Yağlanan saçlarını kontrol altına al!

Yağlanan saçlarını kontrol altına al!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her erkeğin kâbusu, yağlı saçlardır. Sık sık saçlarını yıkamana rağmen, gün içinde saçında ekstra yağlanan ve parlayan saçlar can sıkıcı olabiliyor. Yağlanan saçlarını birkaç adımda kontrol altına alabileceğini biliyor muydun? Nasıl mı? Okumaya devam et!

rnrn

Saçlarımız neden yağlanır?

rnrn

Kıl köklerimizdeki yağ bezeleri, saçımızın yumuşaklığını ve elastikiyetini sağlar. Fakat bazı sebeplerden dolayı fazla üretilen yağ miktarı, saçımızda parlak ve yağlı bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Özellikle ergenlik döneminde, vücudumuz daha fazla yağ salgıladığından saçlarımız daha yağlı ve dolayısıyla parlak gözükür.

rnrn

Çevresel faktörler

rnrn

Gün içinde aşırı terleme, hava kirliliği ve sigara içilen kapalı alanlarda bulunmak, saçlarının ekstra yağlanmasına neden olur. Sağlıklı yaşam, bol su içmek, B vitamini almak saçlarının yağlanmasını azaltacaktır.

rnrn

Yağlı saçları nasıl kontrol edebilirsin?

rnrn

Yağlı saçların için saç tipine uygun şampuan kullanmalısın. Yağlı saçlara özel üretilen bu şampuanlar ve bakım kürleri saçlarındaki yağlanmayı kontrol altına alıp, sağlıklı ve ışıltılı saçlara kavuşmanı sağlar. Bunun yanı sıra, saçlarını yıkarken sıcak su yerine ılık su tercih edebilirsin. Şampuanını, saç derine 5 dakika boyunca masaj yaparak uygulamalısın.

rnrn

Yaşam stiline ve kullandığın ürünlere dikkat ettikten sonra, saçlarındaki aşırı yağlanma sorununa güle güle diyebilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?