Yaz Biterken Sağlıklı Bir Cilt Görünümü için 3 Olmazsa Olmaz Adım!

Yaz Biterken Sağlıklı Bir Cilt Görünümü için 3 Olmazsa Olmaz Adım!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz mevsimi ve tatil planlarımız yavaş yavaş artık Eylül’ün gelişiyle biterken, güneşe teslim ettiğimiz cildimizi sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için yapmamız gerekenler var.

Yaz Aylarının Cildimizdeki Etkileri:

Yaz Aylarının Cildimizdeki Etkileri

Yaz mevsimi boyunca bronzlaşan cildimiz bir süre sonra ışıltısını kaybedip lekeli görünmeye ve kuruyarak pul pul dökülmeye başlıyor.

Aşırı kuruma dönemini takip eden yağlanma ise akne gibi cilt endişelerimizin artmasına sebep olabiliyor. Peki, yeniden sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek çok mu zor? Aslında değil, çok fazla kafanı karıştırmadan cilt bakımında olmazsa olmaz 3 temel adımı bu yazımızda senin için derledik.

3 Adımda Sağlıklı Bir Cilt:

  • Antioksidan içerikli ürünleri tercih edebilirsin

3 Adımda Sağlıklı Bir Cilt

Öncelikle cildini stres, yeme bozuklukları, hava kirliliği gibi çevresel etkenlerin sebep olabileceği hasara karşı korumak ve erken yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak için mutlaka antioksidan içerikli bir ürün kullanmanı öneriyoruz!

SkinCeuticals saf C vitamini içeren antioksidan serumları deneyebilirsin bunun için. Bu serumlar yüksek konsantrasyonda saf C vitamini ve phloretin, ferulik asit gibi diğer antioksidan içerikleri içeriyor. Kendi cilt tipine ve durumuna uygun olanını seçmen buradaki en kritik adım tabi ki.

  • Hyalüronik Asit içeriğine sahip ürünleri tercih edebilirsin

Hyalüronik Asit içeriğine sahip ürünleri tercih edebilirsin

Devam edelim, olmazsa olmaz ikinci adımımız ise hyalüronik asit içerikli bir ürün ile cildine ihtiyacı olan nemi sağlamak. 20’li yaşlarımız itibariyle cildimizde doğal olarak bulunan hyalüronik asit içeriği azaldığı için cildimiz nem eksikliği ile dolgun ve sıkı görünümünü kaybediyor.

3.Güneş korumasını unutma!

Güneş korumasını unutma!

Ve son olarak, iyi bir cilt bakımının olmazsa olmazı olarak hepimizin aklına gelen şeylerden biri ise iyi bir güneş koruma!

Bu olmazsa olmaz 3 adım içeren bakım rutiniyle yeni mevsim başlarken senin de sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşacağını düşünüyoruz. Unutma ki cildindeki değişimi ne kadar erken görmek istiyorsan o kadar erken önlem almalısın. :) 

Bu adımlara ek olarak spesifik cilt endişelerin için profesyonel cilt bakım uzmanlarından destek almak istersen, buradan SkinCeuticals websitesini ziyaret edebilir ve sana özel detaylı bir bakım rutini oluşturabilirsin. 😊 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?