştirici uygulamamalısın. Kalıcı saç düzleştirme işlemi nedeniyle saçların ısıdan zarar gördüğü için arada 3-4 gün boşluk bırakıp saçlarının nefes almasına izin vermelisin.

2.Saçlarını koruma altına al

Saçlarını düzleştirmeden uygulaman gereken bir madde olsa da düzleştiricilerin saçlarına zarar vermemesi için oldukça önemli bir ipucu. Saçlarını ısının etkilerinden korumak için düzleştirmeden önce Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum gibi 230 derece ısıya kadar saçlarının zarar görmesini engelleyen bir ürünü kullanmalısın.

3.Duş alırken saçını havluya sar

Saçlarını düzleştirdikten sonra duş alırken ıslanıp elektriklenmemesi için saçına bone takıp duş almanı öneririz. Eğer boneye sığmayacak kadar gür ve uzun saçların varsa da pamuklu bir havluya saçlarını sarıp duş alabilirsin. 

4.Saçların kendiliğinden kurusun

Eğer saçların ıslaksa ve vaktin varsa saçlarını düzleştirmeden önce saçlarının kendiliğinden kurumasını sağla. Saçlarının tamamının kuruduğundan emin olana kadar da düzleştirme uygulamasına geçme. Hava sıcak ve nemli olduğu için saçlarını kurutma makinesi ile kuruttuğunda terleyebilir, saçlarının da nemlenip daha fazla kabarmasına neden olabilirsin.

5.Soğuk bir ortamda saçlarını düzleştir

Genelde saçlarını nerede düzleştiriyorsun? Duş sonrasında banyoda mı? İşte saçlarının çok fazla elektriklenmesinin nedenlerinden biri! Banyodaki nem, özellikle de biz duştan çıktıktan sonra çok fazla artar. Bu da saçlarını şekillendirdikten sonra hemen kabarmasına neden olur. Bu nedenle saçlarını düzleştirmek için yatak odanı tercih etmeli, hatta mümkünse klima veya vantilatörün olduğu bir odada düzleştirmeni öneririz. 

6.Yuvarlak fırçadan yardım al

Saç düzleştirme için ne yapmalı? Bu önerimiz özellikle uçları içe doğru düz saç görünümünü sevenlere gelsin! :) Saçlarını düzleştirirken, bir elinde düzleştiriciyi tutup, diğer elinle de yuvarlak bir fırçayla düz görünümü düzelterek saçlarını şekillendirebilirsin. Bu şekilde hem saçlarının uç kısımlarını içe doğru şekillendirmiş, hem de fırça ile düz görünümü pekiştirerek daha sağlam olmasını sağlamış olursun.

Saç düzleştirdikten sonra bakım önerisi

1.Son dokunuşu soğuk havayla yap

Sıra son dokunuşa geldiğinde Keratin içeren düzleştirici serumlardan yardım almanı öneriyoruz. Keratin içeren Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u saçının uç ve boylarına uygulayıp, saçlarındaki kabarmayı kontrol altına alabilir, saçlarının pürüzsüz  olmasını sağlayabilirsin. Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında saçların o kadar pürüzsüz olacak ki 4 cm'e kadar daha uzun bile görünecek! :)

Tabii bu görünümün sabitlenmesi, çok daha kalıcı bir düz görünüm için saç kurutma makinesinin soğuk havasından da yardım almanı öneririz. Tüm saçını düzleştirip, serumu uyguladıktan sonra soğuk hava ile saçlarını 1-2 dakika kurut ve hazırsın!

2.Saçlarını bir süre kulağının arkasına alma ya da toka takma

Saçlarını düzleştirdikten sonra eğer dümdüz, pürüzsüz bir görünüm elde etmek istiyorsan saçlarını kulağının arkasına almamalısın. Hatta saçlarını toplamamalısın çünkü lastik izi oluşabilir ve saçlarını ön kısmı dalgalanabilir, bu da saçlarının düz görünümüne engel olur.

3.Saten yastık kılıfı kullan

Düzleştirdiğin saçlarının sabah uyandığında elektriklenmesinden şikâyet ediyorsan saten yastık kılıfı kullanmayı deneyebilirsin.

