​Uzun saçlar için yaz bakımı


Hepimiz upuzun, güzel saçların hayalini kuruyoruz… Özellikle yaz aylarında uzun saçlarla sahilde herkesin dikkatini üzerimize çekebiliyoruz. Uzun saç her zaman çekiciliğin ve güzelliğin bir göstergesi olmuştur. Tabii ki düzenli ve uygun bakım sağlandığında! Saça iyi bakıldığında, daha çabuk ve güçlü şekilde uzamaya devam edebilir, bunu da rehberimize göz atarak sağlayabilirsin!

Sihirli dokunuşlar yap!

Sihirli dokunuşlar

Bu kural çoğu zaman unutuluyor ama düzenli olarak saç derine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırarak saç büyümesini destekler. Bu sayede de saçlarının daha sağlıklı şekilde uzamasını hızlandırabilirsin.

Editör önerisi: Saçlarının sağlıklı şekilde uzamasına destek olmak istiyorsan sana özel bir önerimiz var: Elseve Dream Long serisi. Saçı derinlemesine beslerken yumuşaklık ve parlaklık veren Hint yağı, saçı güçlendiren vitaminler ve saçımızın ana maddesi olan keratini saça geri yükleyen bitkisel keratin içeren bu bakım, güçlü içerikleri sayesinde saçlara derinlemesine bakım yapıyor, onarıyor. Yaz boyunca Dream Long serisiyle saçlarına bakım yapabilir, uzun saçlarının göz alıcı görünmesini sağlayabilirsin.

Soğuk suyu unutma!

soğuk su kullan

Yazın kış aylarına göre daha sık saçlarımızı yıkıyoruz. Ancak banyoda saçlarını çok fazla sıcak suyla yıkamaktan kaçınmalısın. Sıcak suyla saçlarını yıkadığında saç derin tahriş olup zarar görebilir. Bu nedenle ılık ısıda banyoya devam edip, soğuk suyla banyonu sonlandırabilirsin. Hem sıcak yaz günlerinde serinlemiş de olursun.  :)

Kırıklarını onar!

kırıklarını onar

Yaz boyunca saçlarımız dış etkenler nedeniyle yıpranabilir, daha çok kırılabilir. İşte bu kırıklara engel olmak için biz yaz boyunca elimizden Elseve Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi'ni eksik etmiyoruz. Her banyo sonrasında saçlarımızı taramadan önce, hatta gün içerisinde saçlarımızı şekillendirmeden önce uygulayıp saç uç ve boylarımızı onarıp bakım yapıyoruz. Ayrıca misler gibi kokusu da cabası! :)

Özel saç fırçaları kullan!

özel saç fırçaları

Temiz ve kuru saçlarına durulanmayan bakım kremi sürdükten sonra yumuşak ve nazik şekilde fırçalayabilirsin. Eğer saç fırçan da organik ve doğal malzemelerden yapılmışsa, saçların daha parlak, elastik olur.

Bir ılık, bir soğuk!

ılık ısıyla kurut

Yaz aylarında hava sıcak olduğu için saçlarının kendiliğinden kurumasına izin vermeni öneririz. Ancak kurutman gerekiyorsa saçlarını kuruturken devamlı sıcak hava ile kurutmak yerine, bir ılık bir soğuk ısıyla kurutmaya çalış. Tabii ki her zaman soğuk hava vererek kurutmayı sonlandır. Ayrıca kurutmaya başlamadan önce de mutlaka bir durulanmayan bakım kremi kullanmayı unutmamalısın.

Saç maskesi kullanımına önem ver!

saç maskesi

Saç maskeleri, genelde saç bakım rutinlerimizde atladığımız adımlardan. Aslında, saçlarımızı yoğun şekilde beslemek için oldukça önemli. Saçlarımız yaz yıpranmalarına karşı yoğun bakım altında olduğunda, bu yıpranmalardan etkilenmez. Böylece sağlıklı şekilde uzamaya devam eder. Bunu sağlamak için Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske'yi saçlarına uygulayıp 3-4 dakika kadar beklet, ardından saçlarını durula. Hem saçların dipten uca beslenir, onarılır, hem de yumuşacık, ışıl ışıl parlak görünür! Harika değil mi? :)

Yazın da mükemmel düz saçlara ulaşabilirsin!

dream long mükemmel düz serum

Mükemmel düz saçlara ulaşmak için yazın uzun uzun uğraş vermene gerek kalmayacak, saçlarının pürüzsüz düz görünmesine katkı sağlayacak bir önerimiz var: Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum! Düzleştirici kullanmadan bile saçlarının dümdüz ve pürüzsüz olmasına, uzun saçlarının elektriklenmesine, kabarmaasına engel olma özelliğine sahip bu serum, Keratin içeriği ile ön plana çıkıyor. Kokusu ise tam anlamıyla mükemmel! :)


Photo Credit: Istockphotos.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!