Yaşlandıkça Cildimizin İhtiyaçları Nasıl Değişir?

Yaşlandıkça Cildimizin İhtiyaçları Nasıl Değişir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaşlandıkça cildimizin de değiştiğini gözlemliyoruz. Neden yaşlandıkça cildimiz değişir ve cilt kalitemiz azalır? Aslında bunun cevabı sadece 'yaş almak' değil. Yaşlanırken etkisi altında kaldığımız çevresel faktörler cilt kalitesinin günden güne düşmesine yol açıyor. Gün içinde farkında olmadan yaptığın alışkanlıklar, mimikler hatta gülmek gibi eylemler gibi cildinde ince kırışıklıklara neden olabilir. Şimdi seninle cilt kalitesini etkileyen en önemli faktörleri paylaşıyoruz. Tabii ince kırışıklıklar için bulduğumuz çözüm önerileri ile birlikte! 

Güneş hasarı

Güneş hasarı

Korumasız bir şekilde güneş altında kalmak ciltte kırışıklık oluşmasına, kurumasına ve mat görünmesine yol açar. Her ne kadar güneşten korunmaya çalışsan da cildinde güneşin negatif etkilerini görebilirsin. 

Ciltteki güneş hasarını onarmak ve cilt kalitesini arttırmak için biz retinol kullanıyoruz. Retinol içeriği, cildimizdeki ciltteki en derin kırışıklıklar dahil tüm kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. L’Oréal Paris Retinol Gece Serumu, ciltteki kırışıklık görünümünü azaltırken aynı zamanda cildinin daha pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Gece serumu olarak kullanılan L’Oréal Paris Retinol serum, gece boyunca cildin yenilenmesine destek oluyor, cildi nemlendiriyor ve uzun vadeli kullanımda derin kırışıklıklarda bile etkili değişimler yaratıyor! %0,2 saf retinol, Hyaluronik asit ve doğal kaynaklı yağlar içeren Loreal retinol serumu 30 yaşının üzerindeki herkes için öneriyoruz. 

Kazayağı görünümü

Kazayağı görünümü

Göz çevresindeki derimiz, vücudun en hassas bölgelerinden biri. Bu nedenle yüzde ilk kırışıklık genellikle göz çevresinde kendini gösterir. Yaşlanmakla birlikte ciltte kolajen üretimi yavaşlar ve hyaluronik asit miktarı azalır. Bunların üzerine eklenen hava kirliliği, güneş hasarı ve göz kırpmak gibi istemsiz hareketler göz çevresindeki kırışıklıkların derinleşmesine yol açabilir. 

Göz çevresinin sıkılığını ve pürüzsüzlüğünü korumak için L'Oreal Paris Revitalift Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi kullanmanı öneririz. Göz çevresini hızlıca nemlendiren ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olan bu göz kremi, düzenli kullanımda ekstra sıkılaştırıcı etki gösteriyor. 4 haftada kazayağı kırışıklıklarının görünümü azalıyor ve göz çevresi daha aydınlık görünmeye başlıyor. Göz kremini her zaman sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanmalısın. 

Mat görünüm

Dolgunluk kaybı

Yaşlandıkça, hücre yenileme faktörümüz (CRF) yavaşlar. Bebeklerde cilt yenileme hızı 14 günde, ergenlik döneminde 21-28 günde, orta yaşta 28-42 günde ve 50 yaş üzeri 42-84 günde cildimiz yenileme döngüsünü tamamlayabiliyor. 

Hücre yenilenmesi, cildimizin epidermisin en alt tabakasından en üst tabakaya giden ve sonrasında ölü derilerin atıldığı, yeni deri hücreleri ürettiği bir süreçten meydana gelir. Böylece cilt yüzeyinde ölü deri hücreleri birikmez. Yaşlandıkça cildimizin en üst tabakası donuklaşmaya başlar. Bu nedenle cilt yenilenmesini desteklemek ve cilt yüzeyindeki mat görünümü ortadan kaldırmak için düzenli olarak peeling yapmalısın. Cildinin ışıltısını ortaya çıkarak peeling önerisi isteyenler için L'Oreal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peeling'i öneririz. Üzüm çekirdeği yağı içeren Loreal peeling, cildinin aydınlanmasını ve parlamasını sağlıyor. Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri uzaklaştırır ve cilt yenilenme sürecine destek olur. Formülündeki E vitamini ve Monoi yağı cildine bakım yaparak onarılmasına yardımcı olur. %100 doğal kaynaklı 3 şeker (esmer, sarı, beyaz) içeren peeling sayesinde yaşlanma dönemindeki mat görünümden kurtulabilirsin. 

Dolgunluk kaybı

Dolgunluk kaybı

Ayna karşısına geç ve parmağınla yüzüne hafifçe bastır. Parmağını kaldırdıktan sonra cildinde anında dolgunluk görünümü oluşmuyorsa kolajen ve elastin desteğine ihtiyacın var demektir. Endişelenme, yaşlanma döneminde cildinin dolgunluğunun azalması çok normal. 

Cildine dolgunluk kazandırmak için L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem kullanmanı öneririz.  2 çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyonuyla zenginleştirilen bu krem, cildinin nemlenmesini ve ihtiyacı olan dolgunluğa kavuşmasına yardımcı olur. Mikro Hyaluronik asit, epidermis tabakasına etki ederek cilde dolgunluk katar ve cildinin esnekliğini arttırır. 

Koyu halkalar ve göz altı torbaları

Koyu halkalar ve göz altı torbaları

Göz altında koyu halkalar ve torba görünümü oluşuyorsa hemen kontrol altına almaya başlamalısın. Çünkü göz çevremizdeki derimiz oldukça ince ve hassastır. Yaş aldıkça bu deri incelmeye devam edecek. Bu nedenle eğer göz altlarında uzun süredir koyu halkalar oluşuyorsa maalesef ileride bu halkaların daha da koyulaşacağı anlamına gelir. 

Göz altı halkalarından kurtulmak için gece uyurken yastığını yükseltmeli ve kan dolaşımının daha sağlıklı ilerlemesini sağlamalısın. Yüzüstü yatmak yüzünde ödem oluşmasına neden olur. Sağına veya soluna doğru uyuyarak göz çevresindeki şişkinliği en aza indirebilirsin. Günlük göz altı nemlendiricisi kullanmak da göz çevresinin pürüzsüzlüğünü koruyacak. L'Oreal Paris Mucizevi Yağ Günlük Bakım Göz Kremi formülündeki arı sütü ve Shea yağı sayesinde göz çevresini onarıyor ve besliyor. Göz çevresinin sıkılaşmasına ve yoğun bir şekilde nemlenmesine yardımcı olan bu kremi en az 4 hafta boyunca düzenli kullanarak kusursuz görünüme sahip olabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?