Trend Alarmı: Bulut Cilt Nedir?

Trend Alarmı: Bulut Cilt Nedir?

Kore cilt bakım trendi, cam cilt trendi derken sıra bulut cilt trendine geldi... Cildinin bulut gibi yumuşacık ve dolgun görünmesini isteyenler bu makalede buluşuyor. 

Yeni cilt bakım trendlerini takip etmeyi ve mümkünse kendi cildimizde denemeyi çok seviyoruz. En son makyaj trendlerinin Kore'den çıktığını biliyorsun. Kore cilt bakımı trendi, glass yani cam cilt görünümü derken şimdi de Kore'nin en popüler cilt bakım trendi bulut cilt oldu. 

Moda haftalarında ve sosyal medyada gördüğümüz bulut cilt trendi, ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Adı üzerinde, bulut gibi dolgun ve pürüzsüz görünen cilt için neler yapman gerektiğini Cildimveben editörlerinden öğrenebilirsin. 

Bulut cilt nedir?

Bulut cilt nedir?

Güney Kore'de popülerleşmeye başlayan bulut cilt görünümü aslında bizim için pek yabancı değil. Bulut cilt trendine göre cildimiz dolgun, pürüzsüz ve yumuşak görünmeli! Zaten biz de Cildimveben editörleri olarak cildin dolgun ve bulut gibi görünmesini çok seviyoruz. 

Bulut cilt görünümü için cildin cam gibi parlak görünmesi pek tercih edilmiyor. Bulut cilt trendinde yarı mat görünümler çok daha popüler! Cildin dolgun görünmesini sağlarken aynı zamanda pürüzsüz, lekesiz ve cilt renginin eşit görünmesi de çok önemli. Kısaca, bulut cilt modası cildinin en kusursuz ve ideal formunu tercih ediyor. 

Peki, cildinde dolgun, pürüzsüz ve eşit görünümü nasıl elde edebilirsin?

Cildini daha dolgun göstermek için

Cildini daha dolgun göstermek için

Bulut cilt trendi için cildinin pufuduk tıpkı bulut gibi görünmesi şart! Son yıllarda popüler olan dolgun cilt görünümü, Kore'den çıkan bu cilt trendi ile zirveye ulaşıyor. Cildinin bulut gibi görünmesini istiyorsan hyaluronik asit destekli nemlendiricileri kullanmanı öneririz. Hyaluronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma kapasitesine sahip olduğu için cildinin daha dolgun görünmesine yardımcı olur. 

L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici GFK20, içeriğindeki 2 çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyonuyla cildinin daha nemli ve dolgun görünmesini sağlıyor. Cildini yoğun bir şekilde nemlendiren bu krem, kırışıklıkların ve ince çizgilerin de azalmasını sağlayarak cildine daha pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Bulut cilt bakım trendi için Loreal Hyaluron Uzmanı nemlendiriciyi her gün kullanmalısın. Gündüz nemlendiricisi ile birlikte maske dokusundaki gece kremini de kullandığında en iyi dolgunluk sonucunu görebilirsin. 

Cildini daha pürüzsüz göstermek için

Cildini daha pürüzsüz göstermek için

Kore cilt bakım trendlerinden cam cilt trendinde cildin yumuşak ve adeta cam gibi parlak görünmesini amaçlıyorduk. Honey skin trendinde yani bal cilt trendine baktığımızda cildin bal gibi ışıltılı ve ultra aydınlık görünmesini tercih ediyoruz. 

Bulut cilt trendine geldiğimizde cildin dolgun ve ultra pürüzsüz, lekesiz olması bizim için çok önemli! Tıpkı gökyüzündeki puf puf bulutlar gibi cildimiz dolgun, tek renk ve pürüzsüz görünmeli. Cildindeki bu bulut efekti için Garnier Hyaluronik Asit Ampul Kağıt Yüz Maskesi kullanmaya başlayabilirsin. Sadece 5 dakika içinde cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlayan bu kağıt maske içeriğindeki karpuz özü sayesinde cildinin sıkılaşmasına da katkıda bulunuyor. %1 oranındaki hyaluronik asit cildinin nemlenmesini sağlar ve cildindeki pürüzleri azaltarak cildine ipeksi bir görünüm katar. Garnier kağıt maskeyi ihtiyacına göre haftada bir veya iki kere kullanabilirsin. 

Renk eşitliği sağlamak için

Renk eşitliği sağlamak için

Sen hiç renk eşitsizliği olan bir bulut gördün mü? Cildinin bulutlar gibi tek renk, pürüzsüz ve lekesiz görünmesini istiyorsan koyu leke karşıtı leke serumları kullanmanı tavsiye ediyoruz. En iyi leke serumlarından biri olarak gösterilen Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution, formülündeki C vitamini sayesinde koyu lekelerine etki ediyor ve cildinin tek tona ulaşmasını sağlıyor. 

Düzenli olarak Kiehl's leke serumunu kullananlar ciltteki leke görünümün azaldığını ve renk farklılıklarının dengelendiğini söylüyorlar. Aktive edilmiş C vitamini, cildindeki UV hasarına karşı etkili bir rol oynuyor ve lekelerinin daha az belirgin görünmesini sağlıyor. Cildindeki lekelerin azalması ve bulutlar gibi pürüzsüz görünmek için leke serumu sabah ve akşam günde iki kere cildine sürmelisin. Gündüzleri leke serumundan sonra cildini güneşten koruyarak yeni lekelerin oluşmasını da önleyebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?