Yeni TikTok Trendi: SPF Kokteyli Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Yeni TikTok Trendi: SPF Kokteyli Nedir, Nasıl Hazırlanır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Din-dan-don! Yeni TikTok trendi karşında! Güzellik dünyasını etkisi altına alan SPF kokteyli trendini yakından tanımaya ne dersin? Hadi gel, SPF kokteyli ne demek ve SPF kokteyli nasıl yapılır birlikte bakalım!

TikTok, güzellik ve makyaj dünyasında devrim yaratacak akımlar ortaya çıkarmaya devam ediyor. Hatta artık uygulamaya “BeautyTok” diyenler bile var! Ünlü makyaj artistlerinin, tecrübeli güzellik vlogger’larının ve hevesli kullanıcıların birbirinden ilginç trendler yarattığı bu platformun son bombası ise SPF kokteyli! Kimilerinin severek uyguladığı, kimilerinin ise “Sevmediğim tek kokteyl!” diye anlattığı bu trend her geçen gün daha popüler hale geliyor. Öyleyse 2023 TikTok trendleri arasında zirveye oynayan SPF kokteyli nedir ve SPF kokteyli yapılışı nasıldır anlatmaya geçelim!

SPF Kokteyli Nedir?

SPF kokteyli, güneş kremini fondöten, kapatıcı, bronzer ya da aydınlatıcı gibi ten makyajı ürünleriyle karıştırmaya dayanan bir viral TikTok trendi. Ünlü bir makyaj artistinin ortaya çıkardığı bu trend, SPFcocktailing etiketiyle uygulamada milyonlarca kez izlendi ve izlenmeye devam ediyor. Bu trend Türkçede güneş koruyucu kokteyli olarak da biliniyor.

SPF Kokteyli Ne İşe Yarar?

SPF Kokteyli Ne İşe Yarar?

Trendin öncüsü makyaj artistine ve akımı deneyen TikTok kullanıcılarına göre SPF kokteyli,

  • Güneş kremlerinin yüzde beyazlık bırakmasının önüne geçiyor.

  • Eşit tonlu bir cilt görünümü sunuyor.

  • Güneş kremi ve ten makyajı adımını birleştirerek pratik bir sabah rutini oluşturuyor.

Editörün Önerisi: Eğer güneş kreminin yüzünde beyazlık bırakmasını istemiyorsan, herhangi bir ek uygulamayla uğraşmana gerek kalmadan La Roche Posay Anthelios UVmune 400 Fluid Yüz Güneş Kremi’ni tercih edebilirsin. En iyi La Roche Posay güneş kremleri arasında yer alan bu güneş kremi, en uzun UVA ışınlarına karşı bile etkili koruma sunuyor. Mutlaka sen de denemelisin!

SPF Kokteyli Nasıl Hazırlanır?

SPF Kokteyli Nasıl Hazırlanır?

SPF kokteyli, bir miktar güneş kreminin kullanılmak istenen ten makyajı ürünüyle karıştırılmasından elde ediliyor. Bazı TikTok kullanıcıları güneş kremini fondötenle, bazılarıysa kapatıcı veya bronzer’la karıştırıyor. Ürünler elin üzerinde ya da karıştırma paletinde karıştırıldıktan sonra direkt yüze uygulanıyor.

SPF Kokteyli İyi Bir Fikir mi?

SPF Kokteyli İyi Bir Fikir mi?

Güneş kreminin yüze her gün tek başına ve yeterli miktarda uygulanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorsan SPF kokteyli seni kararsız bırakmış olabilir. Haklısın! Uzmanlar, güneş kremi kokteylini hiç mi hiç önermiyor. Bunun nedeni ise çok açık. Güneş kremini farklı ürünlerle karıştırmak etkisini azaltıyor ve güneş ışınlarından yeterli şekilde korunmayı engelliyor.

Uzmanlara göre iyi bir ten görünümü oluşturmak için uygulanan SPF kokteyli, aslında bir süre sonra daha kötü bir görünüm yaratabiliyor. Çünkü makyaj malzemelerinin içeriğinde bulunan yağlar, güneş koruyucu bileşenlerin dokusal olarak parçalanmasına neden oluyor. Bu da hem görünümde hem de güneşten korunma noktasında büyük sorunlara yol açıyor.

Editörün Önerisi: Güneşten ideal şekilde korunmak ve yaşlanma belirtilerinin oluşumunu yavaşlatmak için güçlü bir güneş kremi kullanmak şart! Bunun için kırışıklık karşıtı bakım sunan La Roche Posay Anthelios Age Correct’i kullanabilirsin. 50 faktör güneş koruması sunan bu güneş kremi, ciltte beyazlık ve yağlı his bırakmamasıyla da bizim favorimiz!

SPF Kokteyli Yerine Ne Kullanılabilir?

Güneş koruyucu krem kullanırken aynı zamanda cilt tonunu eşitlemek istiyorsan, bu etkiyi renkli güneş kremlerinden alabilirsin. Bu sayede hem güneş kreminin etkisini azaltmamış hem de tek ürünle iki adımı halletmiş olursun.

Editörün Önerisi: Yüzünü UV ışınlarından korurken cilt tonunu eşitlemene de yardımcı olacak, aynı zamanda yüzünde beyazlık bırakmayacak bir güneş kremi arıyorsan bizim sana önerimiz: La Roche Posay Anthelios UVmune 400 Oil Control Yüz Güneş Kremi! Bu SPF50 güneş kremi, renkli formülüyle pratik bir kullanım sağlıyor. Aynı zamanda yağlı ciltlere özel geliştirilmiş formülüyle ciltte parlaklık da yaratmıyor. Deneyince vazgeçemeyeceksin!

SPF kokteyli TikTok’taki popülaritesini artırmaya devam ediyor. Fakat bizce yakında etkisini kaybedecek. Kazananlar ise güneş kremini dokunulmaz kılanlar olacak. Sen de onlardan olmayı ihmal etme!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?