Yaz sonrasında evde saç bakımı nasıl olmalı?

Yaz sonrasında evde saç bakımı nasıl olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Deniz, kum, güneş derken tatilin tadını doyasıya çıkardık! Sıcaklarda denizden çıkmadık, saatlerce güneşin altında uzandık. Peki ya saçların da en az senin kadar yazın keyfini çıkardı mı? Artık denizin ve güneşin olumsuz etkilerini saçlarından silme vakti! Bugün itibari ile saçlarını özel bir bakıma alarak yeni mevsime sağlıklı, güçlü saçlarla girebilirsin!

Yazın saçlara olumsuz etkisi nedir?

Yazın saçlara olumsuz etkisi nedir?

Aşırı sıcak, güneşin zararlı UV ışınları, havuz kloru, deniz tuzu saçların kurumasının bir numaralı nedenlerindendir. Bu nedenle yaz aylarında saçlarımız hiç olmadığı kadar güçsüz, kuru ve cansız görünür. Özellikle bir de yaz dönemi boyunca saçlarına özel bir bakım yapmadıysan veya önlem almadıysan güçsüz saçlarının ne kadar da zarar gördüğünü fark edebilirsin…

Saçların çok sertse, eski yumuşaklığından eser yoksa cansız ve zayıfsa saçların maalesef gücünü kaybetmiş demektir. Hatta hafiften dökülmeler de başlamış olabilir... Ancak bu duruma artık engel olmak gerekir! Saçlarını güçlendirerek, sağlıkla parlayan, yumuşacık, capcanlı görünüme kavuşabilirsin.

Yazın olumsuz etkilerini saçından sil

Yazın olumsuz etkilerini saçından sil

Eğer saçlarında yukarıda belirttiğimiz gibi zayıflık, kuruluk, sertlik, matlık varsa acil bakıma ihtiyacın var demektir! O zaman hemen harekete geçme zamanı! :)

1.Güç kazanan saçlar

Güç kazanan saçlar

Zayıf, cansız saçlar? İlk olarak, saçların güçlendirici, besleyici özelliğe sahip bir şampuan ve bakım kremi kullanman gerektiğini söylememiz gerekiyor. Bunlara ek olarak da mutlaka haftada iki kez saç bakım maskesi uygulamanı öneriyoruz.

Editör önerisi: Eğer saçlarını güçlendirmek istiyorsan sana özel bir önerimiz var: Elseve’in Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı saç bakım serisi! Bizim favorimiz olan ve saçlarımızı dökülmelere karşı koruma altına almak, güçlendirmek için kullandığımız bu seri, saç dökülmesi için şampuan, saç kremi, saç maskesi ve durulanmayan bakım arayanlar için ideal!

2.Protein takviyesi yap

protein

Protein takviyesinin yalnızca vücudumuz için olduğunu mu düşünüyordun? Kullandığımız saç bakım ürünleriyle saçlarımıza da protein takviyesi yapabiliriz. Özellikle saç dökülmesine karşı güçlü bir içerik olan Arginine proteini gibi saçlarını güçlendirecek, saçlarının koparak dökülmesine engel olabilecek içeriklere sahip ürünleri tercih edebilirsin.

3.Biotin içeren ürünleri tercih et

Biotin içeren ürünleri tercih et

Saçı güçlendirici özelliğiyle uzun yıllardır radarımızda olan Biotin, saç köklerini besleyerek saçların güçlenmesini sağlıyor. Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Saç Bakım Maskesi’nde de bulunan bu özel içerikle saçlarına bakım yapmayı ihmal etmemelisin.

Bu saç maskesi, diğer bakım maskelerinin aksine saç diplerine de uygulanabiliyor. Böylece saçlar, köklerden itibaren güçleniyor. Sen de yeni mevsime saçlarını hazırlamak istiyorsan bu saç maskesini kullanmanı şiddetle tavsiye ederiz. :)

4. Durulanmayan bakımla saçlarını güçlendir

Durulanmayan bakımla saçlarını güçlendir

Durulanmayan bakımlar saç bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden çünkü hem kuru ya da ıslak saça uygulanabiliyor hem de zahmetsizce bakım sağlıyor. Durulanmayan bakım kremi olarak sana süper bir önerimiz de var! Saçlarını güçlendirmeni sağlayacak, kökten uca güçlendirecek bu önerimiz Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi! Biotin, Arginine proteini ve B5 vitamini içeren bu durulanmayan bakım, güçlü içerikleriyle de ön plana çıkıyor!

Saç boylarına ve özellikle de saç uçlarına odaklanarak uygulayabilirsin. Düzenli olarak kullandığında saçlarını güçlendirebilirsin! :)

5. Isıya karşı önlem al

Isıya karşı önlem al

Saç tellerini ısıdan koruyan ürünler sayesinde saçlarının daha parlak görünmesini sağlayabilirsin. Isıyla saçlarına şekil vermeden önce durulanmayan bakımlardan yararlanırsan ısının saçlarındaki etkisini en aza indirmiş olursun. Bu ürünler, özellikle saç kurutma makinesi, maşa ya da düzleştirici kullanacağın zaman saç bakım rutininin bir parçası olmalı. Bizim favorilerimizden olan, saçı 230 derece ısıya kadar koruma özelliğine sahip Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanarak saçlarını koruma altına alabilirsin. 

Şimdi bu önerilerimizi uygulayıp, bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak için harekete geçme sırası sende! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?