Saç düzleştirmek için ürün önerileri

1.Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum

En önemli adımlardan birinde sıra! Düzleştirici de diğer ısıyla şekil veren aletler gibi saça güzel şekil veriyor ama maalesef saça zarar da veriyor! Saç düzleştirici saçı yakar mı? 230 derecenin üzerinde uzun süre saça ısı uygulamak saç yüzeyinin yanarak yıpranmasına yol açabilir. Özellikle sık ve üst üste kullanımlarda, aşırı yüksek ısıda kullanıldığında saçlar kuruyor, sağlıklı görünümünü kaybedebiliyor… 
İşte bu durumun oluşmasına engel olabilmek için saçı düzleştirici etkilerinden koruyan ürünler kullanmak şart. 

Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, düzleştirici uygulamasından önce saça uygulanan, saçı hem 230 derece ısıya karşı koruyup, hem de pürüzsüz düz görünmesini sağlayan favorilerimizden! Saç düzleştirme makinesiyle saçlarını düz bir görünüme kavuşturduktan sonra saçların nem ihtiyaç duyacaktır. Hem ihtiyacı olan nemi sağlayıp hem de elektriklenmeyi kolayca önleyebilirsin. Saçı düzleştirmeden önce ve sonrasında son dokunuşta uç ve boylara uygulayıp, bakımlı, dümdüz saçlarının tadını çıkartabilirsin!

2.L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi

Düz saç kesimi görünümünü uzun süre korumak istiyorsan artık bunu sağlaman da çok kolay! L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi kullanarak saçlarının uzun süre boyunca sabit, düz görünmesini sağlayabilirsin. Tam aradığın sprey değil mi :)

3.Matrix Total Results Mega Sleek Düzleştirici

Saçların kıvırcık, kalın telli olabilir ya da bir türlü kontrol altına alamıyor, elektriklenmeyen, düz, pürüzsüz saç görünümüne kavuşturamıyor olabilirsin. İşte bu soruna Herkes İçin Güzellik.com editörleri olarak bir çözüm bulduk; Matrix Total Results Mega Sleek Düzleştirici seri.

Saçların pürüzsüz bir görünümde olabilmesi için aslında beslenmesi gerekiyor. Bu besini, yeterli nemi saçlarına sağladığında şekil vermen de daha kolay olur. Shea Ağacı yağı saçlarına özel bir bakım yapar ve saçının ihtiyacı olan besini sağlar. Mega Sleek Düzleştirici seri de Shea Ağacı yağı içeriyor ve saçları besleyerek yumuşak, pürüzsüz saçlar vadediyor.

Normalde düzleştirici etkiye sahip saç bakım ürünleri saçları ağırlaştırsa da Mega Sleek, saçlarını ağırlaştırmadan besleyip, kabarmayı önlüyor.

Nasıl uygulanıyor?

Şampuan ve saç kreminden oluşan bu seriyi şu şekilde kullanabilirsin:

1.Şampuan

Günlük olarak kullanabileceğin bu şampuanı, ıslak saçlarına, saç derine masaj yaparak, köpürterek uygulayabilirsin. Ardından durulayıp, saçların uzun, kalın telli veya gürse bir şampuan daha yapabilirsin.

2.Saç kremi

Saç kremini şampuan sonrasında saçlarının uçlarına ve boylarına uygulayıp, durulayabilirsin. Hatta saçlarında 2-3 dakika beklettikten sonra durulamayı deneyebilirsin.

Düzleştirme aşaması:

Mega Sleek şampuan ve saç kremi saçtaki kabarmayı önleyeceği için bu aşamadan sonra düzleştirmek kolaylaşır ve saçların düzleştikten sonra pürüzsüz olur. Düzleştirme aşamasında da şu sıralamayı takip edebilirsin:

-Saçlarını Mega Sleek serisi ile şampuanlayıp kremledikten sonra nemli saçlarını tara.

-Ardından saçlarını tarayarak kurutmaya başla.

-Saçlarının tamamı kuruduktan sonra da düzleştirici yardımıyla düzleştir ve hazırsın! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?