Yaşlanmayı Hızlandıran Alışkanlıklarla Vedalaşma Zamanı!

Yaşlanmayı Hızlandıran Alışkanlıklarla Vedalaşma Zamanı!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

“Hiç yaşlanmamak mümkün mü?” diye sorsan sana mutlulukla “Evet!” demeyi çok isterdik lakin gerçekler pek böyle değil. Hiç yaşlanmamak mümkün olmasa da, yaşlanmayı yavaşlatmak ve iyi yaş almak mümkün. Bunun içinse yaşlanmayı ne hızlandırır öğrenmek ve bunlardan uzak durmak gerekiyor. Hadi öyleyse, yaşlanmayı hızlandıran alışkanlıklar nelerdir birlikte bakalım!

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte bazı değişiklikler meydana geliyor. Azalan kolajen üretimi cildin sıkılığını bozarken, kuruluk sebebiyle ince çizgi ve kırışıklık görünümleri oluşmaya başlayabiliyor. Doğal süreçte meydana gelmesi normal olan bu değişiklikler, bazı durumlar sebebiyle erken yaşta görülmeye başlayabiliyor. Bu noktada cildi hızla yaşlandıran alışkanlıkları gözden geçirmek gerekiyor. Sen de erken yaşlanmaya neden olan faktörleri öğrenmek ve erken yaşlanmaya karşı alınabilecek önlemleri bir an önce almaya başlamak istersen doğru yerdesin. Hazırsan, erken yaşlanmamak için neler yapılmalı anlatmaya başlıyoruz!

Kötü Beslenmeyi Bırak

Kötü Beslenmeyi Bırak

Eğer sıklıkla şekerli, yağlı ve işlenmiş gıdalar tüketiyorsan bunun yaşlanma sürecini hızlandırdığını bilmelisin. Bir beslenme uzmanına danışarak kendin için en doğru beslenme programını uygulamaya başlayabilir, yaşlanmayı geciktiren besinler nelerdir öğrenerek bunları beslenmene dahil edebilirsin. 5 Adımda Sağlıklı Beslenme Önerileri makalemize göz atmanda da fayda var. Unutma, iyi yaş almanın yolu en başta iyi beslenmekten geçiyor!

Susuz Kalma

Susuz Kalma

Yetersiz su içmek cildin yaşlanma hızını fazlasıyla artırıyor. Susuz kalmak, cilt kuruluğuna sebep olarak ince çizgi ve kırışıklık görünümlerinin oluşumunu hızlandırıyor. Sen de erken cilt yaşlanmasını azaltmanın yollarını arıyorsan, günlük olarak yeterli miktarda su içmeye özen göstermelisin. Bu sayede cildini içten etkili bir şekilde besleyebilirsin.

Cildini Nemsiz Bırakma

Cildini Nemsiz Bırakma

Cildi düzenli olarak nemlendirmemek ince çizgi ve kırışıklık oluşumlarına davetiye çıkarıyor. Bu nedenle sabah ve akşam düzenli olarak mutlaka nemlendirici kullanmalısın. Nemlendiriciden önce hyaluronik asit içeren bir serum kullanarak cildinin yaşlanma hızını yavaşlatabilirsin.

Bunun için bizim sana önerimiz Vichy Liftactiv %15 Saf C Vitamini Serum! Bu C vitamini serumu, antioksidan içeriğiyle cildin aydınlık görünüme kavuşmasını sağlarken ince çizgi ve kırışıklık görünümlerinin azalmasına da yardımcı oluyor. Aynı zamanda içeriğindeki hyaluronik asit, E vitamini ve Vichy Volkanik Suyu ile cildin ideal nemini korumaya katkı sağlıyor.

Makyajla Uyuma

Makyajla Uyuma

Yeryüzündeki en yorucu günü yaşamış olsan bile makyajla uyumak hiçbir zaman iyi bir fikir değil. Makyaj temizlenmediğinde ciltte kalan kalıntılar gözenekleri tıkıyor ve cildin yenilenme sürecini sekteye uğratabiliyor. Bu nedenle gece cildinin yenilenmesini sağlamak için etkili bir cilt temizliği yapmalı ve güzellik uykuna temiz bir ciltle dalmalısın. Aksi takdirde cildinin hızla bozulmasına ve yaşlanmasına neden olabilirsin.

Yaşlanma Karşıtı Bakımı İhmal Etme

Yaşlanma Karşıtı Bakımı İhmal Etme

Eğer 20’li yaşlardaysan eskiden reklamlarda gördüğün o sana çok uzak gelen yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini kullanmanın sırası geldi. Ve merak etme, bu üzücü bir durum değil! Aksine cildini zamanın etkilerine karşı erken yaşta korumaya başlayarak iyi yaş almanın önünü açacaksın!

Biz Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Kremi’ni severek kullanıyoruz. Zengin içeriğiyle ciltte üç kat daha fazla kolajen üretimine yardımcı olan bu Vichy krem, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümünü mümkün kılıyor. İnce çizgi ve kırışıklık görünümlerinin azalmasına katkı sağlayan bu gündüz kremi, hızlı emilen ve yağlı his bırakmayan yapısıyla da her defasında kalbimizi çalıyor. Sen de çok seveceksin!

Güneş Kremi Kullanmayı İhmal Etme

Güneş Kremi Kullanmayı İhmal Etme

Ozon tabakasının gördüğü zararla birlikte günümüzde artık çok daha fazla UV ışını dünyaya ulaşıyor. Cilt yaşlanmasını hızlandıran faktörlerin başında ise güneş koruyucu kullanmadan güneşe maruz kalmak geliyor. Cildimizi güneş ışınlarına karşı koruma altına almak için bizim tercihimiz Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Güneş Kremi Yaşlanma Karşıtı SPF 50+

Gelişmiş UVA ve UVB koruması sunan bu güneş kremi, aynı zamanda güneş kaynaklı yaşlanma belirtilerini azaltmaya da yardımcı oluyor. Cilt yaşlanması nasıl geciktirilir görmek için sen de bu SPF50 güneş kremini kullanabilirsin!

Yaşlanmayı yavaşlatan iksir henüz bulunamadı. Ancak alışkanlıklarımızı değiştirmenin anahtarı bizim elimizde! Sen de yaşlanmayı hızlandıran etkenlerden uzak durarak cildinin ideal görünümünü korumayı başarabilirsin. Önerilerimizi uygulamayı sakın unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?