​Saçının ihtiyacını biliyor musun? En uygun bakımı seç!


Sen de saçlarına en uygun bakımı bulana kadar sürekli şampuan değiştirenlerden misin? Her saç tipinin farklı ihtiyacı olduğu için saçların için en doğru şampuanı bulmak şart. Kepekliden, dökülme sorununa, yağlı saç derisinden, yıpranmış saçlara kadar birçok saç problemi ve buna çözüm sağlayan şampuan var. Ancak saçına hangi bakımın iyi geleceğini hala bulamadıysan, önerilerimize kulak verebilirsin!

1.Yıpranmış saçlar

Sık sık ısı ile şekillendirilen, yoğun işlem gören saçlar bir süre sonra yıpranmaya, canlılığını kaybetmeye ve zayıflamaya başlar. Eğer sen de yıpranmış saçlara sahipsen, saçlarının günden güne onarılmasını ve yapısının güçlendirilmesini sağlayabilen, içeriğindeki ''Bio Seramid'' ile saçlarını yeniden yapılandırabilen bir şampuanı kullanmalısın.

2.Dökülen, güçsüz saçlar

Saçlarını uzatmak istiyorsun ama dökülme nedeniyle istediğin saç uzunluğunu elde edemiyor musun? Saçın yeniden yapılandırılmasında önemli rol oynayan aminoasitlerden biri olan Arginine ile zenginleştirilmiş şampuanları denemeni öneririz. Bu şampuan sayesinde saçların artık güçlenerek uzayacak!

3.Kırık saç uçları

Sert taramak, maşa, fön gibi işlemler ve çevresel faktörler nedeniyle saçlar yıpranır, özellikle saç uçlarında kırılmalar görülür. Kırık saç uçlarını onarıp, saçı güçlendirerek, kırık oluşumunu engelleyebilecek, formülünde Lak 1000 bulunan şampuanlar kırık saç sorunu için ideal bir tercih olur.

4.Kuru saçlar

Saç, ihtiyacı olan besini alamadığında, yumuşaklığını, parlaklığını yitirir, kuru, mat bir görünüm oluşur. Besleyici yağlar içeren bakım şampuanları kullanarak saçlarını kökten uca besleyip, ipeksi bir yumuşaklığa ve sıradışı parlaklığa kavuşabilirsin!

5.Kepek sorunu

Mevsim geçişlerinde, bazen dönemsel olarak, bazen de stres gibi nedenlerde ortaya çıkan kepek sorunu, beyaz döküntüler şeklinde kendini gösterip, kaşıntıyı da beraberinde getirir. Saçlarını düzenli olarak, Zinc Pyrithione içeren, kepek sorununu hedefleyen şampuanlarla yıkamalısın.

Sana en uygun bakımı hala bulamadığını mı düşünüyorsun? Elseveiledegistir.com'a tıklayarak testi çözüp saçlarına en iyi bakımı sunacak çözümleri bulabilirsin!


Photo credit: istockphoto.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala